Založ si blog

Mrázikom proti vojne alebo totalitná cenzúra v médiách…

            Primitívna propaganda názorových teroristov a pseudodemokratov pokračuje. Niektoré televízie, okrem iného aj všetkými platená RTVS, neplánujú vysielať na Vianoce Mrázika a iné ruské inscenácie. Hlúpy jednostranný a zbytočný fanatizmus, ktorý iba polarizuje spoločnosť a ničí kultúrne hodnoty nie iba nás dospelých, ale najmä detí a mladých ľudí.

            Nie je to tak dávno, keď sa hlásal boj proti xenofóbii a za toleranciu k rôznym kultúrnym hodnotám v globalizovanom svete (v školstve to dobre poznáme). Dokonca sú zákony na to, aby mohli rôzne menšinové kultúry koexistovať. No múdri vo vedeniach médií robia pravý opak, keďže aj ruská kultúra má svoje miesto vo svete. Nepoviem, keď sa nakrúti film počas vojny s Ukrajinou o niečom, čo by škodilo pravdivému obrazu bojov, tak to nemá čo v televízii robiť. Ale staršie filmy sú výrazom úplne iných dejinných udalostí, ba často sa v nich politika a historický kontext nezobrazujú. Možno vlastná primitívnosť (či účelová zaslepenosť) takýmto cenzorom hovorí, že nevysielanie ruskej klasiky vážne ohrozí Rusko alebo takéto niečo ukončí vojnu. Skôr si však myslím, že takýmto spôsobom chcú iba viac rozdrobovať a polarizovať národ a získavať si sympatie podobne jednostranne zmýšľajúcich ľudí. A to povedie k ďalším a ďalším menším či väčším konfliktom. Akoby nestačilo, že máme vojnových štváčov vo vláde.

            Ak kultúra nie je výslovne propagandistická, tak by sme ju mali spoznávať, prijímať, vnímať jej hodnoty a vzdať hold jej tvorcom. Ak chceme robiť politiku, treba ju robiť úplne inak a nie cez kultúrnu vojnu. A hlavne ak chce predstaviteľ média politizovať, nech na to nezneužíva televíziu, ale pridá sa do politickej strany či iného politického subjektu.

            Prihlúply postoj niektorých slovenských televízií nijako nepomôže riešeniu svetového konfliktu. Ublíži jedine kultúrnej tolerancii národa, ktorý vie rozlišovať čo je dobré a čo škodlivé, nepotrebuje na to zaujaté médiá. Ak však o túto toleranciu prídeme, v budúcnosti sa nečudujme, že sa rozšíri aj do iných ako ruských oblastí. Postoj televízií je jednoznačne škodlivý.

            Inak, len sa pozrime, aké názorové handry sa hrajú na spravodlivosť a na pozitívnu cenzúru. Veľká časť úspešných ruských filmov a rozprávok vznikala v časoch sovietskej totality. Nebezpečného a smrtonosného režimu. A to týmto novodobým mediálnym spasiteľom neprekáža? Že v čase vysielania ruských filmov z obdobia socializmu na reklamách zarobili parádne peniaze? A keď vojna skončí, zrejme zase budú vysielať ruské diela a ryžovať na nich. To je tá ich ideologická zaslepenosť a jednostrannosť. Denne privierať oči pred zlom, čo sa deje všade vo svete, neraz ho ukazovať v rôznych nemorálnych a zvrátených autorských reláciách aj v čase prístupnom deťom a na druhej strane si vybrať  jedno zo ziel a ukazovať sa, aký som demokrat, aby sa mi zvýšila popularita. Práve médiá tzv. mainstreamu sú zodpovedné za spoločenské zlo. A ja sa veľmi teším, že veľkú časť televízií nesledujem a verím, že im bude klesať sledovanosť, keď tak urobia ostatní. No štve ma, že musím platiť za verejno-právnu televíziu, ktorá má veľmi ďaleko od toho, čo je jej úlohou. Nie iba mediálnou, ale aj celospoločenskou.

       *

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za školstvo, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite  prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem.

Väčšinu žiakov nezaujímajú tri „hajzle“ na škole alebo Pohľad maturanta na vzdelávanie

10.09.2023

Nepáči sa mi, keď sa istá vrstva spoločnosti spája s nejakou politickou stranou len preto, že to hovoria rôzne prieskumy volebných preferencií. Opäť sa nenávistne polarizujeme len kvôli pár ľuďom, čo chcú vyvolávať konflikt, boj, vojnu… Starí ľudia volia tú a tú stranu, mladí zase volia tú [...]

Sviatok Ústavy

01.09.2023

Tento deň nevnímam slávnostne. Skôr by som prijal nejaký všeobecný sviatok štátnosti. Ústava mala isto niekoľko rokov po jej vzniku významné opodstatnenie a sú v nej časti, ktoré sú nadčasové. No jej zvyšný text je už zastaraný, málo konkrétny, a tým ľahko zneužiteľný, o čom sme sa neraz presvedčili. A veľmi smutné je, že tí, čo našu Ústavu, štátnosť a [...]

PS nikdy! Pokus-omyl nás zničí

15.08.2023

Ihneď by som volil nový politický subjekt, keby som nevidel do politiky. Nech sa nevolia okukaní a zdiskreditovaní politici. Zdá sa však, že opäť budeme voliť menšie zlo. Keďže do politiky vidím viac, než by som musel, strana Progresívne Slovensko [...]

SR Prešov Demokrati snem Naď TK POX

Podľa očakávaní. Demokratov povedie exminister obrany, z Hegera podpredseda

02.12.2023 17:45

Jaroslav Naď pri hlasovaní získal drvivú väčšinu hlasov delegátov.

zemetrasenie

Filipíny zasiahlo silné zemetrasenie, úrady nariadili evakuáciu a varujú pred cunami

02.12.2023 17:39

PHIVOLCS varuje, že sa očakáva ničivá cunami sprevádzaná veľmi vysokými vlnami, čo môže trvať aj niekoľko hodín.

polícia sneh

Na D3 pri Čadci v smere do Poľska havaroval kamión, úsek uzavreli

02.12.2023 16:31

Vodiči úsek obchádzajú cez mesto a stoja v kolónach už od Kysuckého Nového Mesta.

gaza

Izraelská ofenzíva v Gaze má podľa Hamasu už vyše 15-tisíc obetí, rokovanie v Katare stroskotali

02.12.2023 15:50, aktualizované: 18:36

Ministerstvo zdravotníctva v Gaze od 11. novembra bilanciu aktualizuje nepravidelne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 531052x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Autor blogu

Kategórie