Založ si blog

Aj očkovanie školákov seká národ

   

            Je veľmi zlé, že protipandemické opatrenia a očkovanie znepriatelili celú spoločnosť,  rozdelili ju na dva fronty, pričom na oboch stranách je kus pravdy. Často píšem o devastačnom vplyve slovenskej politiky na národ. Mesiace to pociťujeme. Hádame sa tak, že keby sme mali zbraň… Zatiaľ si politici nebadane robia svoje zákulisné machinácie. Ľudia, nedovoľme im budovať hrádze medzi nami, otvorme si myseľ, konštruktívne a kritické myslenie, argumentujme a buďme názorovo tolerantní, uznajme aj iný náhľad, vnímajme kontext a diverzitu poznania, buďme k sebe slušní, i keď myšlienkovo protikladní – veď to chceme aj od detí. Nemôže sa stať, že ľudia z iného a odôvodneného názorového poľa sú automaticky napádaní, vulgarizovaní, osočovaní, verejne pranierovaní. Toto je dôsledkom aj veľkých médií. Stačí si všimnúť ich titulky, ktoré priam navádzajú na nenávisť. A my im na to skočíme. Čo takéto správanie dá našim deťom, našej budúcnosti?

            Uznávam, že chémia v prospech zdravia mnohorako pomáha. Odjakživa sa ľudia o lieky zaujímajú. Niektorí ich odmietajú. No a? Udržujú si VLASTNÉ zdravie inak. Je jasné, že aj o covid vakcíne sa spustili nekonečné diskusie, kde sa nedá zhodnúť na jednej pravde. Ide predsa o nové liečivo. Máme vedomosti na to, aby sme sa sami rozhodli! No minister školstva so spochybneným vzdelaním, nepedagóg, nevedec a nerodič jednoznačne a politicky vyhlási: Očkujte deti! A to opäť spustilo občianske boje. Pritom by stačilo vnímať kompetentné a rešpektované kapacity, inštitúcie v zahraničí, ktoré plošné očkovanie detí a dospievajúcich neodporúčajú. Takže odporcovia očkovania mládeže nie sú dezoláti, majú jasné stanovisko a argument, že vakcinovať žiakov je nepredvídateľné. Napriek tomu minister a iní politickí marketéri jednoznačne, bez rozmyslu a zodpovednosti fanaticky hlásia očkovanie detí a spájajú ho s možnosťou štandardného otvorenia škôl, čo je v rozpore s Ústavou SR. Práve títo opakujú, že máme počúvať odborníkov. Asi vtedy, keď to vyhovuje ich nepochopiteľným zámerom.  

            Týmto sa vložil klin medzi rodičov, ktorí už nechcú zažiť najdlhšie zatvorenie škôl a ktorí nechcú deti vystaviť menej známym účinkom vakcíny. Hádame sa tak, že v budúcnosti sa nedokážeme spojiť ani pre najlepšiu vec. Potom budeme prekvapení, kto, ako a s akým skutočným účelom rozhoduje o Slovensku. A očkovanie detí a dospievajúcich, ktoré sa NEODPORÚČA, sa prikáže (v tomto čase povinným nie je).

            Buďme iní ako oni, nestávajme sa obrazom súčasnej politiky, meňme ju. Myslime na deti, ktoré nás časom nahradia. Ako sa budú po našom vzore správať?    

PhDr. Ján Papuga, PhD. * Bratislava-Rača * janpapuga@gmail.com  FB: Ján Papuga * IG: Ján Papuga * FB skupina: Spoločenstvo slovenčinárov, priateľov školy a vyučovania * FB skupina: Slobodná iniciatíva nezávislých občanov * FB skupina: Riazanet – BA-NM * janpapuga.blog.pravda.sk * youtube: Ján Papuga * www . janpapuga . sk

*

Zdieľajte tento text, ak sa s ním stotožňujete, je verejný, netreba osobitný súhlas. Posielajte tento text na vyššie miesta, ak sa s ním stotožňujete. Ukážte ho ľuďom, ktorí nie sú na internete. Aj takto sa menia veci.

*

Odpovede na komentáre k tomuto blogu na tejto platforme nezverejňujem, nesledujem, nevyjadrujem sa k nim aj z dôvodu, že autori komentárov majú anonymné ID a môžu byť medzi nimi provokatéri. V prípade, že máte záujem o konštruktívnu pripomienku a moju reakciu na ňu, neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom uvedených kontaktov. 

Pápež veľa povedal, no hluchí zostali

17.09.2021

Nepotrebujem cirkev, aby som veril. No plne rešpektujem ľudí, čo sa hlásia k cirkvi a nachádzajú v nej útočisko pred nepríjemnými stránkami pozemského života. Nech sa na to pozrieme z akéhokoľvek hľadiska, návšteva pápeža je významná aj z pohľadu veriacich, aj neveriacich občanov. Isto, výdavky boli nemalé a neraz sa utratili na budovanie potemkinovských dedín, akoby [...]

Žiakom k novému školskému roku 2021/22

01.09.2021

Deti, žiaci, študenti, aj keď to bolo ťažké leto plné obmedzení a hlavne krátke, verím, že návrat do škôl nevezmete ako koniec sveta. Mnoho ľudí vo Vašom veku by všetko dalo aspoň za minimálne vzdelanie. Vy ho máte, využite ho vo svoj prospech… Buďte deťmi, kým sa dá, nedovoľte, aby Vám brali detstvo, hry a detský pohľad. Učte sa do miery, ktorú [...]

Väzenie tvárí detí – opäť na neurčito

25.08.2021

Nechcem sa priamo dotknúť polemiky o účinnosti či neúčinnosti rúšok. Myslím, že existuje aj veľa dokladov za i proti ich významu. V krajine vedenej rozumnými ľuďmi by dali používanie rúšok pre rôzne diametrálne odlišné názory ako dobrovoľné. A možno by tým dosiahli menší odpor a dôslednejšie používanie prekrytia tvárí. Nie úplne sa stotožňujem s [...]

Francúzsko Šakal terorista súd verdikt

Parížsky súd potvrdil doživotný trest pre teroristu Šakala

23.09.2021 22:49

Ilich Ramírez Sánchez zabil aj dvoch policajtov a informátora.

srbsko, kosovo

Na srbsko-kosovskej hranici vrie napätie. Pre poznávacie značky

23.09.2021 21:39

Srbský prezident Vučič sa obrátil na EÚ a NATO s otázkou, "prečo to dovolia".

moderna

Šéf Moderny: Pandémia sa skončí o rok, covid bude ako chrípka

23.09.2021 20:56

Očkovanie by sa mohlo rozšíriť aj na deti od šiestich mesiacov, uviedol Bancel.

Ide o pravdu, Boris Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Ak byty odmietnu, nebudeme s koalíciou hlasovať

23.09.2021 20:55

Štyria väzobne stíhaní vyšetrovatelia NAKA nemusia byť poslední. „Oni patrili pod špeciálnu prokuratúru, a sú dôkazy, že sa tam diali nekalé veci. Je vysoká pravdepodobnosť, že obvinené budú ďalšie osoby,“ povedal v relácii Ide o pravdu predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 53
Celková čítanosť: 112636x
Priemerná čítanosť článkov: 2125x

Autor blogu

Kategórie