Založ si blog

Lavína nenávisti za Tarabov status. Ale koalícia hádže ľudí ku dnu!

Poslanec NRSR Tomáš Taraba na svojom profile na sociálnej sieti uviedol: „Vieme, že na Slovensku máme novú top modelku.“ Reagoval tak na fotografiu prezidentkinej dcéry, ktorá predvádzala na módnej prehliadke. Prišla ju podporiť aj Zuzana Čaputová. Práve počas Svetového dňa boja proti chudobe, 17. 10. 2021.

Za zverejnenú fotku sa nemá čo prezidentkina dcéra hanbiť. Vyzerá tam vkusne a domnievam sa, že má črty modelky. Možno aj top modelky. Pokojne môže byť úspešná ako jej mama. A preto je  jasné, že médiá, politici, ale aj bežní ľudia budú venovať pozornosť aj prezidentkinej rodine. A podrobia ju kritike či obdivu. Deje sa to v celom svete. Dokonca zneužívanie rodiny v politickom boji je normou, ktorú si presadilo súčasné ľudstvo. A médiá. Len si spomeňme, ako zničil takýto nátlak anglickú princeznú Dianu a jej synov. A neskončil sa ani po tom, čo sa rozlúčila s kráľovskou rodinou.

Keby sme chceli takéto praktiky chceli obmedziť, ihneď by sme čelili obvineniu z porušovania slobody slova.   

Koalícia kričí o neslušnosti

Taraba dozaista nemal chuť chváliť prezidentkinu dcéru, keď sa zamyslíme nad jeho vzťahom k prezidentke. Avšak čo mienil svojím komentárom, to si môžeme len a len domýšľať. Nie jednoznačne písať, že tým povedal to a to. Ako to spravili známe médiá. Možno sa iba zachoval ako bežný človek, čo vidí zaujímavosť, rozšíri ju a komentuje.

Videl som oveľa nechutnejšie vety k známym osobnostiam i k ich rodinám. Obzvlášť to schytávajú umelci, neraz aj ich neplnoleté deti. A niekedy sa proti krivým slovám nedá ani brániť.

Status opozičného poslanca nie je dôvodom, aby sa zrazu aktivizovala polícia. Práve tá, čo zľahka prehliada závažné prešľapy koaličných poslancov, vlády a ich dosadencov. A tie sú naozaj „politickým dnom“. Polícia málokedy zasahuje aj pri horších vyjadreniach na politikov.

A už vôbec sa k Tarabovmu statusu nemá čo vyjadrovať koalícia. Tá spôsobila, že ľudia zo zúfalstva na všetko reagujú negatívne a sú plní nenávisti. To je dôsledkom koaličného pôsobenia, ktoré ponúklo tie najhrubšie vzorce správania. Sami sa nenávistne a odporne správajú a nielen k politickým oponentom, ale aj k občanom.

Prezidentka mimoriadne rázna

Pani prezidentka neočakávane negatívne a rázne reagovala na poslanca Tarabu na sociálnej sieti. Dokonca použila expresívne slová. Veľmi by som si želal, aby bola rovnako rázna pri nespočetných deviáciách koalície. Zažívala kedysi vysokú dôveru, jej slová sa dychtivo vnímali, teda mala nekonečné možnosti, ako krotiť túto vládu deštrukcie.  

Ľudsky ju plne chápem. Ide o rodinu. Len netuším, čo ona v tom výroku poslanca Tarabu  videla. Respektíve jej poradcovia, ktorí ju už neraz dostali do nepríjemných situácií.

Ale Zuzana Čaputová by sa mala zmieriť s tým, že jej rodina sa stala verejnou záležitosťou po zvolení do funkcie hlavy štátu. Ako je verejná každá iná rodina svetových hláv štátu. Keď sa do nej neoprie opozícia, oprú sa o ňu a o jej rodinu stovky ďalších ľudí.

