Založ si blog

Sexualizácia malých detí je úchylka!

HANNOVER – Dve nemecké mestá sa rozhodli a oznámili rodičom, že plánujú zriadiť bezpečné miestnosti pre deti, kde by mohli preskúmať svoje vlastné telá. V Dolnom Sasku, v druhej najväčšej spolkovej krajine Nemecka proti tomuto rozhodnutiu museli zasiahnuť úrady. (viac na: https://www.topky.sk/cl/11/2551907/Nemecke-skolky-chceli-zriadit-miestnosti-pre-sexualne-hry-deti–Vyvolali-vlnu-poburenia-v-spolocnosti-?fbclid=IwAR0bwMPlDDuIXcW41l81-zw6Fou_1x8Nsz9JuYQhH02DHjoMCtMe5IJhyqg).

            Isto, je to článok v bulvárnom médiu, deje sa to v Nemecku a zakrýva sa tento zámer vznešeným cieľom. Napriek tomu som vydesený z toho, že takéto niečo niekomu napadne! Ešteže je viac príčetných ľudí, čo sa proti tomu vzopreli a rovnako postupujme proti podobným aktivitám aj tu na Slovensku. Takéto zvrhlé nápady treba ukončiť, odmietnuť a poslať takýchto uchylákov mimo pedagogiky a dosahu detí! V uvedenom článku ide o deti materských škôl, t. j. vo veku 3 – 6 rokov!

            Normálny a rozhľadený pedagóg, nesfanatizovaný odborník či štandardný rodič necíti potrebu pchať sex už do materskej školy, kde sa všetko učí skôr cez symboly, obrázky, príbehy a hlavne primerane veku. Nie je mi vôbec známe, že by sme mali v materských školách malých sexuálnych deviantov alebo budúcich sexuológov, ktorým treba nasilu podsúvať tému sexu akože v rámci prevencie. Ak si dobre pamätám zo svojich skúseností, zo skúseností svojich spolužiakov a mojich žiakov zo škôlky, témami boli smetiari, lopty, kolotoč, hra na peška, spievanie pesničiek, chytanie kobyliek, čo bude na obed alebo či musia po obede spať… Pochybujem, že sa niečo na tom zmenilo. Isto, deti sú v zmiešaných skupinách, občas sa môže vyskytnúť, že prejavia „záujem“ o druhé pohlavie, ale v rámci tohto veku je to skôr prirodzená detská zvedavosť alebo huncútstvo ako zámer obcovať so spolužiačkou alebo spolužiakom. Isto, môžu individuálne čeliť tomu, že vnímajú vo svojom okolí rôzne rodové roly a homosexualitu. Isto, pri malých deťoch môže dochádzať k sexuálnemu zneužívaniu dospelými, avšak to sa neodstráni tak, že budeme deti viac a viac sexualizovať a učiť ich podrobnosti o tele a o pohlaví.

            Niet jediného dôvodu, aby sme masovo proti vôli rodičov i mnohých učiteľov zavádzali do škôlok explicitne tému sexu a otvorene žiakov viedli k prijímaniu rôznych deviácií. Maximálne by som prijal učiť deti k tolerancii, hoci aj k homosexuálom. Tolerancia je však hodnota, ktorej sa školy pravidelne venujú. Ale viesť malé deti k tomu, že je úplne normálne, že sa človek štylizuje, do čoho len chce, že robí brutálne experimenty v oblasti sexu či sa verejne odhaľuje a predvádza erotické pózy, to presahuje hranice zákona, morálky,  vierovyznania i vlastného presvedčenia založeného na zdravom rozume. Takíto zvrátení ľudia kedysi patrili na psychiatriu, nie na akademickú pôdu. A k tomuto smerujú zdanlivo nevinné projekty. Lebo keby toto smerovanie nemali, boli by úplne zbytočné. Ten ďalší projekt už môže byť o tom, že deti budú v škôlke chodiť nahaté…

            Genderizmus je v súčasnosti vo vývine, vyvoláva obrovské kontroverzie a je veľmi blízko k tomu, aby skĺzol do úchylky v rukách človeka s pedofilnými zámermi. Nehnevajte sa, ale rozprávať sa so škôlkarmi o sexe, pohlaví a sexuálnych orientáciách mi pripadá naozaj nemorálne, nehodné pedagóga a nevhodné. Chápem, že v čase puberty je táto téma vo vyšších ročníkoch opodstatnená, no aj tu treba mať opatrný, citlivý a individualistický prístup, pričom treba nechať priestor rodine, aby bola hlavným sprievodcom cestou dospievania alebo rodine pomáhať, aby sa tým sprievodcom stala.

            V materskej škole toto nemá čo robiť najmä v podobe, že dieťa bude mať miestnosť, kde si bude skúmať svoje telo, kde sa bude hrať na doktora a podobné nezmysly. Ak sa vám zdá, že je to iná téma, než o akej sa píše v uvedenom článku, mýlite sa. Práve takýmito projektmi sa nastavuje čoraz nižší vek na osvojovanie si sexuality, nastoľuje sa trend, hoci malé deti nepociťujú potrebu spoznávať detaily tejto oblasti. Okrem toho sa v onom projekte zabudlo na dôležitý fakt. Dieťa nemôže zostať v materskej škole osamote, bez dozoru! A myslím, že ani v Nemecku. Kto ho bude strážiť pri spoznávaní svojho tela v tej miestnosti? Bude tam dospelý? Kamera? Priehľadné sklo. Bude tam viacero detí? A máme to tu… Aby sa zrazu za vychovávateľov a pedagógov nehlásili uchyláci.

