Založ si blog

Matovič má pravdu…

            To som si povedal po jeho dnešnom vyjadrení, že tu budú vládnuť „naveky“. Buď to bol prejav jeho psychózy, alebo to bolo presvedčenie, ktoré vie naplniť? Vidíme, že majú v rukách všetko, prečo by sa nedokázali stať mnohoročnými despotami. Ale zas nekonšpirujme, nechajme domnienky o manipulovaní voľbami tým, čo v nich boli porazení.

            Ja verím Matovičovmu výroku z iného dôvodu. Pozrite sa, čo všetko táto gaunerská vláda spáchala a pácha. Teraz nemyslím nejaké politické chyby. Ale čo všetko vyviedli vo vzťahu k občanom. Isto, robili to aj predchádzajúci politici, robia to aj politici opozície, ale táto vláda za takmer tri roky preukázala, za čo považuje bežného občana (nepomenujem otvorene, za čo ho má). Stačí si pripomenúť ich bohorovnosť a papalášstvo, ich cynizmus a nenávisť k časti bezúhonných ľudí či šialený nátlak na občanov počas covidovej či ukrajinskej krízy. A spravili toho oveľa viac zlého a škodlivého a nikto voči nim nezakročil. Ani médiá, ani orgány práva a polície. Sú tu ako betón na sídlisku pri Černobyle. No ten betón my voliči udržiavame a celíme. Len včera prijali v prospech bezcharakterného Kollára, žiaľ, predsedu najvyššieho zákonodarného orgánu, zníženie DPH na vleky, aby mal dobré kšefty, kým potraviny či gastronomické zariadenia, ktoré navštevuje oveľa viac ľudí, zostali bez takejto pomoci, čo schytá mnoho ich návštevníkov. Spravili to na „drzovku“, úplne priezračne a v prospech vzájomných kšeftov. Ani to nepopreli… A čo sa stalo? Vôbec nič. Ľudia mlčia, ešte ich aj dosť značnými percentami podporujú, dokonca ich istým spôsobom legitimizovali v komunálnych voľbách. Stačí nám, že máme čo jesť, piť, fajčiť, máme sa kde lyžovať, tešíme sa, že už nemáme rúška a môžeme chodiť do hypermarketov… To, že médiá mlčia je úplne jasné, predsa len im je táto vláda ideologicky blízka a schvaľuje ich podivnú mediálnu propagandu. Že mlčia orgány činné v trestnom konaní, je tiež jasné, veď sú v ich područí. Ale že mlčia bežní ľudia, to nepochopím. Jedine tak, že pre nich je dôležitý konzum pred princípom. A práve preto som presvedčený, že sa pokojne môže stať, že tú zostanú „naveky“.   

*

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za školstvo, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite  prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem.

Ale on psychózu naozaj má. No a?

03.12.2022

Nedávno sa moderátorka RTVS v Sobotných dialógoch opýtala opozičného politika, či sa mu nezdá prehnané, že Matoviča označuje za psychicky chorého. Práve tá RTVS, čo je slúžkou moci, moralizuje o etike – ale to len na okraj… Ak aj [...]

Cigániková vs. Matovič

24.11.2022

Pozrite si dnešné Na hrane (JOJ)…. A toto mi tu nechávame vládnuť! Toto tu nechávame lumpačiť. My, slovenský národ, v ktorom je oveľa viac schopných a normálnych ľudí ako ich je v súčasnej politike, ktorá je pri moci. A Dunaj tečie ďalej a koaliční gauneri ničia, traumatizujú, kradnú a preukázateľne likvidujú Slovensko (ani to už neskrývajú), a tým Slovákov. [...]

Doba marketingová – Čaputová bubnovala

22.11.2022

A nielen ona. Podobné prázdne gestá sú dnes v móde. Nech máme lajky, reportáž v hlavnom vysielacom čase, nech nám rastie popularita. Najhoršie je, keď tieto prázdne gestá robia politici, čo môžu veľmi veľa zmeniť alebo aspoň s náležitou sledovanosťou namiesto nezmyselného bubnovania hovoriť pravidelne o [...]

polícia, policajná páska

Na D1 na vjazde do Bratislavy zo Senca sa zrazili štyri autá

05.12.2022 08:38

Vodiči sa zdržia v kolónach zhruba 15 minút.

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Koronavírus / Covid / Čína /

Čínsky infektológ: Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19

05.12.2022 06:58

Zmena klasifikácia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby by mala za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 134
Celková čítanosť: 357533x
Priemerná čítanosť článkov: 2668x

Autor blogu

Kategórie