Založ si blog

Heger je politický gaun*r

            Keď som sa dopočul, že v dnešných Sobotných dialógoch bude tá paródia na premiéra zvaná Heger, s radosťou som rádio nezapol a šup na kupko. Tento človek nielenže trepe, vyhovára sa a nič pre Slovákov, opakujem pre Slovákov, nespravil. Ale navyše tento akože kresťan, čo ničil životy ľudí distribúciou, ba propagovaním vodky, dráždi národ svojimi cynickými prehovormi mimo reality slovenského národa. Nie je vôbec pravda to, čo trepe on a celá jeho banda, že opozícia, prípadne rôzni občania a aktivisti vyvolávajú spory, nenávisť a klamú. Celá súčasná vláda je rozbuškou nenávisti tým, ako arogantne sa správa k Slovákom, opakujem k Slovákom. Neváha ani klamať a odžubávať ich (napadlo mi expresívnejšie slovo, no zdržím sa).

            V dnešnej relácii sa tento politický cynik (podľa mediálnych výstupov) vyjadril na otázku moderátorky o zvyšovaní platoch učiteľov tak, že veď sa im plat zvýši, ak majú deti, formou daňového bonusu. Toto povie premiér vlády, ktorá bez mihnutia oka rozhadzuje naše a európske financie na sprostosti. A navyše v priamom prenose diskriminuje tých, čo nemajú deti alebo ich už majú dávno dospelé (máme veľa mladých učiteľov a dosť tých, čo sú pred dôchodkom). V situácii, keď je núdza o kvalitných učiteľov, ktorí pre nízke platy odchádzajú zo školstva (podobne zdravotníci). A toto povie tento bezcitný hulvát ako riešenie platov v školstve! Pričom sa tento malinký daňový bonus chystá pre všetkých, čo majú deti, a nie je teda riešením kritickej situácie v školstve. On však bez kúska hanby povie, veď sa učiteľom bude zvyšovať.

            Pripomeňte si tu všetci nedávnu situáciu, keď sa malo zvyšovať dôchodcom. Tam zase povedali, a zdá sa mi, že opäť tento nekompetentný premiér, že sa dôchodcom zvýšili prídavky… keď sa dajú očkovať… Je to to isté, ako keď poviete, že ceny nehnuteľností nejdú hore, veď byty za stá tisíce si ľudia kupujú…

            Čo iné nám treba na konečné pochopenie toho, že nás riadi banda ničomníkov, čo sa tvári, že dáva, ba fľusnú nám toto klamstvo do očí priamo v mainstreamovom médiu. Pritom sa v školstve hovorí iba o desaťpercentnom zvýšení, čo nie je ani desatina z toho, čo sa dáva do zbrojenia. Pravdou je, že saskársky minister školstva-plagiátor je plne za túto situáciu s platmi zodpovedný. Ale bližšie to rozoberať nebudem, lebo všetci z koalície tvoria jednu arogantnú bandu a fakt sa čudujem tým percentám, ktoré stále v prieskumoch získavajú. To sa nám však vráti, ale možno už bude neskoro. Pritom peniaze v systéme sú (teda pred vládou tejto skazy boli). Len ich riadia ľudia, čo nemajú kúska hospodárskeho ducha.

            Som pedagóg. Nie som odkázaný na tie minimálne percentá zvyšovania platov, viem si zarobiť aj iným spôsobom. Nedá mi však upozorniť tých, čo sú odporcami primeraného ohodnocovania učiteľov. Len si spomeňte na akýkoľvek konflikt so školou, s učiteľom či s riaditeľom. A pokúste sa zamyslieť, či ten konflikt nevyplýval práve z toho, že je v škole pomerne dosť nekvalitných učiteľov alebo takých, čo sa rozhodli robiť iba do výšky svojho platu. A takí reagujú všelijako a niekedy nemajú ani základy pedagogického taktu a vízie, prípadne sú pod permanentným stresom. Môžete sa rozčuľovať, koľko chcete, kvalita sa musí zaplatiť, žiaci potrebujú dnes veľmi dobrých učiteľov. (Česť tým, čo sú takí aj v súčasnej situácii.)  Obzvlášť v školstve je profesionalita dôležitá, keďže škola je základom celej spoločnosti.

            Toto však neschopný Heger nemá kapacitu pochopiť, ba začínam veriť, že táto banda pohŕda školstvom. Začínam aj veriť, že politici (aj tí predchádzajúci) nechcú vzdelanú a rozhľadenú spoločnosť. Heger však potvrdil, že nestojí ani o tú slovenskú spoločnosť a najradšej by ju nahradili všetkými možnými, len nie Slovákmi. Je to gauner bez empatie a bez náznaku kresťanského cítenia, ktorým sa títo antikristi oháňajú.

