Založ si blog

Do školy sa dá nastúpiť alebo Testujme, testujme, testujme

           Na začiatku chcem zdôrazniť, že neverím fámam typu, že testovaním sa zavádza čip a na očkovanie môže vymrieť populácia. S testovaním nesúhlasím z úplne iného dôvodu a ten je totožný aj s názorom odborníkov, ale aj s názorom ľudí, ktorí spochybňujú logiku rozhodnutí aktuálnej vlády. Ak bude môj zamestnávateľ chcieť test, tak už mám dohodnutý ten PCR v ambulancii mojej lekárky bez čakania v zime. Napokon prehlasujem, že nie som konšpirátor, ale riadim sa svojím rozumom, spoľahlivými zdrojmi informácií a hľadaním strednej cesty. A ešte: dodržujem ROR a verím, že tu epidémia je.     

            Nedávno som bol u zubára. Áno, u toho lekára, na ktorého tekutiny pacientov priam prskajú na všetky strany. Dal mi vykloktať nejakú dezinfekciu, pripomínala chuťou ústnu vodu, no ústna voda to nebola. Po nej mohol bezpečne vykonávať svoj zákrok v mojej ústnej dutine. Opýtal som sa ho, koľko táto dezinfekcia vydrží, ako dlho má ochranný účinok pred prípadnou nákazou. Povedal, že 12 hodín. Hneď mi napadlo, prečo sa takýmto spôsobom neošetria žiaci a učitelia, ktorí v škole ani zďaleka nie sú 12 hodín. Aj keby jedenie túto dezinfekciu narušilo (to som sa zubára nespýtal), znova by si po jedle vydezinfikovali na toaletách ústa. Veď v podstate aj po každom jedle by sa mali umývať zuby, čo sa v školách nedodržuje, hoci by sa mohlo. Tak takýto úkon v mimoriadnej situácii by sa pokojne mohol zaviesť. Môj zubár mi povedal, že sa takýto spôsob dezinfekcie môže využívať nanajvýš dva mesiace. Ale aj to by neprekážalo, aj mesiac škole striedavo s pobytom doma by bol prínosom v oblasti vzdelávania, ktoré jedine slovenská vláda totálne zablokovala, mysliac si, že dištančné štúdium je dostatočná náhrada. Možno sú aj dezinfekcie, ktoré sa dajú používať dlhodobo. Okrem ústnej dezinfekcie sú aj iné spôsoby. Existujú lampy, ktoré dokážu eliminovať v miestnosti vírusy. Alebo dezinfekčné brány. A dozaista by boli lacnejšie ako testy, ktoré sú už o hodinu neplatné a nedokážu odhaliť na 100 % pozitívnych. A je jedno či ide o strkanie tyčiniek do nosov, alebo o nechutné spoločné kloktanie s otázkami, kto bude daný materiál prenášať a zlievať v prípade, že ide o veľmi veľkú školu. Uvidíme, koľkých napne na zvracanie pri tomto úkone, resp. sa rozplačú pri prípadnom podráždení nosnej dutiny. Pritom sú efektívnejšie, dôstojnejšie a estetickejšie možnosti, ako ochrániť žiakov a zamestnancov školy. Fakt sa mi otvárajú rôzne scenáre, prečo sa takto ničí vzdelávanie, keď sú reálne riešenia. Tie však nebudem publikovať.   

            Normálnemu, logicky mysliacemu a priemerne vzdelanému človeku je úplne jasné, že testovanie je výplod skupinky ľudí, politikov, ktorá sa chce dostať do dejín, resp. chce premrhať štátne prostriedky neekonomickým spôsobom, t. j. zbytočne. Neverím, že sami veria, že to pomôže. Nuž, v politike priznať chybu je ojedinelé, najmä keď už sa stroj pustil. Keď milovníci testovania z bežných ľudí okydávajú odporcov, mali by si uvedomiť, že aj veda je proti celoplošnému testovaniu. Osobne si myslím, že ani regionálne testovanie nemá zmysel, keď hovoríme o tých nešťastných, nespoľahlivých a po hodine/dni neplatných Matovičových testoch.

