Založ si blog

Koneeeeec, Gröhling hovorí o konci slobody…

Gröhling, podpredseda SAS-ky, áno, ten plagiátor a minister školstva, ktorý zmenil školstvo tak dokonalo, že tú zmenu vidí iba on, sa vyjadril v TA3, že po ich vláde príde nesloboda, že ich vláda, strana boli slobodné a po nich príde nesloboda… Och, ozaj tu absentuje jeho vzdelanie! Alebo v mene marketingu s cieľom udržať si kreslá v parlamente a nič tam nerobiť klamú za každú cenu. Prečo by nie? Veď stále majú občanov, čo im bez problémov dajú preferencie. A, žiaľ, aj u mnohých učiteľov je Gröhling bezdôvodne boh. 

            Takže slobodná vláda, Gröhling? – Šikanovanie kvôli očkovaniu počas covid šialenstva? Vieme, čo je šikanovanie? Dlhodobý nátlak na slobodného jednotlivca, ktorý má právo rozhodnúť sa očkovať i neočkovať. V školách sa bojuje proti takémuto násiliu, pán odborník. Týranie žiakov zaslinenými rúškami tiež nemá nič so slobodou. Tvrdé a niekoľkonásobné porušovanie zákonov je absolútne proti demokracii. Zakazovanie nie debilných, ale alternatívnych názorov je totalita. Zakazovanie návštev podnikov niektorých ľudí je fašizmus a priama likvidácia podnikateľov („kolečko“ ich nezachránilo…). Vymývanie mozgov detí rôznymi nevedeckými názormi je propaganda, ktorá sa tiež spája s antidemokraciou. Tolerovanie vášho podvádzania pri vysokoškolskom štúdiu je papalášizmus a facka poctivým a serióznym študentom, akademikom a vedcom. „Narvanie“ prváckych tried na ZŠ do maxima počtu žiakov je nielenže neodborné, ale aj neľudské a takisto to súvisí so slobodou, o ktorú si obtierate hubu. A vysokoškolský zákon z dielne SAS? Ten je priamym zásahom do akademických slobôd.

            Nie, Gröhling, vaša vláda a strana nemala nič so slobodou a demokraciou. Vy ste paródia slobody. Za predchádzajúcich vlád som ako bežný občan taký strach o svoje ľudské práva nikdy nemal, a to som bol ako dnes verejným kritikov politiky. Preto dúfam, že vy a vaši koaliční gauneri 30. 9. 2023 navždy zmiznete a tým aj vaša totalita, neofašizmus a papalášizmus. Horšie ako vy už byť nemôže, vaše činy za iba tri roky sú neprekonateľné. A vezmite si so sebou aj všetky tie akože liberálne novotvary s PS-kom na čele. Lebo vašou spoločnou hodnotou je diktát podľa vlastných a podľa vás nespochybniteľných osnov, ktoré sú tvrdšie ako dogmy za komunizmu.   

            Aj o tomto budú voľby.

*

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti = skutočná zmena politiky.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za rezort školstva, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * KONTAKTY: janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS, školstvo * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri, čo nechcú alebo nevedia pochopiť môj text a neraz prechádzajú k osobným invektívam pod neidentifikovateľným menom. S takýmito ľuďmi nemám dôvod diskutovať, resp. sa s nimi diskutovať nedá. V PRÍPADE, ŽE MÁTE ZÁUJEM O KONŠTRUKTÍVNU PRIPOMIENKU A MOJU REAKCIU NA ŇU, NEVÁHAJTE SA SO MNOU SPOJIŤ PROSTREDNÍCTVOM UVEDENÝCH KONTAKTOV. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším a určite odpoviem, ak mi napíšete súkromnú správu. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem za pochopenie.  

Prečo by mal Fico meniť svoju rétoriku???

08.07.2024

Keď ľudia s niečím nesúhlasia, hádajú sa, sú vulgárni, zlostní, nervózni, vstupujú do rôznych konfliktov, časť z nich aj fyzicky zaútočí. Bolo to tak, je to tak, bude to tak. Zväčša sa však realizujú (našťastie) verbálne, najmä keď dnes máme nekonečné možnosti na verejnú prezentáciu svojich názorov. Isto, mnohí ľudia presiahnu hranicu tolerancie, ba hranicu [...]

Nemáme iné problémy v školstve ako povinnú maturitu z matematiky?

08.07.2024

Rozum mi zastáva nad tým, ako si predstavení školstva každým novým volebným obdobím formulujú „reformu“. Školstvo na Slovensku vo všetkých ukazovateľoch zlyháva, obsah vyučovania nezodpovedá 21. storočiu, hráme sa na inklúziu v preplnených triedach, čoraz viac predmetov sa vyučuje neodborne… A tu sa rieši používanie mobilov v školách, tretia hodina telesnej [...]

Všetkým deťom sveta

01.06.2024

Všetkým deťom sveta – detstvo, ktoré má byť zážitkom, nie traumou,– rešpekt bez vnucovania, manipulácie a nútenia k názoru,– použiteľné vzdelanie každému, čo ho potrebuje,– rodinu, rodičov alebo náhradných rodičov, nech nevyrastajú bez lásky,– zdravie, deti nesmú umierať a žiť v nemocniciach,– mier, deti nesmú trpieť a [...]

Robert Fico, rokovanie vlády

Hrabko: Fico nikdy nemal ústavnú väčšinu, aj tak ústavu dokázal meniť

13.07.2024 07:38

V minulosti podľa publicistu Fico opakovane dokázal väčšinu potrebnú na odsúhlasenie ústavnej zmeny dosiahnuť rokovaniami s opozíciou.

F-16, stíhačky, F16, armáda, letectvo

ONLINE: Kyjev chcel stovky, príde ich niekoľko. Príchod F-16 na Ukrajinu je komplikovaný

13.07.2024 07:30, aktualizované: 10:30

Kyjev v lete konečne dostane stíhačky F-16, ale v oveľa menšom počte, ako dúfal, uvádza agentúra Bloomberg.