Založ si blog

Politici a médiá chcú vojnu!

            Naozaj som sa preľakol, keď som včera čítal jednoznačné vyjadrenie, že Rusko zasiahlo Poľsko dvoma raketami. Považoval som to za jednoznačný začiatok vojny, keďže bola napadnutá krajina, ktorá je členom NATO. Kamarátka mi vravela, že to určite nebolo tak, že to je zase nejaká provokácia. Hoci som za posledné roky videl desiatky až stovky dezinformácií, nie z alternatívy, ale z tzv. mienkotvorných médií, nechcelo sa mi veriť, že by pri takomto závažnom čine prinášali bez opodstatnenia jednoznačné stanoviská. Ale stalo sa a ja som začal premýšľať a sledovať nové informácie, najmä z oblasti alternatívy, ktorá dnes neraz plnohodnotne zastupuje pravú žurnalistiku, teda nepracuje ako zapredané, sfanatizované a propagačné spravodajstvo niektorých médií z mainstreamu.

            Netrvalo dlho a spustil sa známy a médiami overený algoritmus strašenia, propagandy, podnecovania, dráždenia… Napriek tomu, že napadnuté Poľsko vyzývalo k zdržanlivosti a čakaniu na prešetrenie nešťastia, mnohé médiá už celý prípad vyriešili a publikovali to, že Rusko napadlo Poľsko a priam s radosťou uvažovali o otvorení článku, podľa ktorého môže NATO zasiahnuť a zapojiť sa do vojny. Stále som mal strach, že to tak bude. No médiá sa zrejme tešili, lebo téma vojny im vynáša a treba ju za každú cenu zvýrazňovať aj za cenu klamstiev. No a ako algoritmus pokračoval? K vyjadreniam na sociálnych sieťach sa pridali naši hlúpi, sfanatizovaní, nevzdelaní politici, ktorí zničili celú slovenskú spoločnosť. Ich jednoznačné vyjadrenia až desili. Samozrejme, radosť z toho, že by vypukla vojna, bola z ich podnecovania bytostne cítiť. Potom sa k nim pridali iní hlupáci, ktorí priam brojili do vojny, čo je trestným činom (pozrite si vyjadrenie exministra Galka). Korunoval to náš handrový premiér, ktorý dovolil, aby sme sa zbavili vyzbrojenia a zrejme dúfa, že slovenskí pešiaci s radosťou nastúpia na bitevné pole, aby ochránili našu tupú koalíciu.

            Algoritmus by asi pokračoval tým, že by sa masovo pripínali poľské vlajky na profilové fotky. Tými, čo by naleteli na túto nekompetentnú propagandu, ktorej cieľom je vyvolať vojnu. Pritom mnohí z nich, z médií i z politiky, by po jej začatí nebojovali, boli by oslobodení (koľkíže majú modrú knižku???), utiekli by alebo by sa skrývali. Určite by to schytali ľudia, ktorí nenaletia dezinformačným algoritmom a nikdy vojnu nechceli, za čo ich tiež sfanatizovaní pranierovali. To nikdy nepochopím: nepáči sa im vojna na Ukrajine a pritom chcú vojnu s Ruskom (a tá by bola svetová a možno jadrová)! To hovorí o ich krvilačnom charaktere, ktorý vychádza z ich hlúposti, nezodpovednosti a hlavne z propagandistických predčasných úsudkov našich „osobností“.

            Dnes vieme, ako to dopadlo. Jednak sa to vyšetruje, jednak sa ukazuje, že všetko mohlo byť inak. Samo USA vyhlásilo, že môže ísť o rakety z inej krajiny, nie z Ruska. No algoritmus nenávisti a vyvolávania vojny bol spustený. A nikto, ani naše politické „osobnosti“ sa neospravedlnil za predčasné výroky, ktoré priamo i nepriamo schvaľovali vojnu, resp. sa na ňu tešili!

