Založ si blog

Beztrestne plytvajú naším, ako by to bolo ich!

            K nižšie uvedenému textu má inšpiroval príspevok kamarátky a kolegyne Dariny Mosnej zo Života – NS: „Budajovo rozhadzovanie státisícov na korytnačky, 4 ľudia zarobia na ochrane korytnačky kráľovskú mesačnú mzdu. 651-tisíc za ochranu korytnačky močiarnej? Z eurofondov bol podporený projekt Bratislavského regionálneho ochranárskeho združenia na ochranu korytnačky močiarnej v lokalitách Marcelová a Veľký Lév. Celkový rozpočet projektu je 651 194,59 eur. Čo je na tomto projekte zaujímavé? Jeho rozpočet. Najvyššia položka rozpočtu tohto projektu? Odborný koordinátor za 127-tisíc eur! Mesačný náklad na koordinátora je 2 798,64 EUR. Potom ešte expert, pomocný pracovník a projektový manažér. Štyria ľudia na projekte za 312-tisíc eur. Skoro polovica peňazí z eurofondov teda ide na mzdy štyroch zamestnancov. Celý článok si prečítajte tu. Nájdete tam ešte veľa zaujímavého čítania ohľadne vyhadzovania peňazí Budajom, mám pocit, že v kotolni by bol užitočnejší.“

            Sám prispievam na ochranu a pomoc zvieratám. A vôbec občania prispievajú na všetko, čo má riešiť štát, ktorý ich len oberá o kopec prostriedkov. Aj na ochranu korytnačky sa má prispieť. Ale, preboha, nie takou sumou, že by uživila 10 útulkov zvierat alebo by pomohla niekoľkým ZOO. To je fackou pre tieto organizácie. Len na mzdy „koordinátorov“ projektu dajú tisíce a tisíce eur, ktoré by po použití rozumu poslúžili mnohým organizáciám a zvieratám. Napokon sa tej korytnačke nedostane nič!

            Samozrejme, takýto gaunerský prístup nie je vlastný len ministerstvu životného prostredia a len tejto vláde. Milióny eur sa tu míňajú na sprostosti a na očividne niekoľkonásobne predražené aktivity dlhé roky. Všetci o tom vedia a nikto to nerieši a vykrádanie prostriedkov republiky a Únie pokračuje. Pritom keď my bežní ľudia hľadáme oveľa menšie sumy cez rôzne granty a fondy na oveľa zmysluplnejšie projekty, nesmieme ani centom predražiť svoj projekt a už vôbec nie vyčleniť peniaze ako odmenu. Hoci napr. v mnohých školských projektoch ide o nezmyselnú byrokratickú prácu pedagógov podávajúcich projekt popri výchovno-vzdelávacej činnosti. A tak to je aj v iných oblastiach.

            Kým rôzne ministerstvá a úrady môžu mrhať ako za svoje, od občana chcú za málo peňazí veľké veci bez odmeny za náročnú prácu, ktorú im nevykoná nejaký asistent. Toho ani nemajú. A potom, keď sa minú prostriedky, opäť stlačia občanov a firmy, aby mali čo rozdávať kadejakým pokútnym spôsobom. Takýto papalášizmus, amaterizmus a pohŕdanie občanom tu nebolo ani v časoch totalít!

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za školstvo, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite  prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem.

Deťom…

01.06.2023

MDD Všetci sme deťmi mám a otcov. Ale 1. 6. si pripomíname deti, ktoré sú deťmi z hľadiska svojho veku. Tie deti, na ktoré isto aj pod vplyvom každodenných starostí zabúdame, tie deti, ktoré przní súčasná spoločnosť, tie deti, ktoré musia čoraz skôr dospievať… Tým želám, aby mali rodičov (alebo ľudí v role rodiča). Aby mali chápavých, rozhľadených [...]

Učitelia, nemajte postoje, hodnoty a aktivity! Alebo…

30.05.2023

Včera ma upozornili na reportáž na TV Markíza, ktorej spravodajstvo nesledujem. Pravdou je, že ju robila redaktorka A. Šprochová, ktorá sa vo svojich príspevkoch snaží byť vyvážená. Bolo to o pedagógovi, ktorý pôsobí na strednej škole a v súkromí sa venuje rôznym občianskym aktivitám, ktoré boli v reportáži zaradené medzi konšpirátorské, resp. dezinformačné. [...]

Majme k smrti rešpekt. Nebuďme ako oni

25.05.2023

Posledné tri roky boli explóziami nenávisti. Najmä keď ste mali iný názor ako vládnuci maniaci, mainstreamové médiá a milovníci najhoršej vlády v dejinách. Určite sa pamätáte, ako nás všetci títo označovali za dezolátov, svine, opice, fašistov, agentov cudzích mocností, antivaxerov… Ako nám takíto [...]

Volodymyr Zelenskyj

Členstvo Ukrajiny v NATO je nemožné pred ukončením ruskej invázie, uznal Zelenskyj

02.06.2023 21:20

Ide o zriedkavé priznanie zo strany Zelenského, ktorý od začiatku ruskej invázie zintenzívnil tlak na NATO a EÚ, aby Ukrajine otvorili svoje dvere.

Boris Berezovskij

Francúzsko dáva do predaja zámok zosnulého Putinovho protivníka Berezovského

02.06.2023 20:53

Berezovskij bol považovaný za šedú eminenciu v čase vlády prvého postsovietskeho prezident Borisa Jeľcina.

William Burns

Riaditeľ CIA navštívil v tajnosti Čínu. Washington sa má obávať zhoršenia vzťahov s Pekingom

02.06.2023 20:00

Program šéfa americkej tajnej služby a exdiplomata Williama Burnsa bol tajný a CIA ani Biely dom udalosť oficiálne nekomentovali.

Vlak

Zrážka vlakov v Indii si vyžiadala najmenej 50 mŕtvych a 300 zranených

02.06.2023 19:33

Počty obetí a zranených budú podľa indických oficiálnych činiteľov s najväčšou pravdepodobnosťou stúpať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 475323x
Priemerná čítanosť článkov: 3028x

Autor blogu

Kategórie