Založ si blog

Matovič a jeho koalícia účelovo až notoricky klamú. Ponižujú tým občanov

V týchto dňoch v slovenskom parlamente rokujú o príspevku pre dôchodcov, ktorí sa dajú zaočkovať. Pôvodne to mal byť poukaz do prevádzok. Priekupníci si už mädlili ruky, veď sám predseda parlamentu Kollár (Sme rodina) a minister financií Matovič (OĽaNO) navádzali na priekupníctvo s týmito poukážkami ako za čias vekslákov. Tento ďalší spásonosný nápad Matoviča a diskusia o ňom ma motivovali k tomuto názoru.

Uvedomujem si, že politici musia v niektorých témach klamať. Ale ak klamú tak, že sa to dá preukázať, čím robia z ľudí hlupákov, to už je za hranicou mojej tolerancie. Hoci máme voličov, čo „žerú“ politikom aj očividné klamstvá. A tie sú vynikajúcim prostriedkom manipulácie, propagandy a naháňania politických bodov. Možno môžu klamstvá vyhrať aj voľby… Ľudia, myslite!

Príspevok dôchodcom nie je len tak

O čo ide? Koaličné paródie poslancov v parlamente na schôdzi celé dni šíria, že opozícia odmieta finančnú pomoc dôchodcom, keďže nechce za Matovičov zákon hlasovať o príspevku dôchodcom. Málokto z nich spomenie, že to opozícia odmieta, úplne oprávnene, preto, lebo je tento príspevok podmienený očkovaním proti covid 19, teda vstupom do osobného rozhodnutia (zatiaľ) slobodných občanov. Prečo je takéto podmieňovanie neprípustné, nechcem rozoberať, polemík o tom je dosť. Ale všimnite si to obrovské klamstvo: „Opozícia nechce dať dôchodcom príspevok!“ Veď to je preukázateľná lož, manipulácia a nevídaná jazyková demagógia.

Dnes zas „minister“ Matovič v rozprave arogantným spôsobom bez sebareflexie obvinil opozíciu zo stavu v nemocniciach, ktoré vedie jeho koalícia už takmer dva roky a o ktorých vláda povedala, že sú pripravené na ďalšiu vlnu. Okrem iných hrubých vyjadrení spomenul, že opozícia zvoláva na protesty dôchodcov, teda rizikovú skupinu v súvislosti s ochorením covid 19.

Protesty dávno nie sú len s účasťou dôchodcov

V rámci práce pre Hlavný denník som bol 17. 11. v uliciach Bratislavy a pozrel som si takmer všetky protesty. Bol som aj na Ficovom, aj na proteste Republiky, aj na apolitických protestoch. Pravda, nekontroloval som všetkých ľudí. No to nespravil ani Matovič a jeho kumpáni, keďže by sa tam báli postaviť. Ale v niekoľkotisícových davoch boli mladí ľudia, dokonca tínedžeri, rodiny s deťmi, ľudia v produktívnom veku. Isto, aj starší ľudia, ale vôbec nie v masovom zastúpení. Sám som bol prekvapený, lebo som si myslel, že fanúšikovia Smeru sú naozaj iba v dôchodkovom veku. Na proteste Republiky zase prevažovali mladí ľudia a bolo to kultivované. Takže nie presila dôchodcov, ide o parádne a účelové klamstvo. Čestne to prehlasujem na základe poznania na vlastné oči!

A prečo sa na protestoch zmenila veková vrstva voličov opozície? Lebo opozícia, či chceme, či nie, je pre mnohých občanov bez ohľadu na vek možnosťou na odstránenie vlády, čo zlikvidovala za pár mesiacov Slovensko a tvári sa, že všetko robí v prospech Slovákov. Pričom pracuje iba pre seba.

Tvrdými klamstvami účelovo manipulujú

A takto to je v tom našom parlamente so súčasnou koalíciou. Nielenže nadávajú, správajú sa nemorálne, navzájom sa urážajú, nemajú triviálny zmysel pre občanov a štát, ale aj hrubo klamú a zavádzajú. Najmä občanov, ktorí sú náchylní veriť.

Takže, zhrniem to pre nezainteresovaných: 1) Príspevok dostanú iba tí dôchodcovia, čo sa dajú zaočkovať. 2) A na protestoch opozície boli ľudia všetkých vekových kategórií.

Nechcem sa svojím textom zastávať opozície, ale výrazne sa staviam proti tomu, že z nás koalícia neustále robí koalícia hlupákov a klame tak, že podceňuje ľudí, ktorým má slúžiť.

*

*

*

Text som publikoval v Hlavnom denníku.

*

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci. V prípade pravidelného informovania o mojich aktivitách sa pridajte do FB skupiny Školoveda alebo na môj osobný FB.   

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov.

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

08.08.2022

Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! [...]

Politikom EÚ sa zvyšujú platy. Určite zaslúžene…

31.07.2022

Zničili šengen, terorizovali ľudí hlúpymi epidemickými opatreniami a očkovaním, ničili ich, keď nemali papierik slobody, zavádzajú hyperbyrokraciu, beztrestne rozhadzujú naše peniaze, slúžia jednému štátu a nie členským, zavádzajú nezmyselné opatrenia a normy, uvrhli Európu do recesie, hospodárskej a ekonomickej krízy, chcú totalitne prideľovať energie a iné [...]

Komentárik: Šarády charakterov

31.07.2022

Nemožno očakávať charakter tam, kde nie je. Ani u Krupu, ani u SAS. Ale možno očakávať to, že si gauneri myslia, že charakter majú. Potom je na ľuďoch, či tomu naletia pre pekný úsmev, drahú kravatu a hranú prítomnosť srdca.

Udavské Tomko

Kardinál Tomko bol hrdým Udavčanom až do smrti

10.08.2022 07:00

Do svojej rodnej obce chodil na oficiálne aj neoficiálne návštevy. Vždy bol na každého milý.

rusko rakety cvičenie

Iskander je plný západných súčiastok. Rusko stále používa elektroniku zo Západu

10.08.2022 06:58

V najnovších ruských zbraniach sa používa viac ako 450 dovážaných súčiastok, aj keď čiastočné sankcie platia už od anexie Krymu v roku 2014.

televízia, peniaze, diaľkový ovládač

Únia sa snažila stopnúť ruskú propagandu. Našla si iné cesty

10.08.2022 06:42

Newyorská firma identifikovala 250 webových stránok aktívne šíriacich ruské dezinformácie o vojne.

Charkov Saltivka

Anna Gin: Modrá veľryba Charkovčanov budí a ubíja

10.08.2022 06:00

Bombardovanie Charkova pripomína desivú tínedžerskú hru známu ako „modrá veľryba“ alebo „zobuď ma o 4:20“, kde deti strašili a dovádzali k samovražde.