Založ si blog

Kurzovo odstúpenie naši politici ignorujú. Nemajú úctu k Slovákom

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz oznámil svoju rezignáciu. Na tlačovej konferencii uviedol: „Moja krajina je dôležitejšia ako moja osoba.“ Odstúpil z dôvodu jeho vyšetrovania rakúskou protikorupčnou prokuratúrou.

Je sklamaním, že na politikovi, ktorý je populárny, visí takáto aféra. Kurz sa dáva aj za vzor politika. Hoci ide zatiaľ len o vyšetrovanie, Kurz reagoval takmer okamžite. Napriek svojej popularite a napriek prezumpcii neviny.

Politická kultúra je papalášom vzdialená

Rakúsko je našou blízkou krajinou. Naši politici však nemajú ani páru o tom, čo je slušnosť.  Čo je česť. Čo je úcta k občanom. A keď už nie k občanom, tak k voličom. Vôbec nejde o nerešpektovanie prezumpcie neviny. Samým by sa nám nepáčilo, keby nás niekto obvinil bez odsúdenia. Ale politici a vysokí funkcionári by mali byť osobnosti rešpektujúce aj iný rozmer. Politickú etiku, slušnosť, vyvodenie dôsledkov za pochybenia. Aj v prípade, že jestvuje najmenší tieň podozrenia. O to viac to platí pre koaličných papalášov, ktorí stratili popularitu. Pritom sa držia vo funkciách ako tí najpopulárnejší. Tým si z naozaj obyčajných ľudí deň čo deň strieľajú. Potom sa postavia pred kamery a hovoria: dobre bude, pracujeme pre ľudí, budeme najlepšou vládou, sme vláda zmeny a očisty… Už za toto pokrytectvo by mali bežať na skládku špinavých dejín.

Odchod pre plagiátorstvo je minimum

Kurz odišiel „len“ pre podozrenie za nesprávne financovanie svojho pí ár. Prednedávnom zase odstúpila rakúska ministerka. Za podozrenie z plagiátorstva. Takmer ihneď vyvodili dôsledky. A čo máme u nás? Niekoľkonásobné plagiátorstvo. Podozrenie z úplatkov. Marenie výkonu. Odsúdený človek je prokurátor. Rodinkárstvo. Konflikt záujmov. Finančné a pozemkové podvody. Porušovanie zákonov politikmi. Vulgárne až rasistické osočovanie. Obdivovanie úspechu Hitlerovej strany. Porušovanie covid opatrení. Urážanie odborníkov. Likvidácia ekonomiky. Neefektívne hospodárenie s financiami, mrhanie nimi. Kontakty so zločincami. Účelové zmeny zákonov. Právny chaos. Zodpovednosť za morálny rozklad spoločnosti. Zadlženie krajiny. Netransparentnosť. Katastrofálny stav zdravotníctva, školstva, justície. Zodpovednosť za tisíce úmrtí na covid…

Bez hanby sa betónujú

Všetko toto sú činy našich politikov. Namiesto kajania sa zubami-nechtami držia funkcií. Betónujú sa v nich za každú cenu. Potom sa čudujú, že im ľudia neveria. A že nerešpektujú ich nariadenia, opatrenia. Absolútna strata súdnosti, citu k riadeniu krajiny, charakteru. Farizeji, pokrytci, ľudia bez chrbtovej kosti. A hriešnici. Sú ďaleko od kresťanstva. Ním sa oháňajú, zneužívajú ho. Ak aj niekto nejakú tú zodpovednosť po obrovskom a niekoľkonásobnom tlaku vyvodí, bez problémov sa usadí v parlamente. V našom vrcholnom ústavnom orgáne. Tam by mali sedieť odborní, bezúhonní a čestní zástupcovia demokracie. To, čo sa tam a vo vláde váľa, je paródiou politiky, štátu a demokracie. A nie je to obraz voličov. Takú koncentráciu zla ako vo vrcholovej politike nikto z nás vo svojom okolí nemá.

Bez svedomia a úcty

Rakúski politici nie sú neomylní. No ukazujú nám, čo je to politická zrelosť, vyspelosť a úcta ku krajine. V tomto sú slovenskí politici na úrovni jednobunkových organizmov bez vôle a svedomia. Pravda, vo voľbách niet z čoho vyberať. Slušní ľudia nemajú mecenášov na vstup do politiky. A keď vstúpia, politickí gauneri ich zomelú.

Zmena je v našich rukách

Pokým sa nezmení systém, zostane všetko po starom. Prekrásna slovenská krajina bude v rukách neslušných, nevzdelaných a podozrivých postavičiek. Takíto zmenu nespravia. Obrala by ich o bohorovnosť a výhody. Pre nich krajina nie je dôležitá. Zakladajú si na vlastnom pohodlí. Iba národ dokáže tieto fakty zmeniť. Ale chce sa mu?   

Pôvodný článok publikovaný v Hlavnom denníku.

*

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci.

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov. 

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

08.08.2022

Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! [...]

Politikom EÚ sa zvyšujú platy. Určite zaslúžene…

31.07.2022

Zničili šengen, terorizovali ľudí hlúpymi epidemickými opatreniami a očkovaním, ničili ich, keď nemali papierik slobody, zavádzajú hyperbyrokraciu, beztrestne rozhadzujú naše peniaze, slúžia jednému štátu a nie členským, zavádzajú nezmyselné opatrenia a normy, uvrhli Európu do recesie, hospodárskej a ekonomickej krízy, chcú totalitne prideľovať energie a iné [...]

Komentárik: Šarády charakterov

31.07.2022

Nemožno očakávať charakter tam, kde nie je. Ani u Krupu, ani u SAS. Ale možno očakávať to, že si gauneri myslia, že charakter majú. Potom je na ľuďoch, či tomu naletia pre pekný úsmev, drahú kravatu a hranú prítomnosť srdca.

Udavské Tomko

Kardinál Tomko bol hrdým Udavčanom až do smrti

10.08.2022 07:00

Do svojej rodnej obce chodil na oficiálne aj neoficiálne návštevy. Vždy bol na každého milý.

rusko rakety cvičenie

Iskander je plný západných súčiastok. Rusko stále používa elektroniku zo Západu

10.08.2022 06:58

V najnovších ruských zbraniach sa používa viac ako 450 dovážaných súčiastok, aj keď čiastočné sankcie platia už od anexie Krymu v roku 2014.

televízia, peniaze, diaľkový ovládač

Únia sa snažila stopnúť ruskú propagandu. Našla si iné cesty

10.08.2022 06:42

Newyorská firma identifikovala 250 webových stránok aktívne šíriacich ruské dezinformácie o vojne.

Charkov Saltivka

Anna Gin: Modrá veľryba Charkovčanov budí a ubíja

10.08.2022 06:00

Bombardovanie Charkova pripomína desivú tínedžerskú hru známu ako „modrá veľryba“ alebo „zobuď ma o 4:20“, kde deti strašili a dovádzali k samovražde.