            Dočerta s takýmito nechutnými projektmi, ktoré majú za cieľ predčasne sexualizovať malé (ale aj staršie) deti! Každý z vás nech si domyslí, prečo to tí uchyláci chcú. Určite to nie je preto, že by sa predčasnou sexualizáciou riešili budúce sexuálne deviácie alebo skoré počatia dospievajúcich. To je obrovský omyl. Môžete škôlkárovi naliať do hlavy, čo len chcete, hoci aj celé skriptum o morálnom konaní, v čase puberty sa s dieťaťom dejú také divy, že neraz zabúda aj na to, čo ho naučila rodina či škola. Alebo aj nezabúda… Avšak hormóny mu kážu inak ako rozum (tu je, pripúšťam, na mieste obdoba „sexuálnej“ výchovy v škole či rodine). Takže zdôvodňovanie sexualizácie malých detí prevenciou je len výhovorka a obávam sa, že táto téma ukája len prednášajúcich a autorov takýchto zvrhlých a nič neriešiacich, zväčša externých projektov ničiacich detstvo!

            Nedovoľme takto sa zmocňovať detí!             

            PS: Určite nie som proti niečomu, čo by deti vychovávalo v oblasti dospievania. Podrobne som sa tomu venoval vo videu: https://www.youtube.com/watch?v=hrz-OFV9SD0&feature=youtu.be. Je to však téma, ktorá nemá slúžiť zvrátenej ideológii neraz politicky podfarbenej.

 *

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti = skutočná zmena politiky.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za rezort školstva, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * KONTAKTY: janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS, školstvo * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri, čo nechcú alebo nevedia pochopiť môj text a neraz prechádzajú k osobným invektívam pod neidentifikovateľným menom. S takýmito ľuďmi nemám dôvod diskutovať, resp. sa s nimi diskutovať nedá. V PRÍPADE, ŽE MÁTE ZÁUJEM O KONŠTRUKTÍVNU PRIPOMIENKU A MOJU REAKCIU NA ŇU, NEVÁHAJTE SA SO MNOU SPOJIŤ PROSTREDNÍCTVOM UVEDENÝCH KONTAKTOV. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším a určite odpoviem, ak mi napíšete súkromnú správu. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem za pochopenie.  

Väčšinu žiakov nezaujímajú tri „hajzle“ na škole alebo Pohľad maturanta na vzdelávanie

10.09.2023

Nepáči sa mi, keď sa istá vrstva spoločnosti spája s nejakou politickou stranou len preto, že to hovoria rôzne prieskumy volebných preferencií. Opäť sa nenávistne polarizujeme len kvôli pár ľuďom, čo chcú vyvolávať konflikt, boj, vojnu… Starí ľudia volia tú a tú stranu, mladí zase volia tú [...]

Sviatok Ústavy

01.09.2023

Tento deň nevnímam slávnostne. Skôr by som prijal nejaký všeobecný sviatok štátnosti. Ústava mala isto niekoľko rokov po jej vzniku významné opodstatnenie a sú v nej časti, ktoré sú nadčasové. No jej zvyšný text je už zastaraný, málo konkrétny, a tým ľahko zneužiteľný, o čom sme sa neraz presvedčili. A veľmi smutné je, že tí, čo našu Ústavu, štátnosť a [...]

PS nikdy! Pokus-omyl nás zničí

15.08.2023

Ihneď by som volil nový politický subjekt, keby som nevidel do politiky. Nech sa nevolia okukaní a zdiskreditovaní politici. Zdá sa však, že opäť budeme voliť menšie zlo. Keďže do politiky vidím viac, než by som musel, strana Progresívne Slovensko [...]

vojna na Ukrajine, Andrijivka

The Economist: Ukrajinu čaká dlhá vojna, zmeny sú nutné. Kyjev ani spojenci zatiaľ nie sú pripravení

22.09.2023 00:30

Podporovatelia Ukrajiny by sa mali modliť za rýchle víťazstvo, ale pripraviť sa na dlhý boj. Je potrebná zmena kurzu, napísal britský magazín The Economist.

fico, pellegrini, šimečka, sulík

Šimečka a Pellegrini sa zhodli. Na Slovensku je potrebné dobudovať tri špičkové nemocnice

22.09.2023 00:20

Lídri politických strán sa stretli v predvolebných debatách TV Joj. V prvej Kollár, Uhrík, Matovič, Majerský a Danko. V druhej Fico, Šimečka, Pellegrini a Sulík.

polícia, policajná páska

Všetkých obvinených z akcie Crassus proti takáčovcom prepustili

21.09.2023 23:40

Viacerým osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Marine Le Penová.

Le Penová vráti europarlamentu 330-tisíc eur za fiktívnych asistentov

21.09.2023 20:49

Francúzska politička Marine Le Penová, ktorá bola poslankyňou EP v rokoch 2004 - 2017, bola podozrivá, že cez fiktívnych asistentov využívala zdroje EÚ v prospech svojej strany.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 517803x
Priemerná čítanosť článkov: 3082x

Autor blogu

Kategórie