Založ si blog

Chémia do tela a tolerancia

            Ja mám zatiaľ k očkovaniu neutrálny vzťah. Myslím k tomu protipandemickému. Je jasné, že očkovania proti zlým chorobám, ktoré sme mali v detstve, sú dôležité. Ale táto rýchla injekcia prirodzene nevyvoláva dôveru. Popravde, pod tlakom rôznych informácií, ktoré sa objavujú aj vo veľkých médiách, nejaké tie obavy mám, hoci by som nechcel nastúpiť na vlnu odporcov. Aj to, že firmy na vakcíny nechcú prevziať zodpovednosť za prípadné problémy, zneisťuje mnohých ľudí, ba podnecuje ich strach.

            V živote som nemal z očkovaní ani z liekov vedľajšie príznaky. Chorý som nebol roky rokúce, maximálne jednodňová črevná chrípka či občasné nádchy. Ale oboje si sám a rýchlo vyliečim. No čeliť teplotám a bolesti po protikovidovej vakcinácii a uvažovať, či nie som ja ten, ktorému vakcína ublíži, o to asi nestojím. Ale ešte som sa nerozhodol. Mám čas, nie som v poradí na očkovanie. Avšak, tie zlé následky existujú a tiež podnecujú strach z chémie. A možno sa po čase odkryje aj smrť pre očkovanie, neviem, isté seriózne správy o úmrtiach práve po očkovaní existujú. Kedysi sa to bralo ako konšpirácia, no mnohé ešte pred rokom  kritizované konšpirácie sa potvrdili. Predsa len je to chémia. I keď je táto veda v tisíckach prípadoch sluhom ľudstva, má isté riziká.

            Zo skúseností môjho okolia viem, že tá vakcína môže byť ozaj veľmi nepríjemná, môže strpčiť život človeka. Moja blízka známa sa dala očkovať. Pred troma týždňami. Doposiaľ má bolesti, cíti únavu, necíti sa dobre, má niečo s vnímaním. Predtým zdravá žena, podnikateľka, plná energie a pekného života. Teraz chodí po lekároch a modlí sa, aby to bol fakt iba dočasný stav. Ona o tom nechce verejne písať, lebo by ju považovali za konšpirátorku. Okrem toho je vo významnej pozícii a v tej sa nehodí akože balamutiť ľudí.  Tak som ju požiadal, či to môžem ja zverejniť. Prečo? Lebo o chémii v tele treba hovoriť v komplexnej diskusii, nie iba propagandisticky. Napokon sa o liekoch vedú diskusie dlhodobo, neviem, prečo sa vakcinační teroristi čudujú, že sa ľudia bránia, že sa zaujímajú a majú obavy pred vpustením chémie do svojho tela. Nech sa každý sám rozhodne. I keď si viem predstaviť, že si štáty nájdu cestu, ako ľudí prinútiť dať sa očkovať, akoby tá vakcína mala byť 100-percentná.

            Veľmi si želám, aby vakcína ľudstvu pomohla. Veľmi si želám, aby vakcína nikomu neublížila. Veľmi si želám, aby sme nemali dôvod báť sa.

            Veľa zdravia všetkým!

PS: Môj text bol aj o tolerancii iného názoru, náhľadu. Neexistuje, že sa propaguje jediný pohľad v 21. storočí demokracie. Moja známa, Darina Vranová, ktorá doposiaľ tichučko mlčala, no už vie, že je dôležité aktivizovať sa, aby nás názoroví teroristi nezničili, napísala báseň o tolerancii. Ja len pripomínam, že iný názor sa nemôže automaticky považovať za lož, konšpiráciu či komplot!

Právo na inakosť

Keď utočíš na niekoho

a tlačíš do niečoho,

čo nevníma ako ty,

nezabúdaj,

že má vlastnu dušu.

Ak necíti veci, ako cítiš ty,

nie je to jeho chyba.

Je to v srdciach prázdne miesto,

v ktorom dôležité pochopenie chýba.

Že ten druhý nikdy nebude ako ty,

nikdy nebude vnímať a myslieť ako ty,

nikdy nebude mať tú istú cestu ako ty.

Je to mínus či plus,

otázku si daj…

Keby ľudia nešli rôznymi cestami za hlasom svojho srdca

a hľadaním pravdy,

ale len tou jednou rovnakou,

čo všetko by zmizlo?

Zmizla by tolerancia, rešpekt, objektivita,

zmizla by inakosť.

Zmizla by farebnosť, zmizlo by vnútorné bohatstvo, ktoré ukrývajú len rôzne osobnosti.

Tak prečo v tejto dobe chceme rovnakosť a zbaviť sa v názoroch i v postojoch inakosti ?

Je to strach, či osud pod kontrolou budeme mať?

Je tak potrebné ľudí ovládať, ak ľudskosť znamená rešpekt im venovať?

Je to lekcia o dôvere v zmysel nášho vzájomného dopĺňania sa…

Že v prírode vedľa seba žijú rozmanité druhy, viem,

prečo to zatiaľ nedokáže ľudský druh bez zloby, na to neodpoviem.

Indície však v múdrych citátoch sa ukrývajú.

Aj vo všetkých ľuďoch, ktorí mier v sebe objavujú

a druhým ho v empatii a rešpekte poskytujú.

Čo tak pozornosť na seba a na svoje reakcie zamerať, a tak svojím prispením mier v sebe a k druhým rozvíjať…

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedeného e-mailu alebo FB. Rád odpoviem.

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * FB skupina: Riazanet – BA-NM * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

08.08.2022

Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! [...]

Politikom EÚ sa zvyšujú platy. Určite zaslúžene…

31.07.2022

Zničili šengen, terorizovali ľudí hlúpymi epidemickými opatreniami a očkovaním, ničili ich, keď nemali papierik slobody, zavádzajú hyperbyrokraciu, beztrestne rozhadzujú naše peniaze, slúžia jednému štátu a nie členským, zavádzajú nezmyselné opatrenia a normy, uvrhli Európu do recesie, hospodárskej a ekonomickej krízy, chcú totalitne prideľovať energie a iné [...]

Komentárik: Šarády charakterov

31.07.2022

Nemožno očakávať charakter tam, kde nie je. Ani u Krupu, ani u SAS. Ale možno očakávať to, že si gauneri myslia, že charakter majú. Potom je na ľuďoch, či tomu naletia pre pekný úsmev, drahú kravatu a hranú prítomnosť srdca.

Udavské Tomko

Kardinál Tomko bol hrdým Udavčanom až do smrti

10.08.2022 07:00

Do svojej rodnej obce chodil na oficiálne aj neoficiálne návštevy. Vždy bol na každého milý.

rusko rakety cvičenie

Iskander je plný západných súčiastok. Rusko stále používa elektroniku zo Západu

10.08.2022 06:58

V najnovších ruských zbraniach sa používa viac ako 450 dovážaných súčiastok, aj keď čiastočné sankcie platia už od anexie Krymu v roku 2014.

televízia, peniaze, diaľkový ovládač

Únia sa snažila stopnúť ruskú propagandu. Našla si iné cesty

10.08.2022 06:42

Newyorská firma identifikovala 250 webových stránok aktívne šíriacich ruské dezinformácie o vojne.

Charkov Saltivka

Anna Gin: Modrá veľryba Charkovčanov budí a ubíja

10.08.2022 06:00

Bombardovanie Charkova pripomína desivú tínedžerskú hru známu ako „modrá veľryba“ alebo „zobuď ma o 4:20“, kde deti strašili a dovádzali k samovražde.