Založ si blog

PS nikdy! Pokus-omyl nás zničí

            Ihneď by som volil nový politický subjekt, keby som nevidel do politiky. Nech sa nevolia okukaní a zdiskreditovaní politici. Zdá sa však, že opäť budeme voliť menšie zlo.

            Keďže do politiky vidím viac, než by som musel, strana Progresívne Slovensko je podľa môjho názoru veľmi nebezpečná a verím, že sa potvrdí, že napriek percentám s ňou nebude chcieť nikto rozumný vládnuť. Keďže ich základné programové tézy nemajú nič s normálnym životom občanov…

            Ich prívlastok „progresívny“ je paródia. Oni sú vskutku za totalitu, diktatúru a potláčanie diverzity svetonázorov. Či je to oblasť ekológie, biológie, sociálnych vecí, rodiny, či ekonomiky. Len si spomeňte, ako nadržane schvaľovali protizákonné opatrenia počas covidu. Dokonca spravili podujatie, kde nepustili nikoho, kto sa neočkoval. Tam sa odhalil ich selektívny prístup – ľudia predsa musia poslúchať stranu aj v nezmysloch. Ale dobre, dajme tomu, že sem-tam si Slováci zaslúžia diktatúru. No keď sa pozriete do ich programu, neponúkajú nič. Isto, medializuje sa najmä ich program pre pohlavných pomätencov, narkomanov, pre cudzincov, pre svojich ľudí, pre občanov Bratislavy, ale to je ďaleko od ich marketingovej frázy „Dôstojná budúcnosť pre všetkých.“ Tie ich nápady pre iných ľudí nestoja za nič. Mimochodom, v tej Bratislave veľmi dobre vidíme a cítime politický „progresivizmus“ v praxi, kde si primátor spravil z hlavného mesta svoju guberniu a z občanov zlatú baňu.

            Najviac ma mrzí, že namotali mladých a za ten svet nepochopím, že sa im to darí.  Som totiž učiteľ a viem, akými problémami žijú tínedžeri a prvovoliči. Na tie PS neponúka žiadne riešenia. Nechce sa mi veriť, že by mladých namotali schválením drog či možnosťou vyberať si svoju rodovú identitu. Nechce sa mi veriť, že mladí sú nedostatočne kritickí k marketingovým frázam, k masívnej propagande médií či k predstieranej slušnosti. Keď je nová strana, nemusí to znamenať, že je nepoškvrnená a čistá. Slušné oblečenie a pokojné vyjadrovanie nie je zárukou funkčnosti politického subjektu. A ak sa volí iba preto, aby tu nevládol ten a ten, buďte si istí, že po čase prípadnej vlády PS ju po krátkom čase nebudete chcieť. Och, aká nízka je politická gramotnosť našich žiakov a študentov!  

            Aj preto som sa rozhodol na svojom Youtube kanáli osloviť politicky povrchných ľudí a najmä mladých, ktorí možno z dobrej vôle chcú nových a zdanlivo čestných politikov. Som síce aj ja členom jednej strany, no vo videách zaujmem objektívny pedagogický postoj bez propagácie našej strany, to sľubujem. Ide mi čisto o dôslednejšie rozvinutie politickej (občianskej) gramotnosti.

            Prv než zvolíte stranu PS, pozrite sa na opozíciu: slová – imidž – činy. A zistite, čo je v politike najdôležitejšie, hoci to odporuje dvom členov uvedenej triády. V tej politike, ktorá ovplyvní celý národ.

            Kým však spustím svoje videá (pridajte si odber), tak tvorivou hrou mladých so slovenčinou vám predstavím hyperbolicky svoj názor na Progresívne Slovensko. Tak, že som zachoval úvodné písmená PS, no vymenil som slová východiskového názvu zodpovedajúceho mojej kritike tejto strany. Ak to prečítate povrchne, bude to pre vás iba hejt. Ak to prečítate a porozmýšľate, spustí sa analytické myslenie…        

