Založ si blog

Aj očkovanie školákov seká národ

   

            Je veľmi zlé, že protipandemické opatrenia a očkovanie znepriatelili celú spoločnosť,  rozdelili ju na dva fronty, pričom na oboch stranách je kus pravdy. Často píšem o devastačnom vplyve slovenskej politiky na národ. Mesiace to pociťujeme. Hádame sa tak, že keby sme mali zbraň… Zatiaľ si politici nebadane robia svoje zákulisné machinácie. Ľudia, nedovoľme im budovať hrádze medzi nami, otvorme si myseľ, konštruktívne a kritické myslenie, argumentujme a buďme názorovo tolerantní, uznajme aj iný náhľad, vnímajme kontext a diverzitu poznania, buďme k sebe slušní, i keď myšlienkovo protikladní – veď to chceme aj od detí. Nemôže sa stať, že ľudia z iného a odôvodneného názorového poľa sú automaticky napádaní, vulgarizovaní, osočovaní, verejne pranierovaní. Toto je dôsledkom aj veľkých médií. Stačí si všimnúť ich titulky, ktoré priam navádzajú na nenávisť. A my im na to skočíme. Čo takéto správanie dá našim deťom, našej budúcnosti?

            Uznávam, že chémia v prospech zdravia mnohorako pomáha. Odjakživa sa ľudia o lieky zaujímajú. Niektorí ich odmietajú. No a? Udržujú si VLASTNÉ zdravie inak. Je jasné, že aj o covid vakcíne sa spustili nekonečné diskusie, kde sa nedá zhodnúť na jednej pravde. Ide predsa o nové liečivo. Máme vedomosti na to, aby sme sa sami rozhodli! No minister školstva so spochybneným vzdelaním, nepedagóg, nevedec a nerodič jednoznačne a politicky vyhlási: Očkujte deti! A to opäť spustilo občianske boje. Pritom by stačilo vnímať kompetentné a rešpektované kapacity, inštitúcie v zahraničí, ktoré plošné očkovanie detí a dospievajúcich neodporúčajú. Takže odporcovia očkovania mládeže nie sú dezoláti, majú jasné stanovisko a argument, že vakcinovať žiakov je nepredvídateľné. Napriek tomu minister a iní politickí marketéri jednoznačne, bez rozmyslu a zodpovednosti fanaticky hlásia očkovanie detí a spájajú ho s možnosťou štandardného otvorenia škôl, čo je v rozpore s Ústavou SR. Práve títo opakujú, že máme počúvať odborníkov. Asi vtedy, keď to vyhovuje ich nepochopiteľným zámerom.  

            Týmto sa vložil klin medzi rodičov, ktorí už nechcú zažiť najdlhšie zatvorenie škôl a ktorí nechcú deti vystaviť menej známym účinkom vakcíny. Hádame sa tak, že v budúcnosti sa nedokážeme spojiť ani pre najlepšiu vec. Potom budeme prekvapení, kto, ako a s akým skutočným účelom rozhoduje o Slovensku. A očkovanie detí a dospievajúcich, ktoré sa NEODPORÚČA, sa prikáže (v tomto čase povinným nie je).

            Buďme iní ako oni, nestávajme sa obrazom súčasnej politiky, meňme ju. Myslime na deti, ktoré nás časom nahradia. Ako sa budú po našom vzore správať?    

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Slobodná iniciatíva nezávislých občanov * FB skupina: Riazanet – BA-NM * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci.

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov. 

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

08.08.2022

Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! [...]

Politikom EÚ sa zvyšujú platy. Určite zaslúžene…

31.07.2022

Zničili šengen, terorizovali ľudí hlúpymi epidemickými opatreniami a očkovaním, ničili ich, keď nemali papierik slobody, zavádzajú hyperbyrokraciu, beztrestne rozhadzujú naše peniaze, slúžia jednému štátu a nie členským, zavádzajú nezmyselné opatrenia a normy, uvrhli Európu do recesie, hospodárskej a ekonomickej krízy, chcú totalitne prideľovať energie a iné [...]

Komentárik: Šarády charakterov

31.07.2022

Nemožno očakávať charakter tam, kde nie je. Ani u Krupu, ani u SAS. Ale možno očakávať to, že si gauneri myslia, že charakter majú. Potom je na ľuďoch, či tomu naletia pre pekný úsmev, drahú kravatu a hranú prítomnosť srdca.

Charkov Saltivka

Anna Gin: Modrá veľryba Charkovčanov budí a ubíja

10.08.2022 06:00

Bombardovanie Charkova pripomína desivú tínedžerskú hru známu ako „modrá veľryba“ alebo „zobuď ma o 4:20“, kde deti strašili a dovádzali k samovražde.

Russia Ukraine

ONLINE: Zelenskyj: Vojna sa skončí, až získame Krym

10.08.2022 05:55, aktualizované: 06:13

"Táto vojna Ruska proti Ukrajine a celej slobodnej Európe začala Krymom a musí Krymom aj skončiť - s jeho oslobodením," vyhlásil Zelenskyj.

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.