Založ si blog

Nejde o pôvod vakcíny

Ale dobre to vedia robiť! Chlieb a hry. Alebo chliev a hry. To handrkovanie okolo vakcíny vynikajúco odvádza pozornosť od zvráteností, ktoré konajú, alebo od skutočných problémov, ktoré Slovensko má a neriešia sa (dlhodobo).

Celé Slovensko teraz rieši hádku politikov storočia, nech sa národ baví. Normálni a slušní politici by si to vyriešili medzi sebou a potom by ponúkli riešenie a verejne ho prezentovali. No slovenská politika dlhodobo takýto princíp popiera, ba systematicky buduje rozpory, čo sa potom prejavuje v polarizácii a rezignácii spoločnosti.

Vakcína má byť dobrovoľná. A ak sa už máme očkovať, nech sa každý svojprávny občan rozhodne, čím sa chce očkovať. Suverénne. Sám si vie zistiť informácie, trebárs aj od svojho lekára. A nech je tá vakcína hoci z Hornej Dolnej. Ak je tam vedecké laboratórium, nech sa páči. Určite sú tam väčší odborníci ako medzi politikmi s pochybným vzdelaním.

Že nie je vakcína registrovaná? No a? Je overená, používa sa vo vyspelých štátoch, nepočuť o vážnych následkoch. Navyše ju netreba po druhý raz aplikovať. A máme aj svoje liekové agentúry, čo ju vedia posúdiť, či je bezpečná. Nepotrebujeme tú európsku, ktorá sa isto nebude rozhodovať iba odborne.

Necítim sa ako pokusný králik, viem, ako si vybrať vakcínu, ak sa budem chcieť dať zaočkovať, a určite ma najmenej zaujíma, odkiaľ pochádza. Veď už za komunizmu sa chodilo do Ruska za kvalitným liečením. Snáď si niekto nemyslí, že ak použijeme vakcínu z Putinovej krajiny, tak nás otrávi. Potom sú v keli rozumnejšie štáty, čo ju už používajú. A studenú vojnu nech si politici riešia kdesi tam v ringu a nech v principiálnych veciach neotravujú občanov.

Takže nech nikto nerobí z občanov nesvojprávnych. A hlavne nenaleťme týmto politickým šou, v ktorých ide o to, kto z koho, kto bude populárnejší, kto sa komu postaví, kto sa akej zahraničnej krajine strčí a kto lepšie zakryje nekompetentnú a škodlivú politiku.

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Konštruktívna školoveda – hľadanie strednej cesty * FB skupina: Riazanet – BA-NM * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

—————————————————————————-

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedeného e-mailu alebo FB. Rád odpoviem.

Volič, nedaj sa oklamať alebo Matovičova dvojstovka

08.08.2022

Dnes som išiel okolo reklamy, ktorá hlása, že OĽaNO splnilo sľub: 200 eur na dieťa. A tam nastajlovaná a upravená fotka likvidátora Slovenska, blázna, podvodníka a nekompetentného ministra financií, jedným slovom – Matoviča. Viem, toto je už neaktuálna téma, už sa o nej popísalo. Ale práve preto! [...]

Politikom EÚ sa zvyšujú platy. Určite zaslúžene…

31.07.2022

Zničili šengen, terorizovali ľudí hlúpymi epidemickými opatreniami a očkovaním, ničili ich, keď nemali papierik slobody, zavádzajú hyperbyrokraciu, beztrestne rozhadzujú naše peniaze, slúžia jednému štátu a nie členským, zavádzajú nezmyselné opatrenia a normy, uvrhli Európu do recesie, hospodárskej a ekonomickej krízy, chcú totalitne prideľovať energie a iné [...]

Komentárik: Šarády charakterov

31.07.2022

Nemožno očakávať charakter tam, kde nie je. Ani u Krupu, ani u SAS. Ale možno očakávať to, že si gauneri myslia, že charakter majú. Potom je na ľuďoch, či tomu naletia pre pekný úsmev, drahú kravatu a hranú prítomnosť srdca.

Russia Ukraine

ONLINE: Zelenskyj: Vojna sa skončí, až získame Krym

10.08.2022 05:55, aktualizované: 06:13

"Táto vojna Ruska proti Ukrajine a celej slobodnej Európe začala Krymom a musí Krymom aj skončiť - s jeho oslobodením," vyhlásil Zelenskyj.

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.