Založ si blog

Bezcharakternosť vlády pokračuje…

            Benzín ide hore každým dňom, z oleja sa stáva exkluzívna potravina, maslo je pre bohatých, bežný nákup sa zvýšil o 50 – 100 %. A možno aj viac. Budúcnosť zdražovania je jasná, poklesy sa neplánujú. Naše platy pritom stagnujú, pomoc iba niektorým skupinám občanom je symbolická a stále je v nedohľadne. Namiesto nej sa naši úžasní politici dohadujú o odrobinkách formou rôznych dávok, ktoré nám láskavo pridelia ako sociálnym prípadom. Aby sme im boli vďační, že sú takí štedrí, že ponúkajú riešenia, že si pustili žilou. A potom im dali hlas. Prečo nie, tak to funguje. Slovák aj za halier dá hlas.

            A čo sa deje zatiaľ na ministerstvách tejto cynickej vlády? Desaťtisícové odmeny pre úradníkov jednotlivých ministerstiev, obrovské sumy pre jednotlivcov, samozrejme, nie pre bežných úradníkov, ale ich vedúcich. Práve tých, čo nevykonali nič alebo len minimum pre ťažko skúšaných Slovákov.

            Ocitli sme sa vo víre neodvolateľnej vlády, ktorá sa vyznačuje bezcitnosťou, aroganciou, bezcharakternosťou, nečestnosťou, papalášizmom a nulovou empatiou k Slovákom. Zaujímavé je to, že ich srdečný záujem k iným ako slovenským občanom, je viac než veľký.

            Ak ani toto nepohne občanmi a neustále sa nájdu takí, čo podporujú takýchto gaunerov, nemá zmysel žiadny protest, žiadny text, žiadna snaha o diskusiu. Napriek tomu sa aktivizujme a nemlčme… A hlavne rozmýšľajme.

*

*

*

Skutočná zmena školstva = skutočná zmena spoločnosti.

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen strany Život – NS, školstvo * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  * FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú neraz anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike sa poteším.

Korčok pracuje pre ľudí…

07.03.2024

Bilboardy by fakt mali pri cestách zakázať. Skoro som zabudol odbočiť, keď som videl akože uhladeného Korčoka na novom plagáte s heslom: „Slúžiť ľuďom, nie politikom.“ Jasné, že toto heslo mnohých osloví, resp. ho nebudú riešiť, lebo Korčoka budú voliť, aj keby sa im zadkom obrátil. Ale je smutné, ako tento naposledy saskársky drúk ponižuje bežných [...]

Danko je predsalen politický hl*pák

29.01.2024

A trvám na tom, i keď som jeho otvorenie kandidátky vítal a fakt sa do vlády dostali vďaka nemu skutočne obyčajní ľudia. No Dankovo hlúpe ego sa vrátilo. Koalícia je krehká a tvrdo do nej bijú priaznivci pseudoliberálnych a pseudoprogresívnych gaunerov, ba priaznivci gaunerov najhoršieho politického zoskupenia okolo Matoviča. A v tejto situácii ten politický analfabet tvrdo [...]

Novoročenka 2024

31.12.2023

Už nás delí pár dní od toho, aby sa všetko vrátilo do starých koľají bežného roka. Prvý konflikt po krátkodobom vianočnom dobre nás skoro vráti do reality. Možno aj preto sa obšťastňujeme frázami, aby všetko bolo dobré, hoci verím, že je oveľa viac ľudí, čo to myslia vážne. Lebo dobra je viac, no zlo ľahšie vyniká. Verím, že slová majú nejakú energiu, [...]

kočner, kuciak

Pojednávanie v kauzách Donovaly a Báč zrušili, obžalovaným je aj Kočner

25.04.2024 14:27

Kauzy sa týkajú páchania ekonomickej trestnej činnosti.

Radek Sikorski

Chceme byť jednou z krajín, ktoré určujú smerovanie EÚ, znie z Poľska. Sikorski poslal ostré slová Moskve

25.04.2024 14:27

Poľské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Sikorského vízia je úzko prepojená s víziou francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona.

remišová

Remišová: Konanie premiéra vykazuje známky zastrašovania súdnej moci

25.04.2024 13:50

Remišová to uviedla v reakcii na utorkovú kontrolu rezortu spravodlivosti na najvyššom súde.

SR súdy Kuffovci napadnutie farmár POX

Pojednávanie s Kuffovcami bude pokračovať v júli

25.04.2024 13:18

Súdny proces pokračoval výpoveďou ďalšej svedkyne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 172
Celková čítanosť: 559943x
Priemerná čítanosť článkov: 3255x

Autor blogu

Kategórie