Založ si blog

Slováci sa už premorujú! Deň čo deň

Neviem, či tí moderátori a redaktori dostali nejaký pokyn. Ale stále sa pýtať politikov na to, či sa očkovali, je už trápne. Politik nepresvedčí odmietača vakcíny, aby sa zaočkoval. Nech by aj svojho voliča prosil na kolenách. Premotivovaní redaktori priam šalejú, aby dostali od politikov vyjadrenie ku covidu. Pritom sa ignorujú závažné témy Slovenska.

Včera som zachytil jeden rozhovor s nemenovaným politikom. Okrem iných klišéovitých tém sa zase otvorila téma očkovania. Prečo nie je tento politik zodpovedný? Prečo sa nedal očkovať? Prečo dáva zlý príklad voličom? Politik sa vyjadril niečo v zmysle kontroverznosti účinku vakcíny. A moderátor hlesol, či by nechal národ premoriť. V hlase mal napätie až vzrušenie, či dostane odpoveď áno. Aby sa mohlo všade napísať, že tento politik by nechal šíriť chorobu bez opatrení. A nechal by tak poumierať ľudí.

Aj premorenie je spôsob, ak nefungujú iné

Vopred sa ospravedlňujem, že si bez nelekárskeho vzdelania dovolím vysloviť názor. Ale tak, od malička sa zaujímam o zdravie, počúvam svojich lekárov a čo-to som sa naučil aj v škole. Bežný človek sa prirodzene orientuje v oblasti zdravia.

Domnievam sa, že aj tzv. premorenie je spôsob riešenia, resp. prirodzenosť, ktorá sa aj tak deje. Najmä v situácii, keď sú vakcíny a opatrenia málo účinné. Vírus sa nedá zavrieť do suda, je tu a preniká všetkými možnými cestami. Isto, opatreniami sa vláda za každú cenu zbavuje zodpovednosti. I keď jej to nevychádza. No jedinou cestou je totálna izolácia ľudí. Avšak tá by bola dlhodobá a mala veľmi zlé následky. Minimálne také, že by nemal kto robiť na platy politikov a ich spriaznencov.

Slováci sa nechránia

Slovensko už premorené je! Aj vďaka vláde, ktorej neveríme ani to, že slnko svieti. Ak si niekto myslí, že rúška a OTP zastavia vírus, veľmi sa mýli.

Ľudia nosia rúška nedbalo a stále tie isté. Dezinfekciu používa každý piaty. Umývať dotykové plochy som videl za rok tak dva razy. Do prevádzok zväčša púšťajú každého. Ľudia sa intenzívne navštevujú a presúvajú po Slovensku. Na vonkajších aktivitách niet náznaku po rozostupoch. Všetci sa všetkého dotýkajú. V obchodoch môžeme snívať o nízkom počte ľudí. Znova sa podávajú ruky a objíma sa. Rukavice pri manipulácii s rôznymi vecami sa nepoužívajú. Karanténa sa nedodržuje. Vyrábajú sa falošné potvrdenia o testoch, ba aj o očkovaní. Očkovaní, ktorí môžu prenášať infekciu, behajú bez prekážok. Ľudia s príznakmi sa neohlásia a liečia sa sami. A veľa iného sa dočítate alebo dozviete o tom, ako opatrenia nefungujú. Pravdou je, že je veľmi zložité sa už vyše roka sústrediť na všetky tie opatrenia. A vtedy sa stáva, že na ne zabúdame.

Zdravie nie je vždy na prvom mieste

Prečo? Nie je to len pre nesúhlas s vládou a s jej nezmyselnými opatreniami. Je to aj preto, že ľudia chcú žiť a mať živobytie. Neraz sa v histórii Slovákov stávalo, že práca na poliach bola pre nich dôležitejšia ako choroba. To nám zostalo. Veľa toho nemáme, tak nech máme aspoň na obživu. Aj s chrípkou sa nakladalo tak, že sa väčšinou ignorovala. Ľudia vidia, že opatrenia nefungujú. Minulý rok, keď sme boli ako-tak boli disciplinovaní, umreli tisícky ľudí. Tak sme sa stali apatickí, veriac, že prežijeme. A šialenstvo s názvom covid aj vďaka médiám ignorujeme.  

Tak sa postupne premoruje celý národ, hoci si vláda a hygienici myslia, že úspešne bránia rozširovaniu vírusu. Možno by to bolo úspešné, no to by sme museli mať slušnú a čestnú vládu. A najmä vládu so „sedliackym rozumom“ a citom k občanom. Ale aj vtedy by to bolo ťažké. Slovák má svoju hlavu a robí do skonania. Ako tisícročná včela. A možno práve preto tak veľa vydrží…  

  

Text bol publikovaný v Hlavnom dennku.

*

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci.

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov. 

Korčok pracuje pre ľudí…

07.03.2024

Bilboardy by fakt mali pri cestách zakázať. Skoro som zabudol odbočiť, keď som videl akože uhladeného Korčoka na novom plagáte s heslom: „Slúžiť ľuďom, nie politikom.“ Jasné, že toto heslo mnohých osloví, resp. ho nebudú riešiť, lebo Korčoka budú voliť, aj keby sa im zadkom obrátil. Ale je smutné, ako tento naposledy saskársky drúk ponižuje bežných [...]

Danko je predsalen politický hl*pák

29.01.2024

A trvám na tom, i keď som jeho otvorenie kandidátky vítal a fakt sa do vlády dostali vďaka nemu skutočne obyčajní ľudia. No Dankovo hlúpe ego sa vrátilo. Koalícia je krehká a tvrdo do nej bijú priaznivci pseudoliberálnych a pseudoprogresívnych gaunerov, ba priaznivci gaunerov najhoršieho politického zoskupenia okolo Matoviča. A v tejto situácii ten politický analfabet tvrdo [...]

Novoročenka 2024

31.12.2023

Už nás delí pár dní od toho, aby sa všetko vrátilo do starých koľají bežného roka. Prvý konflikt po krátkodobom vianočnom dobre nás skoro vráti do reality. Možno aj preto sa obšťastňujeme frázami, aby všetko bolo dobré, hoci verím, že je oveľa viac ľudí, čo to myslia vážne. Lebo dobra je viac, no zlo ľahšie vyniká. Verím, že slová majú nejakú energiu, [...]

pellegrini

Pellegrini absolvoval fotenie na oficiálny portrét. Novinkou bude pozadie s vlajkou

23.04.2024 15:58

Zvolený prezident Peter Pellegrini chcel, aby z fotografie vyžarovala aj národná hrdosť. Vyzdvihol preto novinku.

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA, mimoriadna správa, mimoriadne1, mim1

Pri Šali došlo k tragickej nehode, čelnú zrážku áut neprežili traja ľudia

23.04.2024 15:29

Na mieste zasahujú dve pozemné ambulancie záchrannej zdravotnej služby aj posádka záchranárskeho vrtuľníka.

Ana Estradová

V konzervatívnom Peru vykonali vôbec prvú eutanáziu. Ana Estradová trpela nevyliečiteľnou chorobou

23.04.2024 15:09

Ana Estradová bola niekoľko rokov pripútaná na lôžko. Súdny spor, v ktorom jej bolo priznané právo podstúpiť eutanáziu, viedla a vyhrala za pomoci ombudsmana pre ľudské práva.

Rudolf Schuster

Rudolf Schuster získal Čestné občianstvo Košického samosprávneho kraja

23.04.2024 15:06

Ide o vôbec prvé udelenie takéhoto ocenenia v histórii kraja.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 559580x
Priemerná čítanosť článkov: 3253x

Autor blogu

Kategórie