            Fakt by som túžil vedieť, čo vedie veľkú časť Slovákov k nekritickému schvaľovaniu toho, čo sa teraz deje na odberných miestach, keď vedia, že v podstate po vydaní certifikátu je ten už o hodinu/deň neplatný a máte sa ním preukazovať po týždni! (Je to ten strach z Fica? Že by vláda na tomto padla? No ona skôr padne pre „komunikáciu“ s národom.) Veď to je priezračná a nevyvrátiteľná hlúposť, o ktorej už aj malé decká hovoria! A opakujem, že nespoľahlivosť tých testov je vo vede všeobecne známa. Isto, Slovákov zase pritlačili diletanti v politike, čo sa deje už od 89., nenavrávajme si, že táto vláda je najhoršia. Ak nebudete mať certifikát, tak… Toto všetko je len prirodzeným dôsledkom ľahostajnosti a genetickej poddajnosti Slovákov a ich dôvery v predvolebný populizmus. Z nich veľká časť teraz stojí v radoch len pre to, že sa pochybnými legislatívnymi normami vláda otvorene vyhráža, že môžu prísť o prácu. A Slovák vydrží hlad, vydrží bez obchodov a testovania, vydrží bez sexu, vydrží aroganciu politikov, vydrží zármutok zo straty, vydrží tvrdú prácu, vydrží urážky a nadávky, vydrží samotu, no nevie prežiť život bez prostriedkov aspoň na priemernej úrovni. Skrátka sa bojí o prácu, ktorá neraz živí blízku i vzdialenú rodinu. A keď si to spojíme s tým, že bez zbytočného certifikátu nám neumožnia prechádzať sa v prírode, čo je napr. pre nás mešťanov prirodzeným relaxom po špine miest, tak viem zdôvodniť tie návaly a to, že sa nepozerajú na to, že možnosť nákazy v dlhých radoch, hoci aj s rozostupmi, je vysoká, prípadne si môžu odniesť iné choroby, že testovanie sa pripravuje chaoticky, že strávime tri hodiny čakaním na niektorých odberných miestach, že vláda nevie pripraviť spoľahlivý webový portál, kde by sa ľudia prihlasovali na čas, že sa hazarduje so silami zdravotníkov, že sa testovaním obťažujú aj malé deti, že sa testovaním obťažujú aj tí, čo sa testovať nemusia, že, opakujem, certifikátom sa bude preukazovať týždeň (!) po testovaní jednotlivca, že testovanie v zime je nepresné, že vytvorili zo Slovákov kasty – tí s certifikátom a tí bez certifikátu, že sa tí, čo nesúhlasia označujú za vrahov (!) aj samotným premiérom, hoci on sám vyhnal ľudí z lockdownu do ulíc, že, opakujem, testy v celoplošnom testovaní sú preukázateľne nepresné a zdanlivo negatívny človek môže byť pozitívny a to nie je „konšpirácia“ (napr. prípad ministra Naďa), že z ľudí spravili nepriateľov, ktorí sa hádajú pre nepresné a nezmyselné testy, že sa za peniaze daňových poplatníkov kupujú zlé testy, že ľudia prichádzajú o prácu, keď nesúhlasia s testovaním (a majú na to právo, ide o ich zdravie) alebo to vyvoláva konflikty medzi zamestnancami a zamestnávateľmi, v prípade škôl medzi riaditeľmi, učiteľmi, rodičmi a žiakmi, že sa nikdy nepreukázalo, že by celoplošné testovanie niečo zmenilo, jedine tak, že po tom prvom pribudli chorí, že polícia kašle na dôsledné kontroly, lebo sama vie, že rôzne legislatívne zdrapy sú právne pochybné a ťažko vymáhateľné a pod.

            Ale Slováci sa nechajú otestovať namiesto protestu, lebo to je v ich podrobovaných  osobnostiach. Skúste si len na chvíľu predstaviť, že by zvíťazil zdravý rozum, ktorý vláde chýba, a Slováci by ich testovanie masovo bojkotovali. Stačil by miliónový odpor. Ale hromadne, nie po jednom. Lebo to denne vidíme, že individuálne vzbury sú trestané ako v nedávnej či dávnej minulosti. Ale vzbura sa nestane, vláda sa pochváli, ako bolo 3 000 000 občanov „zodpovedných“, že napriek hlúpostiam ich zámeru prišli, pripíše si to na svoj účet a na jar, keď bude vírus zrejme ustupovať povie, že to je dôsledkom ich rozhodnutia. Takto sa však šlendriánov pri vládnej moci akejkoľvek vlády nikdy, nikdy nezbavíme. A môžeme len čakať, čo si vymyslia nabudúce. Lebo táto pandémia a iné problémy nebudú poslednými dôvodmi na kontroverzné, účelovo obmedzujúce a hlúpe opatrenia politikov pri moci či už na Slovensku, alebo vo svete. A to nie je konšpirácia, ale vízia.   

 

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * FB skupina: Riazanet – BA-NM * janpapuga.blog.pravda.sk * www . janpapuga . sk

—————————————————————————

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedeného e-mailu alebo FB. Rád odpoviem.

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

08.08.2022

Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! [...]

Politikom EÚ sa zvyšujú platy. Určite zaslúžene…

31.07.2022

Zničili šengen, terorizovali ľudí hlúpymi epidemickými opatreniami a očkovaním, ničili ich, keď nemali papierik slobody, zavádzajú hyperbyrokraciu, beztrestne rozhadzujú naše peniaze, slúžia jednému štátu a nie členským, zavádzajú nezmyselné opatrenia a normy, uvrhli Európu do recesie, hospodárskej a ekonomickej krízy, chcú totalitne prideľovať energie a iné [...]

Komentárik: Šarády charakterov

31.07.2022

Nemožno očakávať charakter tam, kde nie je. Ani u Krupu, ani u SAS. Ale možno očakávať to, že si gauneri myslia, že charakter majú. Potom je na ľuďoch, či tomu naletia pre pekný úsmev, drahú kravatu a hranú prítomnosť srdca.

televízia, peniaze, diaľkový ovládač

Únia sa snažila stopnúť ruskú propagandu. Našla si iné cesty

10.08.2022 06:42

Newyorská firma identifikovala 250 webových stránok aktívne šíriacich ruské dezinformácie o vojne.

Charkov Saltivka

Anna Gin: Modrá veľryba Charkovčanov budí a ubíja

10.08.2022 06:00

Bombardovanie Charkova pripomína desivú tínedžerskú hru známu ako „modrá veľryba“ alebo „zobuď ma o 4:20“, kde deti strašili a dovádzali k samovražde.

Russia Ukraine

ONLINE: Zelenskyj: Vojna sa skončí, až získame Krym

10.08.2022 05:55, aktualizované: 06:13

"Táto vojna Ruska proti Ukrajine a celej slobodnej Európe začala Krymom a musí Krymom aj skončiť - s jeho oslobodením," vyhlásil Zelenskyj.

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.