Založ si blog

Sexualizácia malých detí je úchylka!

HANNOVER – Dve nemecké mestá sa rozhodli a oznámili rodičom, že plánujú zriadiť bezpečné miestnosti pre deti, kde by mohli preskúmať svoje vlastné telá. V Dolnom Sasku, v druhej najväčšej spolkovej krajine Nemecka proti tomuto rozhodnutiu museli zasiahnuť úrady. (viac na: https://www.topky.sk/cl/11/2551907/Nemecke-skolky-chceli-zriadit-miestnosti-pre-sexualne-hry-deti–Vyvolali-vlnu-poburenia-v-spolocnosti-?fbclid=IwAR0bwMPlDDuIXcW41l81-zw6Fou_1x8Nsz9JuYQhH02DHjoMCtMe5IJhyqg).

            Isto, je to článok v bulvárnom médiu, deje sa to v Nemecku a zakrýva sa tento zámer vznešeným cieľom. Napriek tomu som vydesený z toho, že takéto niečo niekomu napadne! Ešteže je viac príčetných ľudí, čo sa proti tomu vzopreli a rovnako postupujme proti podobným aktivitám aj tu na Slovensku. Takéto zvrhlé nápady treba ukončiť, odmietnuť a poslať takýchto uchylákov mimo pedagogiky a dosahu detí! V uvedenom článku ide o deti materských škôl, t. j. vo veku 3 – 6 rokov!

            Normálny a rozhľadený pedagóg, nesfanatizovaný odborník či štandardný rodič necíti potrebu pchať sex už do materskej školy, kde sa všetko učí skôr cez symboly, obrázky, príbehy a hlavne primerane veku. Nie je mi vôbec známe, že by sme mali v materských školách malých sexuálnych deviantov alebo budúcich sexuológov, ktorým treba nasilu podsúvať tému sexu akože v rámci prevencie. Ak si dobre pamätám zo svojich skúseností, zo skúseností svojich spolužiakov a mojich žiakov zo škôlky, témami boli smetiari, lopty, kolotoč, hra na peška, spievanie pesničiek, chytanie kobyliek, čo bude na obed alebo či musia po obede spať… Pochybujem, že sa niečo na tom zmenilo. Isto, deti sú v zmiešaných skupinách, občas sa môže vyskytnúť, že prejavia „záujem“ o druhé pohlavie, ale v rámci tohto veku je to skôr prirodzená detská zvedavosť alebo huncútstvo ako zámer obcovať so spolužiačkou alebo spolužiakom. Isto, môžu individuálne čeliť tomu, že vnímajú vo svojom okolí rôzne rodové roly a homosexualitu. Isto, pri malých deťoch môže dochádzať k sexuálnemu zneužívaniu dospelými, avšak to sa neodstráni tak, že budeme deti viac a viac sexualizovať a učiť ich podrobnosti o tele a o pohlaví.

            Niet jediného dôvodu, aby sme masovo proti vôli rodičov i mnohých učiteľov zavádzali do škôlok explicitne tému sexu a otvorene žiakov viedli k prijímaniu rôznych deviácií. Maximálne by som prijal učiť deti k tolerancii, hoci aj k homosexuálom. Tolerancia je však hodnota, ktorej sa školy pravidelne venujú. Ale viesť malé deti k tomu, že je úplne normálne, že sa človek štylizuje, do čoho len chce, že robí brutálne experimenty v oblasti sexu či sa verejne odhaľuje a predvádza erotické pózy, to presahuje hranice zákona, morálky,  vierovyznania i vlastného presvedčenia založeného na zdravom rozume. Takíto zvrátení ľudia kedysi patrili na psychiatriu, nie na akademickú pôdu. A k tomuto smerujú zdanlivo nevinné projekty. Lebo keby toto smerovanie nemali, boli by úplne zbytočné. Ten ďalší projekt už môže byť o tom, že deti budú v škôlke chodiť nahaté…

            Genderizmus je v súčasnosti vo vývine, vyvoláva obrovské kontroverzie a je veľmi blízko k tomu, aby skĺzol do úchylky v rukách človeka s pedofilnými zámermi. Nehnevajte sa, ale rozprávať sa so škôlkarmi o sexe, pohlaví a sexuálnych orientáciách mi pripadá naozaj nemorálne, nehodné pedagóga a nevhodné. Chápem, že v čase puberty je táto téma vo vyšších ročníkoch opodstatnená, no aj tu treba mať opatrný, citlivý a individualistický prístup, pričom treba nechať priestor rodine, aby bola hlavným sprievodcom cestou dospievania alebo rodine pomáhať, aby sa tým sprievodcom stala.

            V materskej škole toto nemá čo robiť najmä v podobe, že dieťa bude mať miestnosť, kde si bude skúmať svoje telo, kde sa bude hrať na doktora a podobné nezmysly. Ak sa vám zdá, že je to iná téma, než o akej sa píše v uvedenom článku, mýlite sa. Práve takýmito projektmi sa nastavuje čoraz nižší vek na osvojovanie si sexuality, nastoľuje sa trend, hoci malé deti nepociťujú potrebu spoznávať detaily tejto oblasti. Okrem toho sa v onom projekte zabudlo na dôležitý fakt. Dieťa nemôže zostať v materskej škole osamote, bez dozoru! A myslím, že ani v Nemecku. Kto ho bude strážiť pri spoznávaní svojho tela v tej miestnosti? Bude tam dospelý? Kamera? Priehľadné sklo. Bude tam viacero detí? A máme to tu… Aby sa zrazu za vychovávateľov a pedagógov nehlásili uchyláci.

