Založ si blog

Prezidentka, podrazili ste občanov!

List pre Zuzanu Čaputovú IV

Vážená pani prezidentka,

            na začiatku Vás pozdravujem a želám Vám správne rozhodnutie, ktoré neoslobodí len Vás, ale najmä veľkú časť Slovákov. Je zbytočné pokračovať v činnosti, ktorá Vám preukázateľne nejde, resp. v činnosti, o ktorej si mnohí myslia, že Vám nejde.

            Ale nemuselo to tak byť! Domnievam sa, že kedysi na začiatku Vášho mandátu bolo cítiť, že to bude iné, lepšie, konštruktívnejšie. Osobne ma vtedy nerušili správy o tom, kto financuje Vašu kampaň, kto Vás podporuje, kto Vás propaguje. Je úplne jasné, že na každú politickú kampaň treba peniaze, sponzorov a podporu. Kým nejde o nelegálne prostriedky, všetko je legitímne. A je len chybou voličov, že reagujú na takýto marketing a dovolia politikom vlievať milióny do kampane. Verím však, že mnohí z nás Vás volili ako alternatívu, nádej, zdravý protipól vlády.

            Spravili ste však obrovskú chybu (chyby). Začali ste počúvať svojich predvolebných mecenášov, politických blížencov, prípadne Vám blízkych ľudí, čo je ignoráciou toho, že prezident má byť nestranný, má slúžiť občanom a počúvať ich, najmä keď sme Vás my  zvolili. Do istej miery chápem, že zvolený politik by mal ako-tak počúvať svojich mecenášov. Ak by to nerobil, mohli by mu znepríjemniť funkciu. Ale Vy ste prezidentka pre každého, teda istá miera odporu sa očakáva. Aspoň sčasti ste sa mohli vzoprieť. Neexistuje, že by na Vás mali dosah, keby ste robili v prospech Slovákov. Zastali by sa Vás a držali by Vás vo funkcii, podporovali by Vás a nemuseli by ste teraz čeliť otázke, či kandidovať, alebo nie. A v ďalších voľbách by ste možno už nepotrebovali sponzorov.

            Dnes je už neskoro. Ale keď si politici ako Vy uvedomia, že na prvom mieste je občan, ich úspech bude neotrasiteľný. Vy ste na prvé miesta svojho záujmu dali iba vyvolených. Ani ste to neskrývali, bez chrbtovej kosti ste slúžili. A za tu chybu teraz platíte, nech akokoľvek príjemne a pokojne obhajujete svoje konanie. To už na Vašich odporcov neplatí, hoci niektorí vraj novinári Vás glorifikujú na úkor akejkoľvek žurnalistickej profesionality.

            V jednom zo svojich mailov som Vás prosil, aby ste sa zmenili. Nestalo sa tak alebo už bolo neskoro. Verím však, že sa z tejto chyby poučíte. Tiež mám svoje názory, idey, možno aj vyhranenejšie, no pracujem s ľuďmi a snažím sa byť s nimi v harmónii, i keď to nie vždy ide. Ale aj pri nesúhlase viete byť s ľuďmi. Vy pracujete s celým Slovenskom, no mnohými Vašimi rozhodnutiami ste ukázali, ako si nás nevážite. Preto ma už Vaše vyhlásenia nezaujímajú, hoci z hľadiska formy máte dar ich vkusne prezentovať. Ale slušnosť, empatia, humanizmus, cit sa nemajú hrať ako momentálna rola, má sa nimi žiť. Vďaka Vám si už dávam pozor, kto dobro ukazuje a kto ho aj robí…

                                                                       S pozdravom

                                                                                              občan Ján Papuga 

*

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti = skutočná zmena politiky.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za rezort školstva, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * KONTAKTY: janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS, školstvo * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri, čo nechcú alebo nevedia pochopiť môj text a neraz prechádzajú k osobným invektívam pod neidentifikovateľným menom. S takýmito ľuďmi nemám dôvod diskutovať, resp. sa s nimi diskutovať nedá. V PRÍPADE, ŽE MÁTE ZÁUJEM O KONŠTRUKTÍVNU PRIPOMIENKU A MOJU REAKCIU NA ŇU, NEVÁHAJTE SA SO MNOU SPOJIŤ PROSTREDNÍCTVOM UVEDENÝCH KONTAKTOV. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším a určite odpoviem, ak mi napíšete súkromnú správu. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem za pochopenie. 

Väčšinu žiakov nezaujímajú tri „hajzle“ na škole alebo Pohľad maturanta na vzdelávanie

10.09.2023

Nepáči sa mi, keď sa istá vrstva spoločnosti spája s nejakou politickou stranou len preto, že to hovoria rôzne prieskumy volebných preferencií. Opäť sa nenávistne polarizujeme len kvôli pár ľuďom, čo chcú vyvolávať konflikt, boj, vojnu… Starí ľudia volia tú a tú stranu, mladí zase volia tú [...]

Sviatok Ústavy

01.09.2023

Tento deň nevnímam slávnostne. Skôr by som prijal nejaký všeobecný sviatok štátnosti. Ústava mala isto niekoľko rokov po jej vzniku významné opodstatnenie a sú v nej časti, ktoré sú nadčasové. No jej zvyšný text je už zastaraný, málo konkrétny, a tým ľahko zneužiteľný, o čom sme sa neraz presvedčili. A veľmi smutné je, že tí, čo našu Ústavu, štátnosť a [...]

PS nikdy! Pokus-omyl nás zničí

15.08.2023

Ihneď by som volil nový politický subjekt, keby som nevidel do politiky. Nech sa nevolia okukaní a zdiskreditovaní politici. Zdá sa však, že opäť budeme voliť menšie zlo. Keďže do politiky vidím viac, než by som musel, strana Progresívne Slovensko [...]

vojna na Ukrajine, Andrijivka

The Economist: Ukrajinu čaká dlhá vojna, zmeny sú nutné. Kyjev ani spojenci zatiaľ nie sú pripravení

22.09.2023 00:30

Podporovatelia Ukrajiny by sa mali modliť za rýchle víťazstvo, ale pripraviť sa na dlhý boj. Je potrebná zmena kurzu, napísal britský magazín The Economist.

fico, pellegrini, šimečka, sulík

Šimečka a Pellegrini sa zhodli. Na Slovensku je potrebné dobudovať tri špičkové nemocnice

22.09.2023 00:20

Lídri politických strán sa stretli v predvolebných debatách TV Joj. V prvej Kollár, Uhrík, Matovič, Majerský a Danko. V druhej Fico, Šimečka, Pellegrini a Sulík.

polícia, policajná páska

Všetkých obvinených z akcie Crassus proti takáčovcom prepustili

21.09.2023 23:40

Viacerým osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Marine Le Penová.

Le Penová vráti europarlamentu 330-tisíc eur za fiktívnych asistentov

21.09.2023 20:49

Francúzska politička Marine Le Penová, ktorá bola poslankyňou EP v rokoch 2004 - 2017, bola podozrivá, že cez fiktívnych asistentov využívala zdroje EÚ v prospech svojej strany.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 168
Celková čítanosť: 517804x
Priemerná čítanosť článkov: 3082x

Autor blogu

Kategórie