Založ si blog

Chémia do tela a tolerancia

            Ja mám zatiaľ k očkovaniu neutrálny vzťah. Myslím k tomu protipandemickému. Je jasné, že očkovania proti zlým chorobám, ktoré sme mali v detstve, sú dôležité. Ale táto rýchla injekcia prirodzene nevyvoláva dôveru. Popravde, pod tlakom rôznych informácií, ktoré sa objavujú aj vo veľkých médiách, nejaké tie obavy mám, hoci by som nechcel nastúpiť na vlnu odporcov. Aj to, že firmy na vakcíny nechcú prevziať zodpovednosť za prípadné problémy, zneisťuje mnohých ľudí, ba podnecuje ich strach.

            V živote som nemal z očkovaní ani z liekov vedľajšie príznaky. Chorý som nebol roky rokúce, maximálne jednodňová črevná chrípka či občasné nádchy. Ale oboje si sám a rýchlo vyliečim. No čeliť teplotám a bolesti po protikovidovej vakcinácii a uvažovať, či nie som ja ten, ktorému vakcína ublíži, o to asi nestojím. Ale ešte som sa nerozhodol. Mám čas, nie som v poradí na očkovanie. Avšak, tie zlé následky existujú a tiež podnecujú strach z chémie. A možno sa po čase odkryje aj smrť pre očkovanie, neviem, isté seriózne správy o úmrtiach práve po očkovaní existujú. Kedysi sa to bralo ako konšpirácia, no mnohé ešte pred rokom  kritizované konšpirácie sa potvrdili. Predsa len je to chémia. I keď je táto veda v tisíckach prípadoch sluhom ľudstva, má isté riziká.

            Zo skúseností môjho okolia viem, že tá vakcína môže byť ozaj veľmi nepríjemná, môže strpčiť život človeka. Moja blízka známa sa dala očkovať. Pred troma týždňami. Doposiaľ má bolesti, cíti únavu, necíti sa dobre, má niečo s vnímaním. Predtým zdravá žena, podnikateľka, plná energie a pekného života. Teraz chodí po lekároch a modlí sa, aby to bol fakt iba dočasný stav. Ona o tom nechce verejne písať, lebo by ju považovali za konšpirátorku. Okrem toho je vo významnej pozícii a v tej sa nehodí akože balamutiť ľudí.  Tak som ju požiadal, či to môžem ja zverejniť. Prečo? Lebo o chémii v tele treba hovoriť v komplexnej diskusii, nie iba propagandisticky. Napokon sa o liekoch vedú diskusie dlhodobo, neviem, prečo sa vakcinační teroristi čudujú, že sa ľudia bránia, že sa zaujímajú a majú obavy pred vpustením chémie do svojho tela. Nech sa každý sám rozhodne. I keď si viem predstaviť, že si štáty nájdu cestu, ako ľudí prinútiť dať sa očkovať, akoby tá vakcína mala byť 100-percentná.

            Veľmi si želám, aby vakcína ľudstvu pomohla. Veľmi si želám, aby vakcína nikomu neublížila. Veľmi si želám, aby sme nemali dôvod báť sa.

            Veľa zdravia všetkým!

PS: Môj text bol aj o tolerancii iného názoru, náhľadu. Neexistuje, že sa propaguje jediný pohľad v 21. storočí demokracie. Moja známa, Darina Vranová, ktorá doposiaľ tichučko mlčala, no už vie, že je dôležité aktivizovať sa, aby nás názoroví teroristi nezničili, napísala báseň o tolerancii. Ja len pripomínam, že iný názor sa nemôže automaticky považovať za lož, konšpiráciu či komplot!

Právo na inakosť

Keď utočíš na niekoho

a tlačíš do niečoho,

čo nevníma ako ty,

nezabúdaj,

že má vlastnu dušu.

Ak necíti veci, ako cítiš ty,

nie je to jeho chyba.

Je to v srdciach prázdne miesto,

v ktorom dôležité pochopenie chýba.

Že ten druhý nikdy nebude ako ty,

nikdy nebude vnímať a myslieť ako ty,

nikdy nebude mať tú istú cestu ako ty.

