Založ si blog

Radujeme sa, veď sme sa demokraticky rozhodli!

Netreba žialiť nad voľbami. Či v Bratislave, či v inej časti Slovenska. Ľudia chceli zmenu alebo naopak, chceli kontinuitu. Komunálne voľby sú špecifické, nemusia byť vždy predvojom parlamentných. Ak niekde v obci je nejaký komunálny politik, vidno ho a koná (aj) v prospech občanov, ľudia ho prijmú, zvolia a chce, aby pokračoval, i keď má početné chyby. Slováci sú v tomto konzervatívni.

            A tí čo chceli zmenu? V opozícii ju nenašli. Našli tam strany, ktoré už zlyhali… Našli tam egá zakladateľov rôznych politických subjektov, ktorí túžia byť predsedami… Našli tam roztrieštenú opozíciu, ktorá sa ani v mene vyššieho princípu, v mene občianskeho pokoja nevie spojiť… Našli tam opozíciu, ktorá rieši všetko možné, vyznáva rôzne ideológie, no neponúka reálne riešenia… Neviem síce, či dnešní komunálni víťazi ponúkli okrem dobrého marketingu a súdržnosti dostatok rôznych riešení. Ale práve ich spolupráca, pravidelná prezentácia a schopnosť udrieť klinec po hlavičke mohli zaujať tých málo voliacich občanov, čo dúfajú po ďalší raz v zmenu a radi sa nechajú opantávať opakovanými a kultivovanými vetami. Takýto prístup je viac ako ich prípadné škandály, ktoré sa vytiahli v predvolebnej kampani ako prostriedok boja, hoci sa počas funkčného obdobia o nich mlčalo. Pripúšťam, e niektorí zo zvolených spravili aj mnohé pre svoju komunitu.  

            Neznášam ideológiu v politike, preto nehovorím o konzervatívcoch, liberáloch, pravičiaroch a pod. V komunálnej politike by o to ani nemalo ísť. Nelámem palicu nad tým, ako dopadli voľby, hoci v súvislosti s našou prvou mestskou politickou „liberálnou“ stranou mám ako občan vážne výhrady k niektorým jej členom, čo si myslia, že existuje len jediný správny názor – ten ich. Taktiež im neodpustím covidové besnenie a brutálnu propagandu. Ale budem veriť, že obce nezmenia na totalitu a budú konať v prospech občanov. A u tých, čo vyhrali napriek tomu, že pochybili, budem veriť, že sa poučia a budú konať inak.

            Najviac ma však mrzí to, čo nám a svetu odkázali komunálne voľby. Tie totiž legitimizovali túto vládu, jej ideológiu a jej konanie s čím sa sotva dá súhlasiť. Ale občan sa vyjadril, všetko je v poriadku, sme spokojní, politické nastavenie štátu je na dobrej ceste a možno sa zopakuje aj v parlamentných voľbách, keďže sme vládnych gaunerov neprefackali.  Demokracia rozhodla, každý z nás sa mohol zúčastniť, treba sa zrejme tešiť. Veď sme vládnucim dali pozitívnu spätnú väzbu, že môžu pokojne pokračovať aj v tom všetkom, čo páchajú. Máme, čo sme chceli. Všetko je v najlepšom poriadku…

            Ibaže by to bolo inak… No je po voľbách a tie sa zvrátiť nedajú. Ale veď brblanie nám ide najlepšie…

*

*

*

*

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti.

*

Zdieľajte…

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS za školstvo, zakladateľ pedagogickej koncepcie Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * Bratislava-Rača, Bernolákovo * janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * Blog Pravda: janpapuga.blog.pravda.sk * Youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Odborná, slušná a zmysluplná diskusia vie zmeniť mnohé veci. Osobné invektívy a vulgárne vyjadrovanie ignorujem a blokujem. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike či spätnej väzbe sa poteším. Ak sa nechcete verejne vyjadriť, pokojne sa mi ozvite  prostredníctvom uvedených kontaktov. Aj v prípade, že vaša vec nesúvisí s témou článku. Ďakujem.

Ale on psychózu naozaj má. No a?

03.12.2022

Nedávno sa moderátorka RTVS v Sobotných dialógoch opýtala opozičného politika, či sa mu nezdá prehnané, že Matoviča označuje za psychicky chorého. Práve tá RTVS, čo je slúžkou moci, moralizuje o etike – ale to len na okraj… Ak aj [...]

Cigániková vs. Matovič

24.11.2022

Pozrite si dnešné Na hrane (JOJ)…. A toto mi tu nechávame vládnuť! Toto tu nechávame lumpačiť. My, slovenský národ, v ktorom je oveľa viac schopných a normálnych ľudí ako ich je v súčasnej politike, ktorá je pri moci. A Dunaj tečie ďalej a koaliční gauneri ničia, traumatizujú, kradnú a preukázateľne likvidujú Slovensko (ani to už neskrývajú), a tým Slovákov. [...]

Doba marketingová – Čaputová bubnovala

22.11.2022

A nielen ona. Podobné prázdne gestá sú dnes v móde. Nech máme lajky, reportáž v hlavnom vysielacom čase, nech nám rastie popularita. Najhoršie je, keď tieto prázdne gestá robia politici, čo môžu veľmi veľa zmeniť alebo aspoň s náležitou sledovanosťou namiesto nezmyselného bubnovania hovoriť pravidelne o [...]

polícia, policajná páska

Na D1 na vjazde do Bratislavy zo Senca sa zrazili štyri autá

05.12.2022 08:38, aktualizované: 09:12

Vodiči sa zdržia v kolónach zhruba 15 minút.

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Koronavírus / Covid / Čína /

Čínsky infektológ: Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19

05.12.2022 06:58

Zmena klasifikácia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby by mala za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 134
Celková čítanosť: 357543x
Priemerná čítanosť článkov: 2668x

Autor blogu

Kategórie