Založ si blog

Slováci sa už premorujú! Deň čo deň

Neviem, či tí moderátori a redaktori dostali nejaký pokyn. Ale stále sa pýtať politikov na to, či sa očkovali, je už trápne. Politik nepresvedčí odmietača vakcíny, aby sa zaočkoval. Nech by aj svojho voliča prosil na kolenách. Premotivovaní redaktori priam šalejú, aby dostali od politikov vyjadrenie ku covidu. Pritom sa ignorujú závažné témy Slovenska.

Včera som zachytil jeden rozhovor s nemenovaným politikom. Okrem iných klišéovitých tém sa zase otvorila téma očkovania. Prečo nie je tento politik zodpovedný? Prečo sa nedal očkovať? Prečo dáva zlý príklad voličom? Politik sa vyjadril niečo v zmysle kontroverznosti účinku vakcíny. A moderátor hlesol, či by nechal národ premoriť. V hlase mal napätie až vzrušenie, či dostane odpoveď áno. Aby sa mohlo všade napísať, že tento politik by nechal šíriť chorobu bez opatrení. A nechal by tak poumierať ľudí.

Aj premorenie je spôsob, ak nefungujú iné

Vopred sa ospravedlňujem, že si bez nelekárskeho vzdelania dovolím vysloviť názor. Ale tak, od malička sa zaujímam o zdravie, počúvam svojich lekárov a čo-to som sa naučil aj v škole. Bežný človek sa prirodzene orientuje v oblasti zdravia.

Domnievam sa, že aj tzv. premorenie je spôsob riešenia, resp. prirodzenosť, ktorá sa aj tak deje. Najmä v situácii, keď sú vakcíny a opatrenia málo účinné. Vírus sa nedá zavrieť do suda, je tu a preniká všetkými možnými cestami. Isto, opatreniami sa vláda za každú cenu zbavuje zodpovednosti. I keď jej to nevychádza. No jedinou cestou je totálna izolácia ľudí. Avšak tá by bola dlhodobá a mala veľmi zlé následky. Minimálne také, že by nemal kto robiť na platy politikov a ich spriaznencov.

Slováci sa nechránia

Slovensko už premorené je! Aj vďaka vláde, ktorej neveríme ani to, že slnko svieti. Ak si niekto myslí, že rúška a OTP zastavia vírus, veľmi sa mýli.

Ľudia nosia rúška nedbalo a stále tie isté. Dezinfekciu používa každý piaty. Umývať dotykové plochy som videl za rok tak dva razy. Do prevádzok zväčša púšťajú každého. Ľudia sa intenzívne navštevujú a presúvajú po Slovensku. Na vonkajších aktivitách niet náznaku po rozostupoch. Všetci sa všetkého dotýkajú. V obchodoch môžeme snívať o nízkom počte ľudí. Znova sa podávajú ruky a objíma sa. Rukavice pri manipulácii s rôznymi vecami sa nepoužívajú. Karanténa sa nedodržuje. Vyrábajú sa falošné potvrdenia o testoch, ba aj o očkovaní. Očkovaní, ktorí môžu prenášať infekciu, behajú bez prekážok. Ľudia s príznakmi sa neohlásia a liečia sa sami. A veľa iného sa dočítate alebo dozviete o tom, ako opatrenia nefungujú. Pravdou je, že je veľmi zložité sa už vyše roka sústrediť na všetky tie opatrenia. A vtedy sa stáva, že na ne zabúdame.

Zdravie nie je vždy na prvom mieste

Prečo? Nie je to len pre nesúhlas s vládou a s jej nezmyselnými opatreniami. Je to aj preto, že ľudia chcú žiť a mať živobytie. Neraz sa v histórii Slovákov stávalo, že práca na poliach bola pre nich dôležitejšia ako choroba. To nám zostalo. Veľa toho nemáme, tak nech máme aspoň na obživu. Aj s chrípkou sa nakladalo tak, že sa väčšinou ignorovala. Ľudia vidia, že opatrenia nefungujú. Minulý rok, keď sme boli ako-tak boli disciplinovaní, umreli tisícky ľudí. Tak sme sa stali apatickí, veriac, že prežijeme. A šialenstvo s názvom covid aj vďaka médiám ignorujeme.  

Tak sa postupne premoruje celý národ, hoci si vláda a hygienici myslia, že úspešne bránia rozširovaniu vírusu. Možno by to bolo úspešné, no to by sme museli mať slušnú a čestnú vládu. A najmä vládu so „sedliackym rozumom“ a citom k občanom. Ale aj vtedy by to bolo ťažké. Slovák má svoju hlavu a robí do skonania. Ako tisícročná včela. A možno práve preto tak veľa vydrží…  

  

Text bol publikovaný v Hlavnom dennku.

*

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci.

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov. 

Opäť ďalší, žiaľ, tradičný rebríček škôl…

21.01.2023

Keby som mal moc, okamžite zruším prieskumy (najmä tie predvolebné) i hlúpe rebríčky. A tie školské sú veľmi hlúpe a podobní sú tí, ktorí ich berú úplne vážne a riadia sa nimi ako Svätým písmom. Ľudia, začnime rozmýšľať! Určite mnohých teší, keď sa ako škola v nejakom rebríčku umiestnime [...]

Ústava je len pre politikov! Využime aspoň referendum

05.01.2023

Referendum je prejav priamej demokracie a je len vinou ničomných politikov, že je bezzubé, že jeho využitiu je kladených mnoho prekážok a že má nerealistické kvórum. Navyše jeho výsledky 150 poslanci nemusia akceptovať. Som zásadným prívržencom toho, aby sa referendum stalo spôsobom účasti občanov na vláde [...]

Dzurinda sa vráti… Ak…

12.12.2022

Nechápem tie analýzy o návrate Dzurindu, ktorý prišiel na snem bezvýznamnej strany. To sa máme obávať návratu každej politickej mŕtvoly? Navyše, návratu človeka, ktorý spravil kopec zla na Slovensku (isto menej ako tí súčasní). Tých pár pozitívnych zmien, čo vykonala jeho vláda, je príliš málo na jeho pozitívne hodnotenie. Ale tak či tak… Dzurinda sa vráti. Ak [...]

demisia, Heger, Čaputová,

Heger: Termín volieb je v rukách poslancov, pre mňa je to irelevantné

26.01.2023 23:43

Hoci je viac návrhov, Heger ako reálny dátum predčasných volieb vidí 30. september.

Babiš, Pavel

Dosť bolo nechutností. Pavel a Babiš odmietli konfrontačnú debatu

26.01.2023 22:44

Andrej Babiš prekvapivo vyhlásil, že ak by sa stal prezidentom, navrhol by Petra Pavla za náčelníka generálneho štábu.

Viktor Orbán

Orbán chce okamžité prímerie na Ukrajine, aj keby rokovanie o mieri trvalo roky

26.01.2023 20:40

Šéf maďarskej vlády varoval pred nebezpečenstvom eskalácie vojny.

Polícia / Hranice / Kontroly /

Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom do 5. februára

26.01.2023 19:54

Rakúsko zaviedlo kontroly na hraniciach so Slovenskom koncom septembra 2022.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 371928x
Priemerná čítanosť článkov: 2695x

Autor blogu

Kategórie