Založ si blog

Mrázikom proti vojne alebo totalitná cenzúra v médiách…

            Primitívna propaganda názorových teroristov a pseudodemokratov pokračuje. Niektoré televízie, okrem iného aj všetkými platená RTVS, neplánujú vysielať na Vianoce Mrázika a iné ruské inscenácie. Hlúpy jednostranný a zbytočný fanatizmus, ktorý iba polarizuje spoločnosť a ničí kultúrne hodnoty nie iba nás dospelých, ale najmä detí a mladých ľudí.

            Nie je to tak dávno, keď sa hlásal boj proti xenofóbii a za toleranciu k rôznym kultúrnym hodnotám v globalizovanom svete (v školstve to dobre poznáme). Dokonca sú zákony na to, aby mohli rôzne menšinové kultúry koexistovať. No múdri vo vedeniach médií robia pravý opak, keďže aj ruská kultúra má svoje miesto vo svete. Nepoviem, keď sa nakrúti film počas vojny s Ukrajinou o niečom, čo by škodilo pravdivému obrazu bojov, tak to nemá čo v televízii robiť. Ale staršie filmy sú výrazom úplne iných dejinných udalostí, ba často sa v nich politika a historický kontext nezobrazujú. Možno vlastná primitívnosť (či účelová zaslepenosť) takýmto cenzorom hovorí, že nevysielanie ruskej klasiky vážne ohrozí Rusko alebo takéto niečo ukončí vojnu. Skôr si však myslím, že takýmto spôsobom chcú iba viac rozdrobovať a polarizovať národ a získavať si sympatie podobne jednostranne zmýšľajúcich ľudí. A to povedie k ďalším a ďalším menším či väčším konfliktom. Akoby nestačilo, že máme vojnových štváčov vo vláde.

            Ak kultúra nie je výslovne propagandistická, tak by sme ju mali spoznávať, prijímať, vnímať jej hodnoty a vzdať hold jej tvorcom. Ak chceme robiť politiku, treba ju robiť úplne inak a nie cez kultúrnu vojnu. A hlavne ak chce predstaviteľ média politizovať, nech na to nezneužíva televíziu, ale pridá sa do politickej strany či iného politického subjektu.

            Prihlúply postoj niektorých slovenských televízií nijako nepomôže riešeniu svetového konfliktu. Ublíži jedine kultúrnej tolerancii národa, ktorý vie rozlišovať čo je dobré a čo škodlivé, nepotrebuje na to zaujaté médiá. Ak však o túto toleranciu prídeme, v budúcnosti sa nečudujme, že sa rozšíri aj do iných ako ruských oblastí. Postoj televízií je jednoznačne škodlivý.

            Inak, len sa pozrime, aké názorové handry sa hrajú na spravodlivosť a na pozitívnu cenzúru. Veľká časť úspešných ruských filmov a rozprávok vznikala v časoch sovietskej totality. Nebezpečného a smrtonosného režimu. A to týmto novodobým mediálnym spasiteľom neprekáža? Že v čase vysielania ruských filmov z obdobia socializmu na reklamách zarobili parádne peniaze? A keď vojna skončí, zrejme zase budú vysielať ruské diela a ryžovať na nich. To je tá ich ideologická zaslepenosť a jednostrannosť. Denne privierať oči pred zlom, čo sa deje všade vo svete, neraz ho ukazovať v rôznych nemorálnych a zvrátených autorských reláciách aj v čase prístupnom deťom a na druhej strane si vybrať  jedno zo ziel a ukazovať sa, aký som demokrat, aby sa mi zvýšila popularita. Práve médiá tzv. mainstreamu sú zodpovedné za spoločenské zlo. A ja sa veľmi teším, že veľkú časť televízií nesledujem a verím, že im bude klesať sledovanosť, keď tak urobia ostatní. No štve ma, že musím platiť za verejno-právnu televíziu, ktorá má veľmi ďaleko od toho, čo je jej úlohou. Nie iba mediálnou, ale aj celospoločenskou.

       *

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za školstvo, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite  prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem.

Ale on psychózu naozaj má. No a?

03.12.2022

Nedávno sa moderátorka RTVS v Sobotných dialógoch opýtala opozičného politika, či sa mu nezdá prehnané, že Matoviča označuje za psychicky chorého. Práve tá RTVS, čo je slúžkou moci, moralizuje o etike – ale to len na okraj… Ak aj [...]

Cigániková vs. Matovič

24.11.2022

Pozrite si dnešné Na hrane (JOJ)…. A toto mi tu nechávame vládnuť! Toto tu nechávame lumpačiť. My, slovenský národ, v ktorom je oveľa viac schopných a normálnych ľudí ako ich je v súčasnej politike, ktorá je pri moci. A Dunaj tečie ďalej a koaliční gauneri ničia, traumatizujú, kradnú a preukázateľne likvidujú Slovensko (ani to už neskrývajú), a tým Slovákov. [...]

Doba marketingová – Čaputová bubnovala

22.11.2022

A nielen ona. Podobné prázdne gestá sú dnes v móde. Nech máme lajky, reportáž v hlavnom vysielacom čase, nech nám rastie popularita. Najhoršie je, keď tieto prázdne gestá robia politici, čo môžu veľmi veľa zmeniť alebo aspoň s náležitou sledovanosťou namiesto nezmyselného bubnovania hovoriť pravidelne o [...]

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Koronavírus / Covid / Čína /

Čínsky infektológ: Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19

05.12.2022 06:58

Zmena klasifikácia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby by mala za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.

Ukrajina Rusko vojna na ukrajine

Globálny predaj zbraní rástol vlani siedmy rok za sebou

05.12.2022 06:47

Sto najväčších zbrojárskych firiem predalo vlani ťažké zbrane a služby v hodnote 592 miliárd dolárov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 134
Celková čítanosť: 357518x
Priemerná čítanosť článkov: 2668x

Autor blogu

Kategórie