            Je veľmi nebezpečné, že národ pokojne necháva moc v rukách takýchto nezodpovedných a chrapúnsky mysliacich politikov. Už mal byť v uliciach, lebo keď vojna vypukne, oni budú v bezpečí rokovacích stolov a do vojska nastúpime my bežní ľudia, aby sme bojovali za to, čo vyvolala ich hlúposť, nenávisť, pokrytectvo a absolútna nekompetentnosť. Naozaj som rád, že západ pristúpil k tejto téme nečakane rozumne. Ale pozrite sa, čo tu máme my. A hocikedy sa výslovná konšpirácia, klamstvo, hoax môžu dotknúť aj bežných ľudí, ako sa ich dotýkali v časoch zázračne zmiznutého covidu, resp. témy covidu. To, čo sa na Slovensku deje, môže veľmi rázne ovplyvniť naše zatiaľ pohodlné životy. A leboficizmus bude príliš málo na riešenie hmatateľných dôsledkov. Preto dúfam, že referendum o vláde bude jedno z najmasovejších bez ohľadu na to, kto ho inicioval. Ale zároveň aj pochybujem, lebo kým Slovákovi nezoberú všetko, nerozhýbe sa. A navyše sme v situácii, že je dosť ľudí, ktorí vojnových štváčov a iné totalitné praktiky koalície schvaľujú.

            A čo sa týka médií? Obtierajú si huby o slobodu tlače, ktorá má byť, pravda, zaručená. Ale táto výsada je už niekoľko rokov preukázateľne zneužívaná. Sloboda tlače totiž patrí kvalitnej, nezaujatej a objektívnej žurnalistike. No v stave, keď môže byť každý idiot novinárom, v stave premeny spravodajstva na bulvár a v stave silnej viazanosti slovenských médií na svojich majiteľov s rôznymi pokútnymi záujmami treba média jednoznačne reformovať prostredníctvom zákona, ktorý znemožní klamať ľudí, šíriť nenávisť a beztrestne písať o niečom, čo sa nedá preukázať. Lebo ako som už uviedol, vyššie popísaný stav môže spôsobiť problémy každému z nás a potom nám nikto nepomôže. Lebo keď sa tieto praktiky neobmedzia, novodobá názorová totalita a politická demencia sa tu usadí nadobro.

          Úprimnú sústrasť pozostalým v Poľsku. Okamžite mier v celom svete!    

*

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za školstvo, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite  prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem.

Deťom…

01.06.2023

MDD Všetci sme deťmi mám a otcov. Ale 1. 6. si pripomíname deti, ktoré sú deťmi z hľadiska svojho veku. Tie deti, na ktoré isto aj pod vplyvom každodenných starostí zabúdame, tie deti, ktoré przní súčasná spoločnosť, tie deti, ktoré musia čoraz skôr dospievať… Tým želám, aby mali rodičov (alebo ľudí v role rodiča). Aby mali chápavých, rozhľadených [...]

Učitelia, nemajte postoje, hodnoty a aktivity! Alebo…

30.05.2023

Včera ma upozornili na reportáž na TV Markíza, ktorej spravodajstvo nesledujem. Pravdou je, že ju robila redaktorka A. Šprochová, ktorá sa vo svojich príspevkoch snaží byť vyvážená. Bolo to o pedagógovi, ktorý pôsobí na strednej škole a v súkromí sa venuje rôznym občianskym aktivitám, ktoré boli v reportáži zaradené medzi konšpirátorské, resp. dezinformačné. [...]

Majme k smrti rešpekt. Nebuďme ako oni

25.05.2023

Posledné tri roky boli explóziami nenávisti. Najmä keď ste mali iný názor ako vládnuci maniaci, mainstreamové médiá a milovníci najhoršej vlády v dejinách. Určite sa pamätáte, ako nás všetci títo označovali za dezolátov, svine, opice, fašistov, agentov cudzích mocností, antivaxerov… Ako nám takíto [...]

Boris Berezovskij

Francúzsko dáva do predaja zámok zosnulého Putinovho protivníka Berezovského

02.06.2023 20:53

Berezovskij bol považovaný za šedú eminenciu v čase vlády prvého postsovietskeho prezident Borisa Jeľcina.

William Burns

Riaditeľ CIA navštívil v tajnosti Čínu. Washington sa má obávať zhoršenia vzťahov s Pekingom

02.06.2023 20:00

Program šéfa americkej tajnej služby a exdiplomata Williama Burnsa bol tajný a CIA ani Biely dom udalosť oficiálne nekomentovali.

Vlak

Zrážka vlakov v Indii si vyžiadala najmenej 50 mŕtvych a 300 zranených

02.06.2023 19:33

Počty obetí a zranených budú podľa indických oficiálnych činiteľov s najväčšou pravdepodobnosťou stúpať.

Sudán, burhán

Po zlyhaní rozhovorov otriasa sudánskym Chartúmom paľba, zahynulo 27 ľudí

02.06.2023 18:45

V Sudáne pokračujú boje medzi armádou a polovojenskými Jednotkami rýchlej podpory.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 475270x
Priemerná čítanosť článkov: 3027x

Autor blogu

Kategórie