Založ si blog

Slováci sa už premorujú! Deň čo deň

Neviem, či tí moderátori a redaktori dostali nejaký pokyn. Ale stále sa pýtať politikov na to, či sa očkovali, je už trápne. Politik nepresvedčí odmietača vakcíny, aby sa zaočkoval. Nech by aj svojho voliča prosil na kolenách. Premotivovaní redaktori priam šalejú, aby dostali od politikov vyjadrenie ku covidu. Pritom sa ignorujú závažné témy Slovenska.

Včera som zachytil jeden rozhovor s nemenovaným politikom. Okrem iných klišéovitých tém sa zase otvorila téma očkovania. Prečo nie je tento politik zodpovedný? Prečo sa nedal očkovať? Prečo dáva zlý príklad voličom? Politik sa vyjadril niečo v zmysle kontroverznosti účinku vakcíny. A moderátor hlesol, či by nechal národ premoriť. V hlase mal napätie až vzrušenie, či dostane odpoveď áno. Aby sa mohlo všade napísať, že tento politik by nechal šíriť chorobu bez opatrení. A nechal by tak poumierať ľudí.

Aj premorenie je spôsob, ak nefungujú iné

Vopred sa ospravedlňujem, že si bez nelekárskeho vzdelania dovolím vysloviť názor. Ale tak, od malička sa zaujímam o zdravie, počúvam svojich lekárov a čo-to som sa naučil aj v škole. Bežný človek sa prirodzene orientuje v oblasti zdravia.

Domnievam sa, že aj tzv. premorenie je spôsob riešenia, resp. prirodzenosť, ktorá sa aj tak deje. Najmä v situácii, keď sú vakcíny a opatrenia málo účinné. Vírus sa nedá zavrieť do suda, je tu a preniká všetkými možnými cestami. Isto, opatreniami sa vláda za každú cenu zbavuje zodpovednosti. I keď jej to nevychádza. No jedinou cestou je totálna izolácia ľudí. Avšak tá by bola dlhodobá a mala veľmi zlé následky. Minimálne také, že by nemal kto robiť na platy politikov a ich spriaznencov.

Slováci sa nechránia

Slovensko už premorené je! Aj vďaka vláde, ktorej neveríme ani to, že slnko svieti. Ak si niekto myslí, že rúška a OTP zastavia vírus, veľmi sa mýli.

Ľudia nosia rúška nedbalo a stále tie isté. Dezinfekciu používa každý piaty. Umývať dotykové plochy som videl za rok tak dva razy. Do prevádzok zväčša púšťajú každého. Ľudia sa intenzívne navštevujú a presúvajú po Slovensku. Na vonkajších aktivitách niet náznaku po rozostupoch. Všetci sa všetkého dotýkajú. V obchodoch môžeme snívať o nízkom počte ľudí. Znova sa podávajú ruky a objíma sa. Rukavice pri manipulácii s rôznymi vecami sa nepoužívajú. Karanténa sa nedodržuje. Vyrábajú sa falošné potvrdenia o testoch, ba aj o očkovaní. Očkovaní, ktorí môžu prenášať infekciu, behajú bez prekážok. Ľudia s príznakmi sa neohlásia a liečia sa sami. A veľa iného sa dočítate alebo dozviete o tom, ako opatrenia nefungujú. Pravdou je, že je veľmi zložité sa už vyše roka sústrediť na všetky tie opatrenia. A vtedy sa stáva, že na ne zabúdame.

Zdravie nie je vždy na prvom mieste

Prečo? Nie je to len pre nesúhlas s vládou a s jej nezmyselnými opatreniami. Je to aj preto, že ľudia chcú žiť a mať živobytie. Neraz sa v histórii Slovákov stávalo, že práca na poliach bola pre nich dôležitejšia ako choroba. To nám zostalo. Veľa toho nemáme, tak nech máme aspoň na obživu. Aj s chrípkou sa nakladalo tak, že sa väčšinou ignorovala. Ľudia vidia, že opatrenia nefungujú. Minulý rok, keď sme boli ako-tak boli disciplinovaní, umreli tisícky ľudí. Tak sme sa stali apatickí, veriac, že prežijeme. A šialenstvo s názvom covid aj vďaka médiám ignorujeme.  

Tak sa postupne premoruje celý národ, hoci si vláda a hygienici myslia, že úspešne bránia rozširovaniu vírusu. Možno by to bolo úspešné, no to by sme museli mať slušnú a čestnú vládu. A najmä vládu so „sedliackym rozumom“ a citom k občanom. Ale aj vtedy by to bolo ťažké. Slovák má svoju hlavu a robí do skonania. Ako tisícročná včela. A možno práve preto tak veľa vydrží…  

  

Text bol publikovaný v Hlavnom dennku.

*

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci.

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov. 

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

08.08.2022

Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! [...]

Politikom EÚ sa zvyšujú platy. Určite zaslúžene…

31.07.2022

Zničili šengen, terorizovali ľudí hlúpymi epidemickými opatreniami a očkovaním, ničili ich, keď nemali papierik slobody, zavádzajú hyperbyrokraciu, beztrestne rozhadzujú naše peniaze, slúžia jednému štátu a nie členským, zavádzajú nezmyselné opatrenia a normy, uvrhli Európu do recesie, hospodárskej a ekonomickej krízy, chcú totalitne prideľovať energie a iné [...]

Komentárik: Šarády charakterov

31.07.2022

Nemožno očakávať charakter tam, kde nie je. Ani u Krupu, ani u SAS. Ale možno očakávať to, že si gauneri myslia, že charakter majú. Potom je na ľuďoch, či tomu naletia pre pekný úsmev, drahú kravatu a hranú prítomnosť srdca.

Udavské Tomko

Kardinál Tomko bol hrdým Udavčanom až do smrti

10.08.2022 07:00

Do svojej rodnej obce chodil na oficiálne aj neoficiálne návštevy. Vždy bol na každého milý.

rusko rakety cvičenie

Iskander je plný západných súčiastok. Rusko stále používa elektroniku zo Západu

10.08.2022 06:58

V najnovších ruských zbraniach sa používa viac ako 450 dovážaných súčiastok, aj keď čiastočné sankcie platia už od anexie Krymu v roku 2014.

televízia, peniaze, diaľkový ovládač

Únia sa snažila stopnúť ruskú propagandu. Našla si iné cesty

10.08.2022 06:42

Newyorská firma identifikovala 250 webových stránok aktívne šíriacich ruské dezinformácie o vojne.

Charkov Saltivka

Anna Gin: Modrá veľryba Charkovčanov budí a ubíja

10.08.2022 06:00

Bombardovanie Charkova pripomína desivú tínedžerskú hru známu ako „modrá veľryba“ alebo „zobuď ma o 4:20“, kde deti strašili a dovádzali k samovražde.