Založ si blog

Komentárik: 1. Zastropovanie energií. 2. Iba politici polarizujú?

            1. Počúval som Sobotné dialógy s tým geniálnym ministrom financií, ktorý zničil celú republiku. Okrem iného sa chválil tým, že znemožnili zvyšovanie cien energií na tri roky. Jednoducho rozmýšľajúci občan sa poteší a s radosťou dá znova hlas tejto gaunerskej vláde. Ale ja sa pýtam: Čo bude po troch rokoch? Nastane situácia, že si Slováci finančne tak polepšia, že si dovolia uhradiť brutálne zvýšenie cien energií ihneď po tom, ako vládna stopka pominie? Ja sa desím toho, kam sa ceny, v tomto prípade za energie, vyštverajú a obávam sa, že ani zďaleka nebudeme na tom tak dobre, že to nepocítime. Nech by bola pri moci tá najsociálnejšia vláda, výčiny tej súčasnej budeme dlho pociťovať, o tom som presvedčený.

            Preto, ako voliči, nemyslime len na súčasnosť, ale aj na budúcnosť. Je totiž politickým marketingom robiť sa v aktuálnom čase pekným bez toho, že by sa myslelo na to, čo nás táto peknota bude v dohľadnej dobe stáť.

            2. V dnešnej relácii TA 3 ten neobjektívny moderátor Dírer povedal vetu v zmysle, že vy politici ste spolarizovali národ, označujete ľudí za pro- a protiukrajinských. Nikdy nezapriem svoje tvrdenie, že školstvo, a tým celú spoločnosť zničili práve politici a vlády od 89. roka. A rovnako nás aj politická moc silno spolarizovala. Ale počuť takúto vetu od predstaviteľa médií, ktorých hlavnou náplňou je mať sledovanosť aj za cenu vrážania klinu a nenávisti medzi ľudí je minimálne arogantné. Dokonca sa zamýšľam nad tým, či by devastujúca sila politikov bola taká rázna, keby ju neprifarbovali médiá.

            Takže takéto pokrytectvo médií neprijímam a považujem médiá za rovnaký zdroj zla, akými sú politici. A keď médiá nezačneme vnímať s poriadnym odstupom, môže to medzi nami spraviť nenapraviteľné, ba nebezpečné škody.

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti.

* O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen politickej strany Život – NS, školstvo * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. *

Komentárik: Predvolebné prieskumy

01.07.2022

Dnes som počúval jednu reláciu o predvolebných prieskumoch. Usúdil som, že sú tým najväčším hoaxom a dezinformáciou, aká môže byť. A nikto ich nezakazuje, neobmedzuje, necunzuruje. Kým niekto iný, keď napíše čo len vetu, ktorá môže byť hypotézou a nie zámerným klamstvom, tak už má problém. Ja len verím, že volič tieto prieskumy neberie na vedomie, hoci nám ich [...]

Komentárik: To Matovič! Ale podržme ho…

19.06.2022

Pozerám politickú reláciu V politike. Vznikla tam v podstate koalično-opozičná zhoda, že za to, že sa nič nedeje, môže Matovič. On je síce parádny gauner a ďaleko má od politickej osobnosti, no keby nemal nohsledov, ktorí ho držia, nezmohol by nič. Ale keď je aj podľa veľkej časti koalície Matovič vinný, zodpovedený, tak, dokelu, prečo ho tam stále držia??? Čo [...]

Totalita zasiahla Ľ. Blahu

14.06.2022

Vypnutie poslanca Blahu na FB nie je ničia výhra. Je to tendencia.

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany l Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Investigatívny tím ruských novinárov Projekt preštudoval všetkých 196 jeho hlásení za štyri mesiace od začiatku vojny a našiel hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Penta, Haščák, NAKA,

Kajúcnici a nezákonnosti na slovenský spôsob. Makó na slobode, iní po jeho výpovediach zavretí

02.07.2022 10:05

„Postoj, že účel svätí prostriedky, je neakceptovateľný,“ zdôraznil na odbornej konferencii dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda.

útok na Sýriu, nálet, Sýria, Damask

Pri izraelskom raketovom útoku utrpeli pri Tartuse zranenia dvaja ľudia, tvrdí Sýria

02.07.2022 09:51

Išlo o prvý útok od 10. júna, keď bombardovanie na dva týždne vyradilo z prevádzky medzinárodné letisko v Damasku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 271395x
Priemerná čítanosť článkov: 2536x

Autor blogu

Kategórie