Založ si blog

Komentárik: Ale je tu vojna!

Dnes v jednej z politických relácií moderátor, ale vyhovárajú sa na to aj koaliční politici, uviedol, že táto vláda vládne v zložitej situácii. Mal tým na mysli to, že jej vládnutie sprevádza epidémia covidu 19 a vojna na Ukrajine. Považujem to za neuveriteľne hlúpu výhovorku nekompetentnej vlády hochštaplerov, ktorých tu nikto už nechce.  

Predsa žiadna budúca vláda predsa nevie, čo sa môže stať počas výkonu jej mandátu. Ak by aj neboli covid či vojna, tak by sa mohla stať ekologická katastrofa, mohli by nastať poľnohospodárske výpadky či hospodárska kríza a pod. Ľudstvo sa totiž dostalo do fázy, keď sa budú problémy stupňovať rok čo rok. A po tejto vláde tá budúca zdedí zlikvidovaný štát, zničených občanov a ekonomicko-právny bordel. Ale ten, kto chce vládnuť, musí počítať s riešením problémov, musí byť na ne pripravený, musí predpokladať, predvídať a zároveň sa v rôznych situáciách musí vedieť postarať o štát a jeho obyvateľov.

To by sme však nemali mať vládu, ktorá je nevzdelaná, papalášska, neodborná, neuveriteľne cynická, arogantná, neempatická, skorumpovaná, zapredaná a bez vzťahu k Slovensku. V takejto situácii dokážu títo gauneri len zmierniť tresty na drogy a riešiť vlastné záležitosti,  ktoré nijako nepomôžu ťažko skúšaným ľuďom.

Preto je najľahšou cestou súčasných koaličných gaunerov vyhovárať sa. Na nič iné nemajú. Ba! Majú. Nechutne zneužiť problémy doma i vo svete vo svoj prospech.      

*

*

*

*

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho  politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike sa poteším.

Heger je politický gaun*r

21.05.2022

Keď som sa dopočul, že v dnešných Sobotných dialógoch bude tá paródia na premiéra zvaná Heger, s radosťou som rádio nezapol a šup na kupko. Tento človek nielenže trepe, vyhovára sa a nič pre Slovákov, opakujem pre Slovákov, nespravil. Ale navyše tento akože kresťan, čo ničil životy ľudí distribúciou, [...]

Geissenovci a ponižovanie bežných ľudí

15.05.2022

Poznám ľudí, čo pozerajú reality šou. Sú medzi nimi aj takí, čo sú vzdelaní, poznajú skutočné hodnoty a neraz tieto šou sledujú iba ako relax alebo zo záujmu, ako hlboko môžu klesnúť ľudia, keď sa im vytvorí mediálny priestor, ktorý, samozrejme, je len umelou imitáciou reality. [...]

Čaputová je…

03.05.2022

Som jazykár. Študoval som a stále študujem literatúru, som divákom filmov a rôznych divadelných hier, sledujem jazykovú úroveň mnohých relácií, najmä v televízii. Navyše sa od 19 rokov pohybujem v prostredí žiakov a študentov a neraz pozorne vnímam a analyzujem ich jazykové i mimojazykové vyjadrenia. Vo všetkých týchto oblastiach majú vulgarizmy nezastupiteľné miesto, [...]

Koreas Tensions

KĽDR je pri covide optimistickejšia, vedenie rokovalo o zmiernení reštrikcií

29.05.2022 08:09

Severokórejský vodca Kim Čong-un a ďalší predstavitelia rokovali o zmene prísnych opatrení zavedených v súvislosti so šírením koronavírusu.

Russia Ukraine War Drones

Litovci sa Ukrajincom zložili na päťmiliónový dron

29.05.2022 07:13

Stovky Litovcov prispeli na kúpu tureckého dronu Bayraktar TB2 pre Ukrajinu, ktorú na konci februára napadlo Rusko.

deti, tábor, škôlka, škola, hra, hranie, žiaci, gitara, prázdniny, hudba

Školy vidia v krúžkovnom veľa chýb. Peniaze potrebujú na opravy

29.05.2022 07:00

Krúžkovné, nápad z dielne Igora Matoviča, ktorý má pomôcť rodičom zvládnuť nárast cien, sa v školách nestretol s veľkým pochopením.

Buča, vojna na Ukrajine

Mier? Rusko možno zastaviť len silou, tvrdí poradca Zelenského

29.05.2022 06:30

Poradca ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoľak uviedol, že nijakej dohode s Ruskom nie je možné dôverovať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 253117x
Priemerná čítanosť článkov: 2506x

Autor blogu

Kategórie