Založ si blog

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

            Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! Voliči, aj tí, ktorí zaňho ešte hlasujete v prieskumoch verejnej mienky, začnite uvažovať, analyzovať a kriticky myslieť! Hovorí sa, že reklamy klamú. Do istej miery je to pravda, skôr však upozorňujú na pozitíva a do úzadia presúvajú negatíva. No to sú pravidlá komercie. No politická moc si ich obľúbila a arogantne  ich vystupňovala do vrcholu cynizmu. Ak ste si pozreli, aké podmienky sú na to, aby ste dostali Matovičových 200 eur, a to som vynechal zdanenie, tak viete, že málo ľudí získa celú sumu. Nehovoriac o tom, že v tejto dobe je to na výchovu detí kvapka v mori – zaplatíte obedy v školách na pol roka a je po dvestovke. Okrem toho je tento Matovičov dementný návrh na Ústavnom súde, teda nič sa nevyplatilo, hoci oľanovské bilboardy to prezentujú ako hotovú vec, akoby sme to už všetci mali na účtoch.      Keď vám príde reklamný leták s tým, že je maslo v akcii za 2,50 € a prídete do obchodu a akcia nie je, spustíte na predavačky krik. Hoci tie nerobia reklamnú stratégiu obchodov. A tu sa ešte nájdu ľudia, čo veria Matovičovi, keď preukázateľne, neprekonateľne a nezvratne klame? A stále ho hladia.

            Vieme, klamú mnohí politici. Politika sa asi od tohto neduhu nikdy neočistí. Preto musíme rozlišovať ich malé lži a veľké. A veľkou lžou sú Matovičove drobné pre deti! A aj keď sa na to sto ráz poukázalo, že je to klamstvo, tie bilboardy bez hanby provokujú po celom Slovensku – navyše za peniaze občanov! Ani len zo slušnosti sa neunúvali ich prelepiť.

            Môže to však byť výrazom niečoho iného. Že nás OĽaNO považuje za úplných hlupákov a povedalo si, že pekné fotečky, pekný slogan a opakované klamstvo sa stane pravdou a mnohých ohúri. Napokon sa tak aj stalo, stále sú tisíce voličov, čo vzývajú vraj „protikorupčné“ OĽaNO plné ozaj „obyčajných“ ľudí, dodám, že hlavne zbytočných. Takže taktika marketingu funguje, stačí bilboard a kariéra ničenia štátu pokojne môže pokračovať, volič naletí…  

            Ak sa však máme pohnúť ďalej, musíme politikov prísno sledovať a pokúšať sa voliť, žiaľ, menších klamárov. Inak nebudú mať nikdy dôvod klásť nám nehorázne lži pred oči, neponižovať nás a nepovažovať nás za rovnakých hlupákov, ako sú oni sami. 

            PS: Na druhom bilboarde stálo, že nájomné byty Sme rodina splnila. Hm, skúšal som pre niekoho zohnať jeden a takmer ma vysmiali… Platí vyššie napísané!

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za školstvo, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite  prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem.

Bitka lúzy

25.09.2022

Je potrebné komentovať bitku dvoch poslankýň??? Najmä keď politickí gauneri robia oveľa horšie veci? Najmä keď vieme, čo za kreatúry, čo za lúzu máme v parlamente a vo vláde? Najmä keď morálka a česť v slovenskej politike klesla do hĺbky žumpy? Nemá to vôbec zmysel. A najhoršie je, že nech vykonajú čokoľvek, udržia sa pri moci a budú rozhodovať o miliónoch [...]

Tisíce mrzačia miliardy!

24.09.2022

Mám rád americké filmy, americké jedlo a hudbu z tejto krajiny. Obdivujem ruské umenie, rád by som videl prekrásny Petrohrad a galériu v Zimnom paláci. Kyjev je vraj pekné mesto a Ukrajina má bohatú prírodu, čo stojí za videnie. Krajiny gniavené vojnou alebo gniaviace iné krajiny sú jedinečné. Nenávidím a nikdy neuznám tých pár politikov, ktorí akože konajú v našom [...]

Sedem a viacbolestné…

15.09.2022

Dnes je sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Myslím si, že v súvislosti so Slovenskom je tento sviatok úplne na mieste. Len by som ho doplnil o bolesti slovenského národa. A tie by ďaleko presiahli číslo sedem. Mária je naša patrónka, no už zrejme nestačí utiekať sa k nej. Nespoliehajme sa na tých gaunerských politikov a iné kreatúry, čo sa dnes budú pretŕčať v kostole a [...]

Igor Matovič

Matovič sám neodstúpi. Neschválenie rozpočtu podľa neho vedie k predčasným voľbám

25.09.2022 14:40

Minister sa pri schvaľovaní "zákona roka" obáva toho, že pri spojení poslancov za SaS s opozíciou by sa rokovanie o rozpočte mohlo zablokovať.

Veronika Remišová, Richard Takáč, ta3

Remišová 'vyučovala' Takáča: Protiruské sankcie zaviedol Fico, doštudujte si to

25.09.2022 14:00

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) v debate s poslancom Richardom Takáčom (Smer) sa dostali do sporu o sankciách proti Rusku.

Russia Ukraine

Putin možno nasadil proti Zelenskému už aj ľudožrúta

25.09.2022 13:40

Jegor Komarov je brutálny zločinec, ktorého v Rusku odsúdili za kanibalizmus na doživotie. Je však celkom možné, že vo väzení už nesedí.

Igor Matovič

Smer je za odvolanie Matoviča, Za ľudí by návrh nepodporila

25.09.2022 13:07

V relácii TA3 V politike diskutovala Veronika Remišová (Za ľudí) a Richard Takáč zo Smeru.