Založ si blog

Zadržanie Roberta Fica

Isto si viacerí myslia, že by mal za čo sedieť. No policajti a vyšetrovatelia konajú účelovo a politicky, nie iba za tejto vlády. Takže ak tvrdia, že ten a ten spáchal to a to, nie je to pre mňa zaručená pravda. Keby naňho niečo mali, už by ho dávno zavreli, veď manipulujú so všetkými zložkami moci. Silná politizácia príslušných orgánov sa potvrdzuje den za dňom. Ak aj bude niekto zatknutý, tak tieň pochybností zo svojvoľnosti konania policajných orgánov sa tak ľahko nevytratí. Pretože na Slovensku niet nezávislosti tam, kde by mala byť. A to je veľmi nebezpečné aj pre bežného občana, ktorého sa bude chcieť niekto niekedy zbaviť.

Ak má byť Fico zadržaný, určite nie za zámer realizovať protest v automobiloch. Presne tak, ako boli zadržaní zdravotníci za uplatňovanie demokratického práva protestovať pred parlamentom, naším najvyšším zákonodarným orgánom.

Ak to aj beriete tak, že konečne chytili Fica, veľmi nesprávne sa tešíte. Matovičova hlúpa vláda sa už ani nesnaží skryť totalitné praktiky proti každému, kto oponuje ich nekompetentnému konaniu. Dnes si trúfla do pomerne silného opozičného politika s neobmedzenými možnosťami právne sa brániť. Navyše bez povolenia Národnej rady. Kto to bude nabudúce? Niekto z nás? Možno aj za bežný status s názorom na FB. Kde sa dovoláme spravodlivosti bez prostriedkov na jej uplatnenie? Okrem toho, už idú aj po bežných ľuďoch. Vrcholom bolo zatýkanie a pokutovanie štátom zneužívaných a nedostatočne odmeňovaných protestujúcich záchranárov. Stačí mať iný názor a verejne ho prezentovať.

Môžete si o opozícii myslieť, čo chcete, lebo to je demokracia. Ale keby tu opoziční politici neboli, verte tomu, že by si dovolili ešte viac a nastal by horší vládny teror. O to dôraznejšie, že sú prakticky neodvolateľní a za svoje poklonkovanie chránení Úniou, médiami a Spojenými štátmi.

To, že zatkli Fica je precedens. Ten však neohrozí jeho, ale občanov Slovenska.  A je len na nás, či sa tento precedens nestane rutinou.

*

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci. V prípade pravidelného informovania o mojich aktivitách sa pridajte do FB skupiny Školoveda alebo na môj osobný FB.   

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov.

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

08.08.2022

Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! [...]

Politikom EÚ sa zvyšujú platy. Určite zaslúžene…

31.07.2022

Zničili šengen, terorizovali ľudí hlúpymi epidemickými opatreniami a očkovaním, ničili ich, keď nemali papierik slobody, zavádzajú hyperbyrokraciu, beztrestne rozhadzujú naše peniaze, slúžia jednému štátu a nie členským, zavádzajú nezmyselné opatrenia a normy, uvrhli Európu do recesie, hospodárskej a ekonomickej krízy, chcú totalitne prideľovať energie a iné [...]

Komentárik: Šarády charakterov

31.07.2022

Nemožno očakávať charakter tam, kde nie je. Ani u Krupu, ani u SAS. Ale možno očakávať to, že si gauneri myslia, že charakter majú. Potom je na ľuďoch, či tomu naletia pre pekný úsmev, drahú kravatu a hranú prítomnosť srdca.

Charkov Saltivka

Anna Gin: Modrá veľryba Charkovčanov budí a ubíja

10.08.2022 06:00

Bombardovanie Charkova pripomína desivú tínedžerskú hru známu ako „modrá veľryba“ alebo „zobuď ma o 4:20“, kde deti strašili a dovádzali k samovražde.

Russia Ukraine

ONLINE: Zelenskyj: Vojna sa skončí, až získame Krym

10.08.2022 05:55, aktualizované: 06:13

"Táto vojna Ruska proti Ukrajine a celej slobodnej Európe začala Krymom a musí Krymom aj skončiť - s jeho oslobodením," vyhlásil Zelenskyj.

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.