Založ si blog

Pápež veľa povedal, no hluchí zostali

Nepotrebujem cirkev, aby som veril. No plne rešpektujem ľudí, čo sa hlásia k cirkvi a nachádzajú v nej útočisko pred nepríjemnými stránkami pozemského života. Nech sa na to pozrieme z akéhokoľvek hľadiska, návšteva pápeža je významná aj z pohľadu veriacich, aj neveriacich občanov. Isto, výdavky boli nemalé a neraz sa utratili na budovanie potemkinovských dedín, akoby Vatikán nevedel nič o pomeroch na Slovensku. Ale tak máme v povahe upratovať svoje domácnosti, keď má niekto prísť. Radi sa predvádzame. A výdavky na oficiálne návštevy sú oveľa menšie ako financie premrhané našimi politikmi.  

            Ak by súčasná koalícia nespravila z tejto návštevy frašku, ktorá je v absolútnom protipóle s vierou, naopak, spája sa s pokrytectvom akože kresťansky cnostných a dočasne veriacich politikov, takáto návšteva mohla byť jedinečnou príležitosťou na zviditeľnenie Slovenska. K tomu však neprospelo ani to rozdelenie účastníkov verejných omší na očkovaných a neočkovaných, hoci bolo jasné, že akákoľvek masovka bez ohľadu na opatrenia a vakcíny bude mať svoje dôsledky, keďže vírusy sa šíria ako vzduch. Na druhej strane, nech by sa akokoľvek táto vláda snov snažila využiť návštevu pápeža v prospech Slovenska bez kadejakých obmedzení, aj tak by jej to už národ neveril, lebo sa nenávratne skompromitovala a už len zo strachu pred zodpovednosťou sa drží za každú cenu pri moci. Keď si Slovák niekoho neváži, nepodá pomocnú ruku, nedôveruje pochybným vodcom a vzpiera sa. Keby to tak nebolo, tak aj návšteva Luníka by mohla dať Slovensku veľa. Práve politici a kolaburujúci funkcionári z rôznych oblastí poškodili túto jedinečnú udalosť.

            Naši politici, ktorí sú paródiou kresťanstva, to využili v prospech seba aj za cenu, že sa s pápežom stretli nečestní ľudia s pochybným charakterom, ktorí dokonalo rozvrátili našu krajinu. Napriek tomu si spravili z návštevy pápeža papalášsku párty so svojimi rodinami a túto oficiálnu návštevu si privlastnili ako svoj úspech. Vrcholom bolo uvítanie sa pápeža s rozsievačom semena vedúcim náš vrcholný zákonodarný orgán. Pápežská diplomacia asi nedovoľuje odmietnuť stretnutie s predstaviteľmi štátu, preto vyznelo absurdne.

            Napriek tomu sa domnievam, že pápež dobre vedel, kto riadi našu krajinu. Možno aj preto  stretnutia s bežnými ľuďmi dominovali jeho návšteve. Okrem toho, v početných prejavoch či citáciou z básne Mor ho! naznačoval mnohé posolstvá, ktoré sa mali dotknúť gaunerských politikov a vôbec všetkých funkcionárov, veriac, že prebudí v nich dlhodobejšie dobro. Bolo mi smiešne, že si koaliční politici vzájomne citovali pápežove slová o boji proti korupcii, ktorá kvitne aj za súčasnej vlády. Ako ľahko sa našli súčasní mocipáni v tom boji, ktorí iba oni sami vidia. Zabudli však na pápežove slová, ktoré nasledovali hneď po slovách o korupcii: „treba ochraňovať zákonnosť“. A tá dostáva počas tejto vlády tak zabrať, že sa už nedá hovoriť ani o ústavnosti, ani o službe verejnosti, ani o demokracii či ľudských právach, a to nemyslím iba v súvislosti s protiepidemickými opatreniami. Toto všetko už pociťujú bežní ľudia, ktorí sú obmedzovaní nezákonnými a nelogickými spôsobmi politikmi, ktorí majú ďaleko od empatie, vzdelanosti a demokratickosti.

            Veľmi dúfam, že veriacim či neveriacim účastníkom pápežových ciest po Slovensku zostalo jeho posolstvo v mysliach a v srdciach viac ako politikom, ktorí predstierali vieru a pár sekúnd po jeho odlete pokračovali v gaunerskom, pokryteckom a antikristovskom vedení Slovenska.

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci.

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov. 

Sex v školách alebo Sexuálna výchova

11.03.2023

Sexuálna výchova alebo aspoň sexuálne aspekty dospievania sú súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu veľa rokov. A boli súčasťou vyučovania aj pred revolúciou v čase socializmu. Táto téma sa rozvíja na hodinách biológie (prírodopisu), chémie, etickej výchovy, občianskej výchovy, sčasti na telesnej [...]

Keby sa robila dobrá publicistika…

01.03.2023

Niekoľko rokov učím žiakov princípy a vlastnosti publicistiky. Keďže pristupujem k vyučovaniu zodpovedne, objektívne a v súlade so svojím vzdelaním, poukazujem na ideálny stav, ako by mali fungovať masmédiá. Asi tušíte, že žiaci túto moju korektnosť veľmi rýchlo odhalia a upozornia ma na to, že médiá [...]

Zlo

26.02.2023

Odmietam vyhrážanie sa fyzickým ublížením či likvidáciou hocikomu (sám som to zažil). Napriek môjmu odmietaniu s tým nič nespravíme. Ako v ríši zvierat aj v ríši ľudí máme surových predátorov, čo musia robiť zlo. Našťastie, väčšinou to zlo zostane vo verbálnej rovine. No i takýto prejav môže človeku a jeho blízkym znepríjemniť život a navodiť strach prejsť [...]

učitelia

Máme deň učiteľov, na Slovensku pracuje 117-tisíc pedagógov

28.03.2023 07:35

Učitelia a odborní pedagogickí pracovníci tvoria 5,4 percenta všetkých zamestnancov.

USA, Nashville, streľba, útočníčka, obete

Zabila šesť ľudí v Nashville a chcela pokračovať

28.03.2023 07:20

Strelkyňa bola bývalou študentkou školy. Náčelník miestnej polície ju identifikoval ako Audrey Haleovú a označil za transrodovú osobu.

Energia, žiarovka, bývanie, elektrina

Vláda rozhodne aj o zastropovaní cien elektriny pre domácnosti na budúci rok

28.03.2023 06:54

Cena elektriny pre domácnosti by sa nemala zvýšiť ani na budúci rok.

Volodymyr Zelenskyj, vojn na Ukrajine, Záporožie

ONLINE: Na Kyjev zaútočili drony. Zostrelil sme všetky, tvrdia Ukrajinci

28.03.2023 06:00, aktualizované: 07:26

Ruská armáda zaútočila na Kyjev iránskymi dronmi. Ukrajinská protivzdušná obrana ohlásila, že "odhalila a zničila všetky nepriateľské ciele".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 144
Celková čítanosť: 397322x
Priemerná čítanosť článkov: 2759x

Autor blogu

Kategórie