Založ si blog

Zadržanie Roberta Fica

Isto si viacerí myslia, že by mal za čo sedieť. No policajti a vyšetrovatelia konajú účelovo a politicky, nie iba za tejto vlády. Takže ak tvrdia, že ten a ten spáchal to a to, nie je to pre mňa zaručená pravda. Keby naňho niečo mali, už by ho dávno zavreli, veď manipulujú so všetkými zložkami moci. Silná politizácia príslušných orgánov sa potvrdzuje den za dňom. Ak aj bude niekto zatknutý, tak tieň pochybností zo svojvoľnosti konania policajných orgánov sa tak ľahko nevytratí. Pretože na Slovensku niet nezávislosti tam, kde by mala byť. A to je veľmi nebezpečné aj pre bežného občana, ktorého sa bude chcieť niekto niekedy zbaviť.

Ak má byť Fico zadržaný, určite nie za zámer realizovať protest v automobiloch. Presne tak, ako boli zadržaní zdravotníci za uplatňovanie demokratického práva protestovať pred parlamentom, naším najvyšším zákonodarným orgánom.

Ak to aj beriete tak, že konečne chytili Fica, veľmi nesprávne sa tešíte. Matovičova hlúpa vláda sa už ani nesnaží skryť totalitné praktiky proti každému, kto oponuje ich nekompetentnému konaniu. Dnes si trúfla do pomerne silného opozičného politika s neobmedzenými možnosťami právne sa brániť. Navyše bez povolenia Národnej rady. Kto to bude nabudúce? Niekto z nás? Možno aj za bežný status s názorom na FB. Kde sa dovoláme spravodlivosti bez prostriedkov na jej uplatnenie? Okrem toho, už idú aj po bežných ľuďoch. Vrcholom bolo zatýkanie a pokutovanie štátom zneužívaných a nedostatočne odmeňovaných protestujúcich záchranárov. Stačí mať iný názor a verejne ho prezentovať.

Môžete si o opozícii myslieť, čo chcete, lebo to je demokracia. Ale keby tu opoziční politici neboli, verte tomu, že by si dovolili ešte viac a nastal by horší vládny teror. O to dôraznejšie, že sú prakticky neodvolateľní a za svoje poklonkovanie chránení Úniou, médiami a Spojenými štátmi.

To, že zatkli Fica je precedens. Ten však neohrozí jeho, ale občanov Slovenska.  A je len na nás, či sa tento precedens nestane rutinou.

*

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Posielajte ho médiám. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci. V prípade pravidelného informovania o mojich aktivitách sa pridajte do FB skupiny Školoveda alebo na môj osobný FB.   

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov.

Deťom…

01.06.2023

MDD Všetci sme deťmi mám a otcov. Ale 1. 6. si pripomíname deti, ktoré sú deťmi z hľadiska svojho veku. Tie deti, na ktoré isto aj pod vplyvom každodenných starostí zabúdame, tie deti, ktoré przní súčasná spoločnosť, tie deti, ktoré musia čoraz skôr dospievať… Tým želám, aby mali rodičov (alebo ľudí v role rodiča). Aby mali chápavých, rozhľadených [...]

Učitelia, nemajte postoje, hodnoty a aktivity! Alebo…

30.05.2023

Včera ma upozornili na reportáž na TV Markíza, ktorej spravodajstvo nesledujem. Pravdou je, že ju robila redaktorka A. Šprochová, ktorá sa vo svojich príspevkoch snaží byť vyvážená. Bolo to o pedagógovi, ktorý pôsobí na strednej škole a v súkromí sa venuje rôznym občianskym aktivitám, ktoré boli v reportáži zaradené medzi konšpirátorské, resp. dezinformačné. [...]

Majme k smrti rešpekt. Nebuďme ako oni

25.05.2023

Posledné tri roky boli explóziami nenávisti. Najmä keď ste mali iný názor ako vládnuci maniaci, mainstreamové médiá a milovníci najhoršej vlády v dejinách. Určite sa pamätáte, ako nás všetci títo označovali za dezolátov, svine, opice, fašistov, agentov cudzích mocností, antivaxerov… Ako nám takíto [...]

William Burns

Riaditeľ CIA navštívil v tajnosti Peking. Snažil sa zmierniť napätie a podporiť komunikáciu medzi USA a Čínou

02.06.2023 20:00

Cesta vysoko postaveného amerického predstaviteľa a exdiplomata má ilustrovať hĺbku obáv tímu amerického prezidenta Bidena ohľadom zhoršenia vzťahov s Čínou.

Vlak

Zrážka vlakov v Indii si vyžiadala najmenej 50 mŕtvych a 300 zranených

02.06.2023 19:33

Počty obetí a zranených budú podľa indických oficiálnych činiteľov s najväčšou pravdepodobnosťou stúpať.

Sudán, burhán

Po zlyhaní rozhovorov otriasa sudánskym Chartúmom paľba, zahynulo 27 ľudí

02.06.2023 18:45

V Sudáne pokračujú boje medzi armádou a polovojenskými Jednotkami rýchlej podpory.

Hell Angels

Bratislavu obsadili Hells Angels. Ako sa v jej uliciach kontroverzní motorkári správali?

02.06.2023 18:27

Do niektorých krajín nesmú. Slovensko navštívili členovia obávaného motorkárskeho klubu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 475243x
Priemerná čítanosť článkov: 3027x

Autor blogu

Kategórie