Podivní Súputníci

Pochybná Stratégia

Prázdna Strana

Popletení Súbežníci

Povrchní Spasitelia

Popredávať Slovensko

Pokútni Samozvanci

Predaní Sponzorom

Poslúchajúci Svetovlády

Ponižujúci Slovákov

Predstierajúci Slušnosť

Pokorujúci Starších

Propagujúci Skazu

Posadnutí Sexom

Prehliadajúci Sviatky

Propagovaní Statne

Potrebujúci Školenia

Podriaďujúci Sa

Preberajúci Sprostosti

Priatelia Sörösovcov

Popularizujúci Škodliviny

Pustošiaci Systém

Preferujúci Šialencov

Protitotalitne Slabí

Pohlavne Stratení

Politická Sústrasť

Predstieraná Sociálnosť

Promediálne Selektovaní

Predčasne Slávni

Programovo Suchí

Propagande Slúžiaci

Provojnovo Statní

Posledný Súd

Posledné Slovo

            Opakujem, prvý by som sa k nim pridal, keby som bol presvedčený, že pomôžu Slovensku, že na to majú, že im ide o to. No myslím si, že pomôžu len svojej zvrátenej ideológii na úkor Slovenska a jeho hodnôt. A to nehovorím o liberalizme a progresivizme, ktoré v mnohých oblastiach potrebujeme a sami sa nimi riadime. Hovorím o totalite, selekcii a nekompetentnosti, ktoré sa skrývajú za údernými, modernými a slušnými slovami politického marketingu.  

*

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti = skutočná zmena politiky.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za rezort školstva, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * KONTAKTY: janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS, školstvo * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri, čo nechcú alebo nevedia pochopiť môj text a neraz prechádzajú k osobným invektívam pod neidentifikovateľným menom. S takýmito ľuďmi nemám dôvod diskutovať, resp. sa s nimi diskutovať nedá. V PRÍPADE, ŽE MÁTE ZÁUJEM O KONŠTRUKTÍVNU PRIPOMIENKU A MOJU REAKCIU NA ŇU, NEVÁHAJTE SA SO MNOU SPOJIŤ PROSTREDNÍCTVOM UVEDENÝCH KONTAKTOV. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším a určite odpoviem, ak mi napíšete súkromnú správu. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem za pochopenie.  

Väčšinu žiakov nezaujímajú tri „hajzle“ na škole alebo Pohľad maturanta na vzdelávanie

10.09.2023

Nepáči sa mi, keď sa istá vrstva spoločnosti spája s nejakou politickou stranou len preto, že to hovoria rôzne prieskumy volebných preferencií. Opäť sa nenávistne polarizujeme len kvôli pár ľuďom, čo chcú vyvolávať konflikt, boj, vojnu… Starí ľudia volia tú a tú stranu, mladí zase volia tú [...]

Sviatok Ústavy

01.09.2023

Tento deň nevnímam slávnostne. Skôr by som prijal nejaký všeobecný sviatok štátnosti. Ústava mala isto niekoľko rokov po jej vzniku významné opodstatnenie a sú v nej časti, ktoré sú nadčasové. No jej zvyšný text je už zastaraný, málo konkrétny, a tým ľahko zneužiteľný, o čom sme sa neraz presvedčili. A veľmi smutné je, že tí, čo našu Ústavu, štátnosť a [...]

Strach z Fica

08.08.2023

Aj keď je v niektorých aspektoch opodstatnený strach z Fica, prípadne z iných politikov, ktorí boli v predchádzajúcich vládach, nesmie sa to prejavovať tak, že sa deformuje štát, len aby sa neželaní nedostali k moci. Najmä v oblasti legislatívy, Ústavy, súdov, prehliadania priestupkov a zločinov médiami, politikmi a inými osobnosťami. Lebo týmto nastolí trend, ktorý bude [...]

vojna na Ukrajine, Andrijivka

The Economist: Ukrajinu čaká dlhá vojna, zmeny sú nutné. Kyjev ani spojenci zatiaľ nie sú pripravení

22.09.2023 00:30

Podporovatelia Ukrajiny by sa mali modliť za rýchle víťazstvo, ale pripraviť sa na dlhý boj. Je potrebná zmena kurzu, napísal britský magazín The Economist.

polícia, policajná páska

Všetkých obvinených z akcie Crassus proti takáčovcom prepustili

21.09.2023 23:40

Viacerým osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Marine Le Penová.

Le Penová vráti europarlamentu 330-tisíc eur za fiktívnych asistentov

21.09.2023 20:49

Francúzska politička Marine Le Penová, ktorá bola poslankyňou EP v rokoch 2004 - 2017, bola podozrivá, že cez fiktívnych asistentov využívala zdroje EÚ v prospech svojej strany.

SR Bratislava Vláda Dočasná Schôdza TK BAX

Zdaniť banky a monopoly stačiť nebude. Šetrenie pocíti každý, predpovedá ekonóm

21.09.2023 20:15

Menej bolestné škrty teraz, alebo drastické o desať rokov? Tak znie podľa ekonóma Martina Šustra otázka, ktorej sa politici snažia pred voľbami vyhnúť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 517800x
Priemerná čítanosť článkov: 3082x

Autor blogu

Kategórie