            Nedá mi na záver pripomenúť slová úplne celej verzie hymny Janka Matúšku. Obávam sa však, že jej aktivizmus je dnes chimérou.  

 Nad Tatrou sa blýska,

hromy divo bijú.

Zastavme ich bratia,

veď sa ony stratia,

Slováci ožijú.

To Slovensko naše

posiaľ tvrdo spalo.

Ale blesky hromu

vzbudzujú ho k tomu,

aby sa prebralo.

Ešte jedle rastú

na krivánskej strane.

Kto jak Slovák cíti,

nech sa šable chytí,

a medzi nás stane.

Už Slovensko vstáva,

putá si strháva.

Hej rodina milá

hodina odbila,

žije matka Sláva!

*

*

*

O AUTOROVI TEXTU: PhDr. Ján Papuga, PhD. * pedagóg, spisovateľ, aktivista, člen strany Život – NS – školstvo * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * FB: Ján Papuga –  Život – NS * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Školoveda * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk * AKTIVAČNÁ VÝZVA: Šírte tento text, aby sa zo slov stali činy. Zdieľajte ho, je verejný, netreba môj súhlas. Sprostredkujte môj text ľuďom, čo nechodia na internet. Posielajte ho  politikom, stranám, ministrom, inštitúciám,  médiám. Ak sa s textom stotožňujete, je potrebné, aby sa dostal do povedomia. Aj takto sa menia veci. V prípade, že chcete poznať moju koncepciu a chcete konštruktívne, vecne a odborne komunikovať s inými ľuďmi, pridajte sa do FB skupiny Školoveda alebo mi napíšte na uvedené kontakty. * DISKUSIA NA BLOGU: Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte sa so mnou spojiť prostredníctvom uvedených kontaktov. Akémukoľvek neanonymnému podnetu a konštruktívnej kritike sa poteším.

Komentárik: Predvolebné prieskumy

01.07.2022

Dnes som počúval jednu reláciu o predvolebných prieskumoch. Usúdil som, že sú tým najväčším hoaxom a dezinformáciou, aká môže byť. A nikto ich nezakazuje, neobmedzuje, necunzuruje. Kým niekto iný, keď napíše čo len vetu, ktorá môže byť hypotézou a nie zámerným klamstvom, tak už má problém. Ja len verím, že volič tieto prieskumy neberie na vedomie, hoci nám ich [...]

Komentárik: To Matovič! Ale podržme ho…

19.06.2022

Pozerám politickú reláciu V politike. Vznikla tam v podstate koalično-opozičná zhoda, že za to, že sa nič nedeje, môže Matovič. On je síce parádny gauner a ďaleko má od politickej osobnosti, no keby nemal nohsledov, ktorí ho držia, nezmohol by nič. Ale keď je aj podľa veľkej časti koalície Matovič vinný, zodpovedený, tak, dokelu, prečo ho tam stále držia??? Čo [...]

Totalita zasiahla Ľ. Blahu

14.06.2022

Vypnutie poslanca Blahu na FB nie je ničia výhra. Je to tendencia.

Konasenkov Foto

Rusi „zničili“ celú ukrajinskú armádu. Ústami hovorcu

02.07.2022 10:52

Hovorca ministerstva obrany Igor Konašenkov denne hovorí o úspechoch ruskej armády. Ruskí novinári si jeho hlásenia preštudovali a našli hrubé i zábavné nezrovnalosti.

blesk, búrka

Poľsko zasiahli búrky, hlásia sedem zranených

02.07.2022 10:32

Hasiči prijali 3700 tiesňových volaní, väčšinou zo severu Poľska.

Penta, Haščák, NAKA,

Kajúcnici a nezákonnosti na slovenský spôsob. Makó na slobode, iní po jeho výpovediach zavretí

02.07.2022 10:05

„Postoj, že účel svätí prostriedky, je neakceptovateľný,“ zdôraznil na odbornej konferencii dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda.

útok na Sýriu, nálet, Sýria, Damask

Pri izraelskom raketovom útoku utrpeli pri Tartuse zranenia dvaja ľudia, tvrdí Sýria

02.07.2022 09:51

Išlo o prvý útok od 10. júna, keď bombardovanie na dva týždne vyradilo z prevádzky medzinárodné letisko v Damasku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 107
Celková čítanosť: 271412x
Priemerná čítanosť článkov: 2537x

Autor blogu

Kategórie