Založ si blog

Lavína nenávisti za Tarabov status. Ale koalícia hádže ľudí ku dnu!

Poslanec NRSR Tomáš Taraba na svojom profile na sociálnej sieti uviedol: „Vieme, že na Slovensku máme novú top modelku.“ Reagoval tak na fotografiu prezidentkinej dcéry, ktorá predvádzala na módnej prehliadke. Prišla ju podporiť aj Zuzana Čaputová. Práve počas Svetového dňa boja proti chudobe, 17. 10. 2021.

Za zverejnenú fotku sa nemá čo prezidentkina dcéra hanbiť. Vyzerá tam vkusne a domnievam sa, že má črty modelky. Možno aj top modelky. Pokojne môže byť úspešná ako jej mama. A preto je  jasné, že médiá, politici, ale aj bežní ľudia budú venovať pozornosť aj prezidentkinej rodine. A podrobia ju kritike či obdivu. Deje sa to v celom svete. Dokonca zneužívanie rodiny v politickom boji je normou, ktorú si presadilo súčasné ľudstvo. A médiá. Len si spomeňme, ako zničil takýto nátlak anglickú princeznú Dianu a jej synov. A neskončil sa ani po tom, čo sa rozlúčila s kráľovskou rodinou.

Keby sme chceli takéto praktiky chceli obmedziť, ihneď by sme čelili obvineniu z porušovania slobody slova.   

Koalícia kričí o neslušnosti

Taraba dozaista nemal chuť chváliť prezidentkinu dcéru, keď sa zamyslíme nad jeho vzťahom k prezidentke. Avšak čo mienil svojím komentárom, to si môžeme len a len domýšľať. Nie jednoznačne písať, že tým povedal to a to. Ako to spravili známe médiá. Možno sa iba zachoval ako bežný človek, čo vidí zaujímavosť, rozšíri ju a komentuje.

Videl som oveľa nechutnejšie vety k známym osobnostiam i k ich rodinám. Obzvlášť to schytávajú umelci, neraz aj ich neplnoleté deti. A niekedy sa proti krivým slovám nedá ani brániť.

Status opozičného poslanca nie je dôvodom, aby sa zrazu aktivizovala polícia. Práve tá, čo zľahka prehliada závažné prešľapy koaličných poslancov, vlády a ich dosadencov. A tie sú naozaj „politickým dnom“. Polícia málokedy zasahuje aj pri horších vyjadreniach na politikov.

A už vôbec sa k Tarabovmu statusu nemá čo vyjadrovať koalícia. Tá spôsobila, že ľudia zo zúfalstva na všetko reagujú negatívne a sú plní nenávisti. To je dôsledkom koaličného pôsobenia, ktoré ponúklo tie najhrubšie vzorce správania. Sami sa nenávistne a odporne správajú a nielen k politickým oponentom, ale aj k občanom.

Prezidentka mimoriadne rázna

Pani prezidentka neočakávane negatívne a rázne reagovala na poslanca Tarabu na sociálnej sieti. Dokonca použila expresívne slová. Veľmi by som si želal, aby bola rovnako rázna pri nespočetných deviáciách koalície. Zažívala kedysi vysokú dôveru, jej slová sa dychtivo vnímali, teda mala nekonečné možnosti, ako krotiť túto vládu deštrukcie.  

Ľudsky ju plne chápem. Ide o rodinu. Len netuším, čo ona v tom výroku poslanca Tarabu  videla. Respektíve jej poradcovia, ktorí ju už neraz dostali do nepríjemných situácií.

Ale Zuzana Čaputová by sa mala zmieriť s tým, že jej rodina sa stala verejnou záležitosťou po zvolení do funkcie hlavy štátu. Ako je verejná každá iná rodina svetových hláv štátu. Keď sa do nej neoprie opozícia, oprú sa o ňu a o jej rodinu stovky ďalších ľudí.

A opäť cez sociálne siete

Prezidentka to mohla vziať s nadhľadom ako vynikajúcu reklamu na to, že jej dcéra je úspešná modelka. No do opozície, ktorej ani dobré návrhy v prospech občanov neprechádzajú, sa kope lepšie. Nemajú sa ako brániť. Ale Čaputová má aj inú možnosť. Nech si pozve opozičného poslanca Tarabu do Prezidentského paláca a nech si to s ním osobne vybaví. Možno by mohli spolu predložiť zákon o zákaze komentovania rodín osobností Slovenska.

Vládnutie cez sociálnu sieť je nebezpečná norma. Ten, kto nemá FB, si isto pomyslí, že Taraba spáchal všetkých sedem smrteľných hriechov v jednom statuse. Tak, ako sa o tom v priebehu hodiny básni v mainstreame.  

Zveličený Tarabov status oživí titulky po senzácii túžiacich médií

Nič nezľahčujem, ale trochu nepredvídavý status opozičného poslanca je minimum oproti tomu, čo tu spáchala táto koalícia. Nepredvídavý preto, lebo je jasné, že sa z tej jedinej vety spravia nafúknuté články plné klamstva, nenávisti a „hecovania ľudí“. A to všetko s tichou podporou prezidentky Čaputovej. Verejnej osoby číslo jeden.

Najviac ma však desí tá aktivita polície, pre ktorú je status opozičného poslanca dôvodom  konania a pranierovania verejného činiteľa. Neviem, čo by sa stalo, keby bol býval napísal, že prezidentkina dcéra mala nevkusné šaty…

Článok bol publikovaný v Hlavnom denníku.

*

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci.

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov. 

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

08.08.2022

Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! [...]

Politikom EÚ sa zvyšujú platy. Určite zaslúžene…

31.07.2022

Zničili šengen, terorizovali ľudí hlúpymi epidemickými opatreniami a očkovaním, ničili ich, keď nemali papierik slobody, zavádzajú hyperbyrokraciu, beztrestne rozhadzujú naše peniaze, slúžia jednému štátu a nie členským, zavádzajú nezmyselné opatrenia a normy, uvrhli Európu do recesie, hospodárskej a ekonomickej krízy, chcú totalitne prideľovať energie a iné [...]

Komentárik: Šarády charakterov

31.07.2022

Nemožno očakávať charakter tam, kde nie je. Ani u Krupu, ani u SAS. Ale možno očakávať to, že si gauneri myslia, že charakter majú. Potom je na ľuďoch, či tomu naletia pre pekný úsmev, drahú kravatu a hranú prítomnosť srdca.

televízia, peniaze, diaľkový ovládač

Únia sa snažila stopnúť ruskú propagandu. Našla si iné cesty

10.08.2022 06:42

Newyorská firma identifikovala 250 webových stránok aktívne šíriacich ruské dezinformácie o vojne.

Charkov Saltivka

Anna Gin: Modrá veľryba Charkovčanov budí a ubíja

10.08.2022 06:00

Bombardovanie Charkova pripomína desivú tínedžerskú hru známu ako „modrá veľryba“ alebo „zobuď ma o 4:20“, kde deti strašili a dovádzali k samovražde.

Russia Ukraine

ONLINE: Zelenskyj: Vojna sa skončí, až získame Krym

10.08.2022 05:55, aktualizované: 06:13

"Táto vojna Ruska proti Ukrajine a celej slobodnej Európe začala Krymom a musí Krymom aj skončiť - s jeho oslobodením," vyhlásil Zelenskyj.

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.