            Dočerta s takýmito nechutnými projektmi, ktoré majú za cieľ predčasne sexualizovať malé (ale aj staršie) deti! Každý z vás nech si domyslí, prečo to tí uchyláci chcú. Určite to nie je preto, že by sa predčasnou sexualizáciou riešili budúce sexuálne deviácie alebo skoré počatia dospievajúcich. To je obrovský omyl. Môžete škôlkárovi naliať do hlavy, čo len chcete, hoci aj celé skriptum o morálnom konaní, v čase puberty sa s dieťaťom dejú také divy, že neraz zabúda aj na to, čo ho naučila rodina či škola. Alebo aj nezabúda… Avšak hormóny mu kážu inak ako rozum (tu je, pripúšťam, na mieste obdoba „sexuálnej“ výchovy v škole či rodine). Takže zdôvodňovanie sexualizácie malých detí prevenciou je len výhovorka a obávam sa, že táto téma ukája len prednášajúcich a autorov takýchto zvrhlých a nič neriešiacich, zväčša externých projektov ničiacich detstvo!

            Nedovoľme takto sa zmocňovať detí!             

            PS: Určite nie som proti niečomu, čo by deti vychovávalo v oblasti dospievania. Podrobne som sa tomu venoval vo videu: https://www.youtube.com/watch?v=hrz-OFV9SD0&feature=youtu.be. Je to však téma, ktorá nemá slúžiť zvrátenej ideológii neraz politicky podfarbenej.

 *

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti = skutočná zmena politiky.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za rezort školstva, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * KONTAKTY: janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS, školstvo * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri, čo nechcú alebo nevedia pochopiť môj text a neraz prechádzajú k osobným invektívam pod neidentifikovateľným menom. S takýmito ľuďmi nemám dôvod diskutovať, resp. sa s nimi diskutovať nedá. V PRÍPADE, ŽE MÁTE ZÁUJEM O KONŠTRUKTÍVNU PRIPOMIENKU A MOJU REAKCIU NA ŇU, NEVÁHAJTE SA SO MNOU SPOJIŤ PROSTREDNÍCTVOM UVEDENÝCH KONTAKTOV. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším a určite odpoviem, ak mi napíšete súkromnú správu. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem za pochopenie.  

Prečo by mal Fico meniť svoju rétoriku???

08.07.2024

Keď ľudia s niečím nesúhlasia, hádajú sa, sú vulgárni, zlostní, nervózni, vstupujú do rôznych konfliktov, časť z nich aj fyzicky zaútočí. Bolo to tak, je to tak, bude to tak. Zväčša sa však realizujú (našťastie) verbálne, najmä keď dnes máme nekonečné možnosti na verejnú prezentáciu svojich názorov. Isto, mnohí ľudia presiahnu hranicu tolerancie, ba hranicu [...]

Nemáme iné problémy v školstve ako povinnú maturitu z matematiky?

08.07.2024

Rozum mi zastáva nad tým, ako si predstavení školstva každým novým volebným obdobím formulujú „reformu“. Školstvo na Slovensku vo všetkých ukazovateľoch zlyháva, obsah vyučovania nezodpovedá 21. storočiu, hráme sa na inklúziu v preplnených triedach, čoraz viac predmetov sa vyučuje neodborne… A tu sa rieši používanie mobilov v školách, tretia hodina telesnej [...]

Všetkým deťom sveta

01.06.2024

Všetkým deťom sveta – detstvo, ktoré má byť zážitkom, nie traumou,– rešpekt bez vnucovania, manipulácie a nútenia k názoru,– použiteľné vzdelanie každému, čo ho potrebuje,– rodinu, rodičov alebo náhradných rodičov, nech nevyrastajú bez lásky,– zdravie, deti nesmú umierať a žiť v nemocniciach,– mier, deti nesmú trpieť a [...]

blesk, búrka, Zbyňov, mReportér

Intenzívne búrky spôsobili na strednom a západnom Slovensku energetickú kalamitu. Vyčíňanie počasia sa ešte neskončilo, platia výstrahy

13.07.2024 10:26, aktualizované: 12:05

Na východe môže byť aj 38 stupňov, na väčšine územia hrozia tiež búrky, upozorňuje SHMÚ.

Robert Fico, rokovanie vlády

Hrabko: Fico nikdy nemal ústavnú väčšinu, aj tak ústavu dokázal meniť

13.07.2024 07:38

V minulosti podľa publicistu Fico opakovane dokázal väčšinu potrebnú na odsúhlasenie ústavnej zmeny dosiahnuť rokovaniami s opozíciou.

F-16, stíhačky, F16, armáda, letectvo

ONLINE: Kyjev chcel stovky, príde ich niekoľko. Príchod F-16 na Ukrajinu je komplikovaný

13.07.2024 07:30, aktualizované: 10:30

Kyjev v lete konečne dostane stíhačky F-16, ale v oveľa menšom počte, ako dúfal, uvádza agentúra Bloomberg.