A opäť cez sociálne siete

Prezidentka to mohla vziať s nadhľadom ako vynikajúcu reklamu na to, že jej dcéra je úspešná modelka. No do opozície, ktorej ani dobré návrhy v prospech občanov neprechádzajú, sa kope lepšie. Nemajú sa ako brániť. Ale Čaputová má aj inú možnosť. Nech si pozve opozičného poslanca Tarabu do Prezidentského paláca a nech si to s ním osobne vybaví. Možno by mohli spolu predložiť zákon o zákaze komentovania rodín osobností Slovenska.

Vládnutie cez sociálnu sieť je nebezpečná norma. Ten, kto nemá FB, si isto pomyslí, že Taraba spáchal všetkých sedem smrteľných hriechov v jednom statuse. Tak, ako sa o tom v priebehu hodiny básni v mainstreame.  

Zveličený Tarabov status oživí titulky po senzácii túžiacich médií

Nič nezľahčujem, ale trochu nepredvídavý status opozičného poslanca je minimum oproti tomu, čo tu spáchala táto koalícia. Nepredvídavý preto, lebo je jasné, že sa z tej jedinej vety spravia nafúknuté články plné klamstva, nenávisti a „hecovania ľudí“. A to všetko s tichou podporou prezidentky Čaputovej. Verejnej osoby číslo jeden.

Najviac ma však desí tá aktivita polície, pre ktorú je status opozičného poslanca dôvodom  konania a pranierovania verejného činiteľa. Neviem, čo by sa stalo, keby bol býval napísal, že prezidentkina dcéra mala nevkusné šaty…

Článok bol publikovaný v Hlavnom denníku.

*

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci.

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov. 

Opäť ďalší, žiaľ, tradičný rebríček škôl…

21.01.2023

Keby som mal moc, okamžite zruším prieskumy (najmä tie predvolebné) i hlúpe rebríčky. A tie školské sú veľmi hlúpe a podobní sú tí, ktorí ich berú úplne vážne a riadia sa nimi ako Svätým písmom. Ľudia, začnime rozmýšľať! Určite mnohých teší, keď sa ako škola v nejakom rebríčku umiestnime [...]

Ústava je len pre politikov! Využime aspoň referendum

05.01.2023

Referendum je prejav priamej demokracie a je len vinou ničomných politikov, že je bezzubé, že jeho využitiu je kladených mnoho prekážok a že má nerealistické kvórum. Navyše jeho výsledky 150 poslanci nemusia akceptovať. Som zásadným prívržencom toho, aby sa referendum stalo spôsobom účasti občanov na vláde [...]

Dzurinda sa vráti… Ak…

12.12.2022

Nechápem tie analýzy o návrate Dzurindu, ktorý prišiel na snem bezvýznamnej strany. To sa máme obávať návratu každej politickej mŕtvoly? Navyše, návratu človeka, ktorý spravil kopec zla na Slovensku (isto menej ako tí súčasní). Tých pár pozitívnych zmien, čo vykonala jeho vláda, je príliš málo na jeho pozitívne hodnotenie. Ale tak či tak… Dzurinda sa vráti. Ak [...]

demisia, Heger, Čaputová,

Heger: Termín volieb je v rukách poslancov, pre mňa je to irelevantné

26.01.2023 23:43

Hoci je viac návrhov, Heger ako reálny dátum predčasných volieb vidí 30. september.

Babiš, Pavel

Dosť bolo nechutností. Pavel a Babiš odmietli konfrontačnú debatu

26.01.2023 22:44

Andrej Babiš prekvapivo vyhlásil, že ak by sa stal prezidentom, navrhol by Petra Pavla za náčelníka generálneho štábu.

Viktor Orbán

Orbán chce okamžité prímerie na Ukrajine, aj keby rokovanie o mieri trvalo roky

26.01.2023 20:40

Šéf maďarskej vlády varoval pred nebezpečenstvom eskalácie vojny.

Polícia / Hranice / Kontroly /

Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom do 5. februára

26.01.2023 19:54

Rakúsko zaviedlo kontroly na hraniciach so Slovenskom koncom septembra 2022.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 138
Celková čítanosť: 371922x
Priemerná čítanosť článkov: 2695x

Autor blogu

Kategórie