Je to mínus či plus,

otázku si daj…

Keby ľudia nešli rôznymi cestami za hlasom svojho srdca

a hľadaním pravdy,

ale len tou jednou rovnakou,

čo všetko by zmizlo?

Zmizla by tolerancia, rešpekt, objektivita,

zmizla by inakosť.

Zmizla by farebnosť, zmizlo by vnútorné bohatstvo, ktoré ukrývajú len rôzne osobnosti.

Tak prečo v tejto dobe chceme rovnakosť a zbaviť sa v názoroch i v postojoch inakosti ?

Je to strach, či osud pod kontrolou budeme mať?

Je tak potrebné ľudí ovládať, ak ľudskosť znamená rešpekt im venovať?

Je to lekcia o dôvere v zmysel nášho vzájomného dopĺňania sa…

Že v prírode vedľa seba žijú rozmanité druhy, viem,

prečo to zatiaľ nedokáže ľudský druh bez zloby, na to neodpoviem.

Indície však v múdrych citátoch sa ukrývajú.

Aj vo všetkých ľuďoch, ktorí mier v sebe objavujú

a druhým ho v empatii a rešpekte poskytujú.

Čo tak pozornosť na seba a na svoje reakcie zamerať, a tak svojím prispením mier v sebe a k druhým rozvíjať…

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedeného e-mailu alebo FB. Rád odpoviem.

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * FB skupina: Riazanet – BA-NM * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

Deťom…

01.06.2023

MDD Všetci sme deťmi mám a otcov. Ale 1. 6. si pripomíname deti, ktoré sú deťmi z hľadiska svojho veku. Tie deti, na ktoré isto aj pod vplyvom každodenných starostí zabúdame, tie deti, ktoré przní súčasná spoločnosť, tie deti, ktoré musia čoraz skôr dospievať… Tým želám, aby mali rodičov (alebo ľudí v role rodiča). Aby mali chápavých, rozhľadených [...]

Učitelia, nemajte postoje, hodnoty a aktivity! Alebo…

30.05.2023

Včera ma upozornili na reportáž na TV Markíza, ktorej spravodajstvo nesledujem. Pravdou je, že ju robila redaktorka A. Šprochová, ktorá sa vo svojich príspevkoch snaží byť vyvážená. Bolo to o pedagógovi, ktorý pôsobí na strednej škole a v súkromí sa venuje rôznym občianskym aktivitám, ktoré boli v reportáži zaradené medzi konšpirátorské, resp. dezinformačné. [...]

Majme k smrti rešpekt. Nebuďme ako oni

25.05.2023

Posledné tri roky boli explóziami nenávisti. Najmä keď ste mali iný názor ako vládnuci maniaci, mainstreamové médiá a milovníci najhoršej vlády v dejinách. Určite sa pamätáte, ako nás všetci títo označovali za dezolátov, svine, opice, fašistov, agentov cudzích mocností, antivaxerov… Ako nám takíto [...]

William Burns

Riaditeľ CIA navštívil v tajnosti Čínu. Washington sa má obávať zhoršenia vzťahov s Pekingom

02.06.2023 20:00

Program šéfa americkej tajnej služby a exdiplomata Williama Burnsa bol tajný a CIA ani Biely dom udalosť oficiálne nekomentovali.

Vlak

Zrážka vlakov v Indii si vyžiadala najmenej 50 mŕtvych a 300 zranených

02.06.2023 19:33

Počty obetí a zranených budú podľa indických oficiálnych činiteľov s najväčšou pravdepodobnosťou stúpať.

Sudán, burhán

Po zlyhaní rozhovorov otriasa sudánskym Chartúmom paľba, zahynulo 27 ľudí

02.06.2023 18:45

V Sudáne pokračujú boje medzi armádou a polovojenskými Jednotkami rýchlej podpory.

Hell Angels

Bratislavu obsadili Hells Angels. Ako sa v jej uliciach kontroverzní motorkári správali?

02.06.2023 18:27

Do niektorých krajín nesmú. Slovensko navštívili členovia obávaného motorkárskeho klubu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 157
Celková čítanosť: 475260x
Priemerná čítanosť článkov: 3027x

Autor blogu

Kategórie